Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ilyen egy önző ember?

Szerintetek ilyen egy önző ember?

Figyelt kérdés

Szerintetek az önző, aki többekközött introvertált, gondolatai néha saját magával foglalkozóak, nem tud szeretni, kevés dolog érdekli a környezetéből, nem nyíl meg (nem képes vagy/és nem akar megnyílni), bizalmatlan, kissé remete. Nagyon bölcs (jó értelemben) és kora ellenére tapasztalt.

Ezek vallanak a tesómra. Sokan önzőnek tartják, de én kiálltam amellett, hogy tévednek...Viszont eléggé meginogtam. Nagyon felnézek rá és emiatt bánt egy kicsit a dolog..



2016. okt. 9. 10:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy önző. De az nem normális, hogy nem tud szeretné és kevés dolog érdekli. Ezek miatt gondolhatják önzőnek, mert ezek arra utalnak, hogy saját maga érdekli.

De számít az is, hogy hogyan viselkedik másokkal.

2016. okt. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Önzés, amikor a mások érdekeit nem nézi, csak a sajátját.
2016. okt. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

Azt az embert nem nevezném bölcsnek, aki bizalmatlan, nem tud szeretni és alig érdekli valami a világból.

De ennyiből éppen önzőnek sem mondanám. Az önző szerintem az, aki nincs tekintettel másokra, csak magára gondol minden körülmények között.

2016. okt. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Általában nagyon humoros, nem merev...olyan laza. Nagyon sokat hülyéskedik azokkal, akikkel jóban van. Viszont egy bizonyos szintnél senkit sem enged közel magához( általában mikor érzelmekről van szó).

Azt ,hogy kevés dolog érdekli a környezetéből úgy értettem, hogy mások dolgai. Engem mindig meghallgat és ha kérem tanácsot is ad, de a maga dolgával foglalkozik.

2016. okt. 9. 11:18
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta, én vagyok neki a legfontosabb személy..de nekem is ritkán beszél a dolgairól...vagy magáról.
2016. okt. 9. 11:20
 6/13 anonim ***** válasza:
És ki az, aki önzőnek tartja őt? Mert az sem mindegy, ki és miért mondja ezt. Olyan ember szavain pl. nem érdemes rágódni, aki felszínesen ismeri a testvéredet.
2016. okt. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor inkább csak magának való, nem önző.
2016. okt. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ismerősök...néha családtagok. Egyszer édesanyánk mondta rá, egy veszekedés közben, hogy önző és nem jó testvér.

Tényleg nem tudom már. Jó lenne ha belelátnék.

2016. okt. 9. 11:26
 9/13 A kérdező kommentje:

#7

Miben különbözik a kettő?

2016. okt. 9. 11:27
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2016. okt. 9. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!