Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a külföldön élő magyarokról, akik itthon játsszák az agyukat, külföldön meg a legalja munkát végzik?

Figyelt kérdés

Azokról az emberekről beszélek, akik kint élnek külföldön, jellemzően gyenge nyelvtudásuk van, nem képesek alkalmazkodni, a legalja munkát végzik kint (pl. mosogató, utcaseprő Angliában) és mikor hazajön akkor itthon előadja a nagy menőt és rohadtul fenn hordja az orrát, lenéz másokat. Közben mellé mindennek elhordja, szidja a helyieket. Én találkoztam már ilyen magyarokkal, akik itthon mindennek szidták az angolok, németeket, de azért a fizetésük jól jött nekik.


Ismerek viszont normális embereket, akik kimennek, de nem szál el ettől az agyuk + eleve nyelvtudással mennek ki, amit valljuk be a mai világban már könnyebb behozni. Nem állítja be a kinti életét sz.arnak és nem beszél úgy mintha mártír lenne.


2016. okt. 10. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Semmit, lenézem őket, mert kb. ugyanott tartunk anyagilag, meg mindenhogy. Pontosan tisztában vagyok vele, hogy nem olyan szépek ott a dolgok, mint ahogy beállítja, de inkább meghalna, mintsem bevallaná, hogy kibäszott sokat kell dolgozni, a fizetése 70 %-a elmegy az albira meg a kajára, és 3 hónapig spórol egy repjegyre, hogy haza tudjon jönni.
2016. okt. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Jókat röhögök rajtuk. Az a kedvencem mikor itthon szerelteti a kocsit vagy csináltatja a fogát, mert annyira jól már nem megy, hogy egy német olajcsere beleférjen.

A másik mikor hazajön és elmegy és vesz ruhát, jellemzően valami Airmaxot :D

Próbálnak úgy csinálni, mintha, de lejövős.

Miért itthon vesz ruhát, ha nem a rongyot akarja rázni?

Hogy legyen mit visszacipelni? :D

2016. okt. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

jelentős részüket nem nézem le, mert szerintem csak próbálják az embereknek azt sugalni hogy itt szar az élet(ami igaz is) , és hogy tegyenek ellene valamit.


Van egy másik réteg elég sok ilyennel is találkoztam már aki 700 ezret keres kint külföldön azzal a szakmával amivel én itthon max 120-at :D ,de egy fillére sem marad , mert szarrá dolgozza magát 16 órákat dolgozik stb és közben elissza az egész pénzét, vagy eldrogozza.


A másik pedig tényleg vannak olyanok akik azért mennek ki külföldre , mert itthon nem értékelték őket (külföldön még ennyire sem):D és éppen ezért amikor haza jönnek megszereték mutatni a rokonoknak a családtagoknak ismerősöknek , hogy ők igenis fontos része a társadalomnak, és tiszteletre van szükségük legjobb cipőkkel kompenzálják stb őket meg csak sajnálni tudom..mivel tényleg értékesek csak mindnki leszar mindent.


És vannak a gyökerek:D facebookra feltölti az 1 havi bérét MINDEN hónapban..bármit vesz lefényképezi aztán odaírja alá, hogy ezért nem maradtam magyarországon stb.


De egyébként meg totál megértem azokat az embereket akik innen elhúznak a büdös p**ba.

2016. okt. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Látom néhány lepontozónak komoly szövegértési gondja van. Én NEM AZ ÖSSZES kivándorló magyarról beszéltem. Hanem CSAK EGY RÉTEGRŐL.De persze akinek nem inge, na mindegy, így legalább tudom, hogy a lepontozók magukra ismertek. :D


Én is ismerek olyanokat, akiknek megérte kimenni, mert beszélte a nyelvet és képes volt alkalmazkodni. Ettől egyáltalán nem szállt el az agyuk.


Ami a leglényegesebb, hogy simán belefér hogy eleinte nem jól fizető munkát végez, utána simán kereshet olyan munkát, amely jobban fizet (pl.: valamilyen középvezető egy szállodában vagy cégnél) vagy egész egyszerűen kikerül a turizmus-vendéglátáshoz kapcsolódó munkakörökből és emberibb, de jobban fizető munkát végezhet.


Én azokról beszéltem akik jellemzően a magyar kolóniába mennek ki és képtelenek váltani és megtanulni valamennyire az adott nyelven még 1-3 év után. De cigire, piára (ami csakis havertől lehet csempész) arra van pénzük.

2016. okt. 10. 15:50
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is megértem ha valaki menni akar, én is fogok.
2016. okt. 10. 15:58
 6/8 anonim ***** válasza:
ler i gó kód evri bádi dö enivéj
2016. okt. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Aki kimegy külföldre rengeteg behatás érheti, általánosan jellemző, hogy nem csak úgy beülnek a kész jóba, hanem sok küzdelem és nehézséggel találkozik. Van aki ezektől megfutamodik és az első kudarnál inkább úgy dönt hazajön. Ha valaki ezeket végigviszi és talál végül egy számára megfelelő állást amitől nagy büszkeség töltheti el és rájön arra, hogy mekkora erő van benne.. Hát ilyenkor szoktak az emberek sajnos elszállni. Van aki beleragad kicsit ebbe az ego állapotba. Valószínüleg ezeket tapasztaltad.


1 K M

https://www.youtube.com/channel/UCTrKt2f0dhjJaNLP053D2uw

2016. nov. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen jól látod sajnos :( Van az a réteg, aki valóban az alja munkát végzi, és nem is törekszik arra, h előbbre jusson, otthon meg villntja az "ajrót". A külföldi facebookos csoportban meg keresni a használ nyárigumit a bömbire.

Én a családnak és a barátaimnak is mindig felajánlom, h ha meglátogatnak, akkor az útiköltség felét átvállalom, itt meg mindent én fizetek. Bár én nyelvtudással jöttem ki, és könyvelőként dolgozm, amit azért jól megfizetnek. De a családnak és barátoknak ott segítek, ahol csak tudok.

2017. máj. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!