Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolja minden ostoba...

Miért gondolja minden ostoba ember különcnek és "őrültnek" magát?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt látom, hogy ki mennyire különc, és "őrült", mert ő bizony keverni meri a kólát a fantával, de annyira sablonosak, mintha csak gyártósoron érkeztek volna. Ennyire különleges akarna lenni mindenki?
2016. okt. 10. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a különc jó jobban hangzik, mint az ostoba, korlátolt.
2016. okt. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Általában ha valaki valamely tulajdonságát nagyon hangsúlyozza, akkor nagyon nem az. Az egyediségen kívül az őszinteség az, amit nagyon sok ember hangsúlyoz, aztán pont azok a legkevésbé őszinték, akik folyton ezt nyomatják...
2016. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Egyszer még régen egy klón különleges akart lenni és levette a sisakját most már egyedi vagyok mondta…ekkor a többiek is levették most már mind egyediek vagyunk mondták … és a szél fújt …“
2016. okt. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

2-essel nagyon egyetértek.

Nekem is volt két ismerősöm akik úgy mutatkoztak be hogy ők nagyon őrültek és minden balhéba benne vannak. Aztán fostak egy kis tűztől is 18 évesen.... "Ilyet nem szabad, mert kijönnek a rendőrök!" Jah magánterületen majd balhéznak érte. Mindegy, az ilyenekkel nem kell foglalkozni. Többet nem kell hívni sehova.

A másik pedig a "Rám mindig lehet számítani" Aha, 10-ből 9 alkalommal nem, az az 1 alkalom is olyan hogyha én teszek neki szívességet akkor számíthatok rá hogy elfogadja, de még helybe is vigyem neki.

2016. okt. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2016. okt. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Saját magával akarja elhitetni az ilyen ember, hogy tényleg különleges, és van benne egy olyan plusz, ami másban nincsen.

Pont az ilyen emberek a legsablonosabbak.

Ha valaki egy-egy tulajdonságát nagyon hangoztatja, csak arra vár, hogy igazat adj neki. Saját magától akar elalélni, hogy milyen fantasztikus ember, és ha ezt más is elismeri, akkor meg főleg!

Közbe meg a középszerűnél is silányabb ember.

2016. okt. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Igen.

Aki tényleg elvont, különc ember, annak nehéz így társat találnia. Olyan ez, mintha gyémánt ékkövet keresnénk egy szeméttelepen...

2016. okt. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Vicces jelenség,az biztos.Mindenesetre aki szándékosan hangsúlyozza(öltözködéssel,viselkedéssel),hogy különc,őrült,az bizonyosan nem az.Egyszerűen csak olcsó eszközökkel akarja magára vonni a figyelmet pont azért,mert nem tudja elfogadni önmagát.

Kedvencem pl,amikor valaki fennhangon szidja a "buta,befolyásolható átlagembert" közben meg nem veszi észre,hogy ugyanazt csinálja,amire minden hülye képes;Keresni valami indokot,hogy felsőbbrendűnek képzelhesse magát másoknál.

2016. okt. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Abból a szempontból nem értem a kérdést (igazából értem, csak szólok), a 3 jelző, amit felsoroltál, mind negatív többnyire: nekem az, ha valaki ostoba és örült, az szinte ugyanaz, bár értelmezés kérdése, de szó szerint, ha kijelentem, hogy "- Én örült vagyok" azt érthetem szó szerint, vagyis zárt osztályra való.

A "különcség" meg számomra EGYÁLTALÁN nem jelent "különlegességet", ezt a két fogalmat nem lehet keverni, mégis sokan megteszik, mint ahogy talán a kérdező is. Különc ember fél attól, hogy nem fogadják el a hibáik miatt, míg a különleges úgy tér el a tömegtől, hogy közben érdekesebb, vagy épp "felsőrendűbb", mint a többi.

Ha a kérdésben forgó emberek nem találkoztak olyannal, mint ő maguk, akkor furának, különcnek érzik magukat, ami nem pozitív, valahol mélyen zavarhatja is őket ez az érzés. Nekem ez ebben a kontextusban nem "menőzés", inkább elviccelik a tökéletlenségüket.

De nem mindegy, hogy azt mondják-e magukról, hogy "Ők különcök", vagy hogy "ők különlegesek", sehol sem egy a két szó.

2016. nov. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!