Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Komolyan ezt képesek tenni az...

Komolyan ezt képesek tenni az emberek azért, hogy igazuk legyen?

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban tapasztalom, hogy emberek a büszkeségük, igazuk érdekében akár barátokat képesek eldobni, visszautasítják a segítséget is. Ennyit ér, hogy valakinek igaza legyen? Inkább hazudik önmagának csak azért, hogy megvédje a büszkeségét? A másik pedig az, hogy valakik csak azért marják egymást, hogy a másiknak ne lehessen igaza, belekötnek olyasmibe, ami valójában egyáltalán nem érdekli őket, többnek/jobbnak akarnak tűnni az embertársaiknál. Csak én nem értem az ilyeneket, vagy ti sem? Itt egy konkrét eset. A legjobb barátom azért taszított el magától, mert kiismertem, tudtam mi a baja amiért olyan volt, amilyen, segíteni akartam neki. Viszont akárhányszor próbáltam neki elmagyarázni jó szándékkal, hogy mivel tudna változtatni, szerinte mindig csak én voltam a hülye. Olyan volt, mintha a falnak beszélnék, pedig egyre jobban érződött rajta, hogy nem érzi jól magát abban az állapotban. Nem tudom, hogy nekem, vagy magának hazudott, esetleg mindkettő. Már 1 éve nem állunk szóba, elfogyott a türelmem.

2016. okt. 11. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A szövegedben egy konkrét esemény van, amit lehetne elemezni. De arról meg nem adtál meg semmilyen információt, szóval lehetetlen.
2016. okt. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
En ertem mire gondolsz ugy altalaban miert ilyenek az emberek. Teljesen jol latod a dolgokat amugy. Az emberek alapjaraton onzok ezzel nem tudsz mit csinalni , keves olyan ember van aki termeszetebol fakadoan segitokesz. Minden ember azt gondolja magarol,hogy o az okosabb az ertelmesebb. Pedig ez nem igy van. Az emberek vagy megernek idovel vagy nem. Viszont ezt erzi az ember ki az aki olyan mint o es ki nem. Hallgass az eszedre ilyenkor. Legyel segitokesz de csak addig amig ugy erzed te mindent megtettel utana mar nem szabad ezen orlodni mert nem vagytok egy ertelmi/erzelmi szinten.
2016. okt. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Van, aki ilyen és van, aki nem ilyen.
2016. okt. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Te meg 8 éves szintjén vagy. Kijelented, hogy ismered mind 4 milliárd nőt. Szerintem kb. 3-mat ismersz ennyire, de inkább csak 2-t. És így számolsz: 1,2, mind.:)
2016. okt. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
5: Okafogyott,már törölték, amire válaszoltam.:)
2016. okt. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

11:43 Köszönöm, végre egy értelmes válasz, pontosan erre gondoltam! :D


11:25 A megtörtént esetet felesleges tovább elemezni, ott azon van a hangsúly, hogy miért taszított el magától, ami egyértelmű.


A kérdés általánosságban az emberekhez kapcsolódik, nem véletlen írtam ki ebbe a kategóriába.

2016. okt. 11. 11:54
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Két részre bontom a kérdést, így két választ adok:

1. Igen, vannak ilyen emberek, akiknek fontosabb a büszkeségük, mint a kapcsolataik.

2. Segítséget annak érdemes/lehet/illik adni, aki kéri. A leírásod alapján nekem úgy tűnik, a barátod nem kért tőled tanácsot, te próbáltál rá hatni, ő meg elküldött a fenébe. Ebből az a tanulság, hogy annak segíts, aki kéri. Rátukmálni valakire a tanácsainkat semmi értelme.

2016. okt. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

11:33 Úgy tűnik csak te nem érted, ebben sajnos nem tudok segíteni. A kérdés után már az első mondatot elég hosszan lehetne boncolgatni, tulajdonképpen benne van a lényeg, annak a lehetséges okai érdekelnének. Bocsánat, ha túl elgondolkodtatóra sikerült a kérdés...


11:57 Köszönöm a választ! Egyet értek, viszont ő többször kérte is a tanácsaimat, ami ha nem tetszett neki, ismét én voltam a hülye. Néhány ilyen alkalom után "hasznavehetetlennek" nyilvánított, itt kezdett fogyni a türelmem.

2016. okt. 11. 12:05
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

11:57 nek ment a zold kez.Viszont.

Aki lelkileg padlon van szinte sosem ker segitseget mert szegyenkent eli meg.Azt a kulvilagnak kell eszrevenni,hogy valami baj van.En is voltam padlon es szinte senki nem kerdezte meg mi a baj mert kivulrol erosnek mutattam magam es nem panaszkodtam belul pedig teljesen szet voltam esve.Az mas,hogy en nem kuldtem volna el senkit aki oszinten megkerdezi,hogy vagyok vagy segiteni probal. Ilyenkor a ami a legjobban segit azaz empatia.Ha egy lelkileg beteg embernak olyan probal segiteni aki vigyorogva megy oda az sosem jo.Kellereznie ,hogy megertik a fajdalmat es tudnak neki segiteni.

2016. okt. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

# 10: Ezt úgy szoktam megoldani, hogy ha látom, hogy valaki, akit szeretek, kedvelek, a padlón van, de nem mer szólni, akkor felajánlom neki a segítségemet. Általában ennyi elég szokott lenni az embereknek, legalábbis én így tapasztaltam. A legtöbben tényleg szégyellik a bajukat, de ha a másik kezdeményez, akkor könnyebben megnyílnak.

Kérdező, ha a barátod megkért, hogy segíts neki és mégse kért belőled, akkor szerintem csak panaszkodni akart. Nem is tanács kellett neki, hanem hogy ugyanazt szajkózd, amit ő. Te ezt nem tetted, így most te vagy a rossz. Tényleg nem tudsz vele mit csinálni. Ha összeszedi magát, akkor majd talán lesz értelme újra találkozni, beszélgetni. De az sem biztos.

2016. okt. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!