Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy facebook-on...

Miért van az hogy facebook-on soká írnak vissza, hiába online az illető?

Figyelt kérdés

Sok embernél van az, hogy írok nekik, de nem olvassák el amit írok. Látni hogy online vagy éppen 1-2 perce volt online, tehát nem hiszem, hogy nem látja hogy új üzenete érkezik. Meg amúgy is minek megy fel facebookra/minek kapcsolja be a wifit vagy mobilnetet, ha nem olvassa el az üzeneteket? És olyan is van hogy írok neki pl 5-kor, de csak 7-kor válaszol, miközben többször is online volt 5 és 7 között. Valahogy nem értem ezt a logikát.

Persze most lehet mondani, hogy ezer oka lehet, de akkor is... Olyan érzésem van, hogy egyszerűen nem érdeklem őket, tojnak a fejemre.

Meg az is mikor írok, elolvassa, és nem válaszol 1 nap után se, mert elfelejti.

Én próbálok mindenkinek visszaírni mihamarabb, de sok embertől ezt nem kapom vissza. Persze vannak olyanok akikkel meg lehet normálisan beszélgetni facen, nem félórás szünetekkel.

Rákérdezni meg nem nagyon merek, mert valszeg ők lennének megsértődve.


2016. okt. 12. 23:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

Nah, nálam pontosan ezért van a láthatóság kikapcsolva.

Ha felmegyek, hogy megnézzek valamit, hadd ne kelljen már kötelezően leragadnom egy-egy beszélgetésre minden egyes alkalommal!

2016. okt. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
De akkor minek mész egyáltalán fel?
2016. okt. 12. 23:56
 3/23 anonim ***** válasza:

Ez nem mindig jó, tehát nekem is volt már olyan, hogy szóltak, hogy ha fent vagyok, miért nem írok?

Én meg aznap nem is voltam fent, szal csak néztem.

2016. okt. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

#2: Pl. azért, hogy megnézzem egy csoportban, mikor kezdődik az edzésem. Vagy várok valakitől egy üzenetet. És annyi időm van, hogy elolvasom, és kész.

Telefonon fenn a Messenger... De ha dolgozok, és pittyeg, gyorsan felmegyek, megnézem. Ha nem fontos, akkor csak szünetben válaszolok.


#1 voltam.

2016. okt. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Szóval a facebook messenger hamis adatokat közöl, hogy mikor volt/van valaki online?
2016. okt. 13. 00:03
 6/23 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy elfelejtett kijelentkezni, pl.

De nálam pl a skype alapból on van, akkor is, ha nem ülök ott előtte.

Majd válaszolnak, ha ráérnek.

2016. okt. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Én sose jelentkezek ki például. :D

A gépemet csak én használom, a mobilomat pláne...


Mobilnetet, wifit se kapcsolgatok. Az otthoni wifire azonnal rááll, idegen wifire nem megyek. Ha nem otthon vagyok, a mobilnet mindig be van kapcsolva, az emailek miatt.

2016. okt. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Ignis Subdialis ***** válasza:
90%

Azért az fontos lenne, hogy az önbecsülésedre ne legyen hatással az, ami a facebook-on történik. Sokszor a facebook is "elfelejt" szólni, hogy valakinek új üzenete van. Vagy van hatszáz ismerőse és minden nap 50 levelet kap. Látja, hogy van új üzenete, de mondjuk a nagy része nem érdekli és nem sejti, hogy Te is írtál, akinek viszont pont válaszolna. Vagy más dolga van. Vagy mással van komoly beszélgetésben, azt nem jó széttördelni. Vagy technikai hiba miatt online-nak jelöli a facebook, miközben rég nincs is a gépnél, vagy nem figyeli a telefonját. Ilyen rengetegszer van. De az, hogy Neked ez ennyire fontos, illetve az, hogy megkérdezni meg nem mered, illetve, hogy úgy érzed tojnak Rád, azt mutatja hogy van valami az önbecsüléseddel, túl félénk vagy, vagy kevesebbnek érzed magad másoknál. Ennek nyilván mélyebb gyökere van, ezért érdemesebb ezzel foglalkozni és itt kezelni a problémát, mint a tüneteket megváltoztatni, mert ha a gyökerénél kezded kezelni, akkor nagy valószínűséggel pusztán ettől máshogy (enyhébben vagy egyáltalán nem) fognak érinteni, amiket felsoroltál.


Amúgy ha valamit sürgősen meg kell beszélni, arra a telefon és a személyes találkozás még mindig a legpraktikusabb.

2016. okt. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"Szóval a facebook messenger hamis adatokat közöl,"


Volt olyan is, hogy csajommal valamit néztünk a Facebookján, aztán látom, hogy be vagyok jelentkezve.

Szal igen, van hogy hamis.

2016. okt. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Ignis Subdialis ***** válasza:

#2 A facebook csak egyetlen lehetőség "csevegésre", sok egyéb - általában adatvédelmileg kevésbé kifogásolható - lehetőségeknél, magyarul nem is igazán ideális csevegésre, vagy hát legyünk jóindulatúak: nem a legideálisabb.

Viszont egy csomó cégről csak facebook-on lehet információt szerezni, vagy az ember programokat, eseményeket keres, csoportokban, oldalakon, közösségekben társalog, olvasgatja az üzenőfalát, megoszt, kedvel dolgokat, egészen érdekes kérdésfelvetés, hogy minek megy az ember a facebook-ra, ha nem csevegni: hát ilyeneket csinálni. Csevegésre meg csevegőprogramokat használ pl. De az is elmondható, hogy szerencsére sokan még mindig a realitásban élnek és valós emberi kapcsolatokat tartanak fenn, nem kizárólag virtuálisakat.

2016. okt. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!