Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem értik meg az emberek...

Miért nem értik meg az emberek (főleg a "drága" politikusaink, de még sokan mások is), hogy ez lenne az egyetlen hosszú távon járható út?

Figyelt kérdés
[link]

2016. okt. 16. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt így ismerem:


Egyszer egy angol elment kirándulni Skóciába. Mivel olvasott skót vicceket, meg akarta tudni, hogy az itt lakók tényleg zsugoriak-e, ezért bekopogott egy házba és egy pohár vizet kért.

Erre egy hölgy gyönyörű bögrében egy pohár tejet hoz neki. Az angol jóizűen megissza, majd így szól:

- A skót viccek nem is igazak, én egy pohár vizet kértem, mégis egy bögre tejet kaptam.

- Áh, kedveském ezt már úgysem itta volna meg senki, hisz belemászott és megfulladt benne egy patkány.

Az angol kezében megremeg a bögre és elejti. Erre a hölgy felháborodva:

- Hé ember, hát maga mit csinál? Eltörte a nagyi bilijét!

2016. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is tudok ilyen víz helyett tej történetet.


Egy ember nagyon szomjas, ezért bekopog egy házba, hogy kérjen egy pohár vizet. Egy skót ember nyit neki ajtót. A vándor elmondja a panaszát, a skót visszamegy a házba, majd pár perc után visszajön egy hatalmas bögre tejjel.

Az ember megissza, de meglepődött a dolgon, ezért megkérdezi:

-Én úgy hallottam, hogy maguk skótok nagyon fukar emberek, de most mégis tejet hozott nekem, pedig én csak vizet kértem. Hogy lehet ez?

-Abba a tejbe tegnap belefulladt egy patkány, így senki nem itta volna megy. Inkább magának adtam, mert kiönteni nem volt szívem.

Az ember keze megremeg a skót szavai hallatán és megrökönyödésében elejti a tejesbögrét. Erre a skót hangosan rárivall.

-Nem elég, hogy az ember kedvesen tejet hoz magának, de még a nagymama bilijét is eltöri?!

2016. okt. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jajjj ha a világ ilyen egyszerűen működne...


Az élet 14. Szabálya

"Ha valamilyen tervben 1-nél több ember szerepel,akkor az már nem úgy fog elsülni ahogy elképzelted"

Ez mindenre igaz.

Egy ország több millió potenciális hiba faktort rejt magában.

Ha papíron egy ilyen precízen összeállított rendszer működne is,ahol mindenki mindenkiért alapon segíti a többieket,ott tuti hogy lesz legalább egy farok,aki kihasznál mindenki mást.Ez nem pesszimizmus,ez realista ,az emberi természetet alapulvevő állítás.

2016. okt. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as, egyertértek, hogy ez realista ,az emberi természetet alapulvevő állítás, csak kár, hogy vannak ilyen emberek, főleg, hogy ilyen sok.
2016. okt. 16. 13:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát kár vagy nem kár, ez van ebből a helyzetből kell kihozni valamit, nem egy mesében vagyunk.
2016. okt. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!