Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Olcsó telefon rövidtávra,...

Olcsó telefon rövidtávra, vagy drága hosszú távra? Ti melyik elvet követitek?

Figyelt kérdés

Kollégámmal ma ebédidőben beszélgettünk, hogy ki milyen időközönként cserélgeti a telefonját. Én mindig is úgy csináltam, hogy inkább befektettem egy drága készülékbe, amit aztán 3-4 évig használtam, ameddig tönkre nem ment. Ő pedig azt mondta, soha nem fizetne ki vagyonokat egy telefonért, 100 ezernél többet nem szán rá, cserébe minden évben újat vesz, mert mint mondta "megunja őket".

Ti milyen időközönként cserélitek a telefonjaitokat? Inkább vesztek drágát ritkábban, vagy olcsót gyakrabban??? Melyik a jobb megoldás, és miért??

Nemet és kort írjatok!



2016. jan. 8. 13:29
1 2 3
 1/23 szántóvető ***** válasza:
79%
4e Ft-os telóm van,arra számítok hogy pár évig bírni fogja.azt nem tudom hogy melyik a jobb megoldás,nyilván egyébfüggő.írok nemet és kort ha te is írsz nevet lakcímet és igazolvány számot.
2016. jan. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

olcso hosszu tavra.


A szazezres telefon az minden csak nem olcso. 30-40e forintert mar tok jo telefonokat lehet kapni amik siman kibirnak 3-4 evet, de lehet tobbet is.

2016. jan. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
100%
Inkább minőségibb "hosszabb" távra, ami a tervezett elavulás miatt úgyis 2-3 évet jelent, ezért 100ezer fölé sose mentem. F/28
2016. jan. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 dirtboy ***** válasza:
100%

amikor szükséges csak akkor.

legutóbb a drága és hosszabb táv elvet alkalmaztam de én meg maradtam a realitás talaján és a drága az 125ezer ft-ban merült ki.

szerintem a 100 is bőven nevezhető drágának hiszen ezek csak egy tömeggyártott telefonok amiről szó van.


arra amúgy kíváncsi lennék hogy kollégádnak mi újat tud adni egy új készülék.

igazából ugyan azokat csináljuk,ugyan azzal rakjuk tele az új készüléket is mint a régit.

max egy picit nagyobb képernyő méret oszt cső.


26/F

2016. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%

", ami a tervezett elavulás miatt "


Ja persze, meg villanykorte osszeeskuves.

2016. jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

"2-3 évet jelent,"

Jobb esetben kibír 2 évet,a telefonok többsége(nem csúcstelefonok)max 1 év támogatás kapnak,az Android elavúl,ilyenkor vagy ROM vagy telefon csere.Persze itt is vannak olyanok amik megkapják a 2 év támogatást,csak hát az emberek többsége az agyon reklámozott telefonokat veszik meg,amik meg nem kapják meg(Core Prime és az M4 Aqua jó példa erre),amik megkapják:Motorola,Lumia,Meizu,Xiaomi.Több nagyon nincs is ami 100K alatti telefont támogat 2+ évig.

Én olcsó de használható telefont veszik hosszú tárva 3-4 évre.(most egy cserére érett,3 éves Sony Xperia M)

2016. jan. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
*veszek.
2016. jan. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
szerintem neked lovesed sincs rola mit jelent a "tamogatas" kifejezes.
2016. jan. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
#8.A támogatás kifejezés itt más.Megveszed a telefont egy Android-dal/WP-vel/IOS-el.Egy bizonyos ideig megkapja a telefon a frissítéseket,az OS új verzióját,ezeket nevezzük támogatásnak,a telefon gyártó cég támogat a frissítésekkel.Ha pedig le jár,elavúl és nem lesz támogatva,se alkalmazásokkal,se biztonsági frissítésekkel.A támogatás kifejezés nem egyértelmű.
2016. jan. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
91%
9 euros Nokia telefonom van kb. 4 éve ami egy gyűjtőkosárban volt vagy száz társával egy német műszaki áruházban akcióban. Állandóan be van kapcsolva, hibátlan, tökéletesen lehet vele telefonálni még mindig és az aksija egy hetet bir ennyi idő után is. Ezek az "okostelefonok" mind csak néphülyités az üzlet miatt és rettentően túl vannak árazva ahhoz képest, hogy nem sok idő múlva az értékük a nullához közelit. És igen, villanykörte összeesküvés azaz tervezett elavulás létezik.
2016. jan. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!