Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen tulajdonságokkal kell...

Milyen tulajdonságokkal kell rendelkeznie egy pszihológusnak?

Figyelt kérdés
Szeretek gyerekekkel foglalkozni, érdekelnek az emberi lélekkel kapcsolatos dolgok. Arra gondoltam, gimi után gyermekpszihológusank tanulnék tovább. Lehetséges ez? Nehéz szakma?

#gyerek #szakma #pszichológus #pszichológia #gyermekpszihológus #gyermekpszihológia
2016. okt. 22. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Például le tudja írni helyesen a pszichológus szót, ha már annak készül.
2016. okt. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz szakma, bizonyos rátermettséggel kell rendelkezni. Hogy ez mit takar, nehéz lenne megmondani. Munkám során két olyan pszichológussal találkoztam, aki egy-két év gyakorlat után pályát módosított, mert túl sok volt neki a stressz, aki meg tovább bírta, az kevés kivételtől eltekintve 10-20 év alatt kiégett.

Az, hogy szeretsz gyerekekkel foglalkozni, és érdekelnek az emberi lélekkel kapcsolatos dolgok, még édeskevés. Nekem tetszenek a szép házak, mégsem lennék kőműves, mert nem bírnám napi 10-12 órán keresztül a nehéz, és monoton fizikai munkát. Egy korodbeli lány állatorvos szeretett volna lenni, mert nagyon szereti az állatokat, de amikor megtudta, hogy nagyüzemben kell például disznót herélnie egy állatorvosnak, rögtön meggondolta magát.

Érdemes egy szakmát alaposan körüljárni, annak minden részletét megismerni, nem ilyen-olyan, hamis romantikára épülő tévképzetek alapján dönteni.

Gyerekpszichológusnak amúgy sem lehet gimi után továbbtanulni, először el kell végezni az általános pszichológia szakot, utána lehet klinikai pszichológusként, majd gyerekpszichológusként szakosodni, ez jó pár év posztgraduális képzést jelent.

2016. okt. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az első véleményét.


Egy pszichológus legyen végtelenül türelmes. Ha ez megvan, már csak az iskolát kell elvégezni.

Az elmúlt 2 évben 4x voltam szakembernél, 2x fegyvertartás miatt, 1x PÁV-on, és egyszer az OFA-s képzéssel kapcsolatban. Először kellemetlenül éreztem magam, a végére már nevetve mentem :)

2016. okt. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

gyerekekhez nagyobb türelem és empátia kell mint bárki máshoz.


Barátságos jellem alap dolog, lelki egyensúly, kimagasló stressztűrés.

2016. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!