Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális ez a viselkedés?

Normális ez a viselkedés?

Figyelt kérdés
Szóval 17 éves vagyok, lány, és a problémám hogy az egészségesnél a kelleténél többet szorongok az emberekkel való szocializálódás közben. Tudom, hogy ismeretlenekkel beszélgetni nem megy mindenikek könnyen, és hogy ez teljesen normális, de az én esetemben ez olyan emberekre is vonatkozik, akiket már hosszú ideje ismerek. Vannak olyan emberek, akiknek a társasága nem jelent ilyen gondot, de a legtöbb embertől egyszerűen félek. Úgy érzem, hogy nem tudok mit mondani, hogy kínosan viselkedek, és hogy mindenki hülyének néz. Minél több időt töltök így el valakivel annál rosszabb lesz, és a kínos hallgatás miatt sokszor hülyeségeket kezdek beszélni,de bármit is mondok eröltetettnek, és oda nem illőnek érzem,és ezek után még kínosabban érzem magam.Emiatt sosem sikerül feloldódnom, és vagy azon gondolkodom hogy mit csinálhatnék máshogy, vagy hogy hogyan szabadulhatnék a szituációból, és egyre jobban utálom magam.Van bárkinek tapasztalata ilyesmivel? Ha igen, hogyan lehet segíteni rajta? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok ezzel kapcsolatban.

2016. okt. 25. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha növeled az önbizalmadat, akkor elmúlik majd ez a szorongás. Én is ilyen voltam. 19l
2016. okt. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szociális fóbiád van. Pszichológus tudna segíteni. [link]
2016. okt. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
21%

1. sorig jutottam.


Egészségesek nem szorongnak.

Mentális betegségekre gondolkodás kell.

Írj rám s segítek.

2016. okt. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam :D Ne aggódj majd ki fogod nőni , szerintem ez azért van , mert meg akarsz felelni mindenkinek :) Én is így voltam vele , persze ez teljességgel lehetetlen.. Most már kb senkivel nem foglalkozok , csak a közeli barátaimmal.. Elég sok minden mentem keresztül , és nagyon sokat változtam az elmúlt 1-2 évben és sikerült ezt leküzdenem... Első és legfontosabb dolog , hogy csinálj valamit amivel megnövelheted a saját önbizalmadat... A másik meg az , hogy ne nézd , hogy mások mit gondolnak rólad.. Kit érdekel , hogy mit gondol rólad egy olyan ember akivel nem is vagy jóba?:D Komolyan nem kell senkivel foglalkoznod , csak saját magaddal és kis környezeteddel , közeli barátokkal... Most komolyan akár mi van ők úgy is ott lesznek veled, támogatni fognak mindenben, a többi ember meg nem lényeg , hogy mit csinál meg mit gondol... :D 21/F
2016. okt. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!