Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "egy élmény volt" Ez negatív...

"egy élmény volt" Ez negatív vagy pozitív?

Figyelt kérdés
Van hogy egyes emberek rövidke ismeretség -beszéd után ezzel a mondattal köszönnek el, és nem tudom eldönteni hogy ez egyfajta gúnyolódás vagy épp hogy nem..

2016. okt. 27. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Sztárom a párom: Hihetetlen èlmèny volt. Hihetetlen, de èlmèny.


Gondolom latta a filmet.

Am valószìnű jó értelemben.

2016. okt. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy...vagy.
2016. okt. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
van az a dolog, hogy irónia. Emiatt nehéz az ilyeneket olyannak megválaszolnia, aki nem volt jelen. De amúgy én is szoktam használni, legtöbbször pozitív értelemben.
2016. okt. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Negatív, amit humorosan próbál eltussolni szerintem.

Volt már viszont olyan pofára esésem, hogy egyszer beszélgettem valakivel (nem ismeretlen személy számomra, csak korábban a köszönésen kívül nem beszéltünk) és a végén vettem észre, hogy várja valaki, de vagy fél óra volt.

Kértem az elnézést, hogy nem tartottam volna fel, ha tudom, hogy várják (bár tulajdonképpen ő is beszélt hozzám, csak nem akartam udvariatlan lenni). Erre ő, hogy semmi gond tényleg, nem sietnek és különben is jól esett neki beszélgetni. Utána komolyan mondom soha többé nem állt velem szóba, pedig majdnem minden nap találkoztunk. Semmi jele nem volt annak, hogy nem voltunk egy hullámhosszon vagy nem vagyok szimpi neki és mégis. Pedig még nem is mondta a végén, hogy egy élmény volt.

2016. okt. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Annál a szituációnál, amit leírtál pozitív értelemben használják legtöbbször.

Amúgy lehet írónia is egyes helyzetekben, de ott kell lenni, hogy ez fel is tűnjön.

2016. okt. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet ilyen is, lehet olyan is, és lehet hiánypótlás is az elköszönés elindításában. Kicsit kibővíti a "na csá" formulát.
2016. okt. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pozitív, kivéve ha az illető szarkazmusra gondol. Ez csak tőle függ.
2016. nov. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ezt hanglejtésből, és tekintetből, valamint arc mimikából 3 másodperc alatt meg lehet állapítani,

ha egyszerre meg van mind a három kb 1-1,5 alatt.


de igen általában pozitívumként szokták hozzá csatolni az elköszönéshez,

2016. nov. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!