Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan viszonyultok az...

Ti hogyan viszonyultok az olyan személyekhez/családtagokhoz, akik túlságosan is kikérdeznek az életed eseményeiről, faggatóznak, végül kritikusak vagy kritizálnak és osztják az észt?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy én (30 éves hölgy) vagyok túl érzékeny ha mások, legyen az akár a családtagom, de túlságosan faggatózóak az életem eseményeivel kapcsolatban, és miután információhoz jutnak (mert addig nyúznak, amíg kihúzzák belőlem), aztán kezdenek ítélkezni, és osztják az észt nekem.


Az elmúlt 1-2 évben az életem maga volt a zűrzavar, minden nehéz helyzetemből egyedül kellett talpra állnom, és a családtagok is csak arra voltak alkalmasak, hogy faggatózzanak, persze semmilyen segítséget nem adtak.


Lényegében én csak arra való vagyok nekik, hogy a hátam mögött tovább csámcsogjanak az életemről. Tudom, hogy nem kellene semmit elmondanom nekik, de gondoltam, ha elmondom a bajaimat, akkor talán mellettem lesznek és támogatást kapok.

Hogyan kezelnétek az ilyen családtagokat?



#kritizálás #faggatózás #észt osztani #osztják az észt #kritikusak #információ hajhászás
2016. nov. 2. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Sehogy. Csak arra válaszolnék úgyis, amire akarok.

Viszont egy kérdés eszembe jutott. A hölgy férfi megfelelője az úr ugye? Nem tudnám 36 éves úrként aposztrofálni magam bemutatkozáskor...

Van ennél még följebb? :)

2016. nov. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem is az a lényeg, hogy hölgy vagy úr. Nekem csak jobban tetszik a 'hölgy', mint a 'nő' megnevezés. ;)
2016. nov. 2. 13:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Belőlem nem tudnak kihúzni bármit bárki.

Ha nem akarod elmondani ne is utalj rá.

2016. nov. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik főnökasszonyom volt ilyen, hogy mindig faggatózott, hogy mit csináltunk hétvégén, én mindig azt válaszoltam, hogy "Semmi extrát". De nem esett le neki, folyton kérdezősködött tovább. Végül csak kiszedett belőlem annyit, hogy egész hétvégén csak takarítottam, onnantól fogva nem volt megállás, orrba-szájba osztotta az észt, hogy milyen takarítógépet vegyek meg, amivel felgyorsíthanám a munkámat, hogy végre én is csinálhassak valamit. Hirtelen ott találtam magamat, hogy hetente meg kellett indokolnom neki, hogy miért nem vettem még robotporszívót, meg szárítógépet....
2019. máj. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!