Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka annak, hogy kvázi...

Mi az oka annak, hogy kvázi minden külföldre emigrált magyar kényszeresen osztja az észt?

Figyelt kérdés

Már több ismerősömtől hallottam, hogy itt így jó, úgy jó, ilyenek az emberek, bezzeg a magyarok, bezzeg Magyarország, bezzeg...

Elsősorban erről a videóról jutott eszembe ez a kérdés.

A lényeg a 15. perc után.

[link]

Olyan ismerősöm is volt, aki világgá kürtölte, hogy "Na én léptem emberek, további sok sikert a kelet-európai nyomorban!" majd rövid idő múlva kénytelen volt hazajönni. Sokszor az az érzésem, hogy azok az igazi károgók, akik mindig jönnek a "tipikus magyar" lózunggal, talán ők a "legmagyarabbak", mert azzal, hogy sokuk szeretne elhatárolódni a hazai viszonyoktól és kívülállónak éreztetnie magát, pont az ellenkező hatást éri el ezzel a köpködős/belső frusztrációt kiteregető attitűddel. Több ismerősöm is van (persze az értelmiségi réteg közül), akik egyszerűen fogták a saját cuccukat és szép csendben kiutaztak, jó véleménnyel vannak a saját szülőföldjükről, az ott élő emberekről és nincs bennük semmiféle elfojtott belső negatív gyűlölet. Nem tudom, hogy vajon a környező és hozzánk hasonló életszínvonalú emberek (románok, szerbek, horvátok) is így viszonyuknak-e a saját hazájukhoz, de szerintem ez a fajta mentalitás hihetetlenül gusztustalan és szánalomra méltó. Az általánosítás magasiskolája, ami a fentebb linkelthez hasonló "élménybeszámolós" videókban általában elhangzanak. Persze tudom, hogy nálunk nincs napfényes Florida, reggel 8-kor pizsamában mosolyogva integető kertvárosi szomszéd, meg egyéb "pozitív közeget" szimbolizáló apróság, de nekem az az érzésem, hogy akinek alapból nem olyan frusztrációkban gazdag személyisége van, mint ennek a tokás gyereknek, az itthon is jó körülmények/társaság között tud élni. Én egy teljesen átlagos középosztálybeli családból származok, kedves barátaim/kollégáim vannak, normális fizetést kapok, amiből minden olyan dologra telik, ami a boldogsághoz kell (utazás, sport stb.) és nagyon ritkán vagyok lehangolt, senki nem szokott megbántani, mert próbálom pozitívan látni a világot, ráadásul gyakran utazok külföldre (szóval azt sem mondhatom, hogy ne lenne rálátásom a világra) ennek ellenére sosem kavarogtam olyan szánalmas gondolatok a fejemben, mint ennek az elhízott fotelhuszárnak a fejében, aki csupán néhány hetes kint tartózkodást követően képes levonni olyan röhejes konzekvenciákat, hogy az amerikai rendőrség mennyivel jobb, mert nem az állampolgárok "b*szogatása" a célja. Tiszta röhej. :D



2016. júl. 19. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Én pont nem ezt tapasztalom. Szinte minden külföldön élő ismerősöm visszavágyik. Csak már ott van kialakult élete, nehezen váltanának. Új munka, új ház, stb. Sok gonddal járna. De sokan azért már hazaköltöztek.

Máshol is vannak gondok. Van, ami itt jobb, van, ami máshol. Van, ami csak más, de nem jobb és nem rosszabb. Értelmes emberek ezt felfogják.

2016. júl. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
A kérdésed eleve "Az általánosítás magasiskolája,"
2016. júl. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Jaj megnéztem a videót :D

Ez beteg.

A repülőn adnak enni :D Hát ez neki újdonság??? :)

Meg minek ment oda, ha ki sem lépett az apartmanból? :D Nagyon értelmes ember lehet, aki elmegy a világ másik végére és nem is kíváncsi rá, hogy legalább körülnézzen.

2016. júl. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#2: Nem véletlenül írtam oda, hogy "kvázi", ugyanis nagyon sok, az ürgéhez hasonló gondolkodású ismerősöm él külföldön, de szerencsére, ahogy a kérdésleírásban írtam, vannak olyanok is, akik diplomával mentek ki és szívesen visszajönnek bármikor. Btw én is azonnal kimehetnék dolgozni, de megbecsült szakemberként van akkora fizetésem, hogy a magasabb fizetés ne legyen prioritás, annak rovására, hogy az ismerőseimet/szeretteimet ne lássam nap mint nap. Persze rengeteg proli van, aki mielőtt kimegy külföldre csicskának mosogatni meg WC-t pucolni, előtte világgá kürtöli, hogy "elhagyja a süllyedő hajót", "Viszlát Magyarország, vár egy új élet", aztán ott szembesül vele, hogy kint is csak egy kis senki lesz, persze jobb fizetésért.
2016. júl. 19. 11:26
 5/12 anonim ***** válasza:
6%
#3 +1
2016. júl. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

1.A Magyarországon élő magyar is pont olyan kényszeresen osztja az észt,mint az emigrált.

2.A videóban arról van szó,hogy ott az USA-ban teljesen más a szolgáltatások minősége,mint itthon.Pl. azt mondja,hogy van ingyen majonéz.Ez egy magyarnak azért nagy dolog,mert ez itthon elképzelhetetlen.Mert ha itt ingyen lenne a majonéz,akkor vinnél egy 5 literes kannát és megtöltenéd.Azt is mondta,hogy ha valamivel nem vagy megelégedve,kicserélik.Ez is elképzelhetetlen itthon.Vagy ha nem,akkor csak némi harc árán valósulhat meg.A kiszolgáló személyzet szemforgatása mellett.Tehát nagy a különbség a szolgáltatásokban,de az csak úgy működik,ha a kiszolgáló személy is olyan.Az elv a lényeg.Ott azt akarják,hogy elégedett legyél,mert akkor vissza jössz.Win-win szituáció.Itthon nem feltétlenül így működnek a dolgok.

2016. júl. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

En kulfoldon elek mar lassan 5 eve. Magyarorszagon is jo volt, nem azert jottem el, m kerestem Eldoradot :D De sajnos nekem az a tapasztalatom, h a kulfoldon elo magyarok nagyon nagy szazaleka a szerencselovag tipus. Kepzetlenek, otthon sem tudnanak megelni, viszzont kulfoldon tobbet fizetnek azert a munkert, amit vegulis barki, igy meg ok is el tudnak vegezni. Rengetegen meg az adott orszag nyelvet sem beszelik, hanem csak magyarul. A Facebook-os csoportban allandoan magyar orvos, magyar szerelo, magyar mittudomen mi utan kerdeznek, m keptelenek beilleszkedni. Ugyanakkor panaszkodnak az orszagra, az idojarasra, h itt mennyire sz@r, az otthoni magyarok fele meg verik a nyalukat, h ok kulfoldon elnek es itt milyen jo!

A kepzett reteg sokkal csendesebb, tisztaban van azzal, h mit vallalt es tudja, h a gyokerei hova nyulnak vissza. De sajnos ez a kisebb szazalek. Ezert vannak negativ sztereotipiak a kulfoldon elo magyarokkal szemben, m sajnos azoknak a legnagyobb az arcuk, akik a legprimitivebbek.

2016. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező,amikor sok magyar arról beszél,hogy Nyugat-Európában mi az ami jól működik ( bezzeg ) akkor lehet valóban lenézi Magyarországot. Van egy ismerősöm,aki zárkózott panelproli volt. De az a leggyökerebbik fajta. Aztán kikerült Belgiumba. 1 év után nem ismertem rá. Nyitott,vidám személyiség lett,akinek eszébe nem jutna visszaköltözni. Habár én nem vagyok olyan mint az ismerősöm,de lehet belőlem is ilyen szánalomérzetet hozna ki ez a hely ha jobban megismernék más országokat. ( akár költözéssel ).
2016. júl. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

'A repülőn adnak enni :D Hát ez neki újdonság???'


Ha az elejétől megnézted volna a videót és nem a közepétől kezdted volna, akkor hallottad volna, hogy ez volt életében az első repülése. Tehát nyilván újdonság volt neki.

2016. júl. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18%
9: De úgy csinál, mintha ez az USA érdeme lenne.
2016. júl. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!