Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az MBTI érdekelne. Nem tudom...

DR.Strange kérdése:

Az MBTI érdekelne. Nem tudom magam magam határozottan egy típusba besorolni. Az elmélet szerint csak egy típusba tartozunk, de ezt nehéz megállapítani. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Az eredményeim periodikusan változnak, pl 2 hétig ISTJ, aztán ISTP, ISFP, ritkább esetben N- típusok is kijönnek eredménynek. miért lehet ez?

2016. nov. 5. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Az embereket nem lehet csak egy típusba sorolni. Főleg ha csak összesen 16 lehetőség van. Ez az MBTI számomra inkább csak érdekesség, segíthet önmagam megismerésében.

De ha nagyon be akarod határolni magad, akkor vizsgál meg, hogy melyik jön ki többször, vagy hogy melyik illik rád jobban a leírás alapján.

2016. nov. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az mbti csak egy elmelet a sok kozul. Mas elmeletek meg azt probaljak bebizonyitani, hogy melyen mindenkiben ott van minden tulajdonsag, es ha akarja barki kihozhatja magabol az ellenkezojet is akkor is ha epp nem az a jellemzo.


Ezek ilyen erdekes pszihologiai elmeletek, nem kell mindent rogton keszpenznek venni, foleg nem ezeket a leegyszerusito elmeleteket. Az emberi lelek ennel joval bonyzulultabb.

2016. nov. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Neked még egészen hasonlóak jöttek ki akkor, legalább az első kettő stimmel. Legalább azt már tudod, hogy introvertált vagy:D


Szerintem nekem egészen jó az önismeretem, mégsem tudtam soha normálisan kitölteni ezeket az MBTI típusú személyiségteszteket. Ahány félét csináltam, annyiféle verzió jött ki, és leírás alapján egyik sem illett rám:D De mondom, nekem már a kitöltés maga is nehézkes, mert sokszor olyan kijelentéseket kell pontozgatni, amit nem is nagyon tudok hova tenni:D


Szerintem ne foglalkozz ezzel túl sokat:)

2016. nov. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtató amit írtatok, köszönöm szépen a tanácsokat és a válaszokat.
2016. nov. 6. 19:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Az elso erteked lenyeges, ez nem valtozhat.

Azt viszont tudnod kell, hogy senki sem "egy tulajdonsag" hanem tobb. Minden szituacioban mashogy viselkedunk, ezert az ertek is valtozo. Gondolj pl. Munkara es ugy toltds ki, majd maganeletre, es ugy is. Van akinek teljesen mas jon ki.

2016. nov. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Az MBTI nem egy valid, és megbízható teszt pszichológiai szempontból, nem szabad nagyon komolyan venni, játéknak jó, meg esetleg ha valaki pályaválasztás előtt áll, de semmi több.
2016. nov. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze így már világos. Magánélet és Munka szinte teljesen különbözőek más embereknél, ezt megfigyeltem, nyilván csak közelebbi ismerőseimen. De megbízhatóbb tipológiát ismertek?
2016. nov. 9. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!