Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen erkölcsre vallhat, ha...

Milyen erkölcsre vallhat, ha valaki azért néz le egy másik embert, mert neki kevesebb van, ő szegényebb?

Figyelt kérdés
2016. nov. 8. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Pénzközpontú.
2016. nov. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem erkölcsöt mondanék,inkább más értékrendet. Ahogy az első hozzászóló írta,anyagiakon alapuló értékrendet.
2016. nov. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmilyenre. Ez az igazi erkölcstelenség.
2016. nov. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez bonyolult téma, nem ilyen egyszerű. Ha egy szintről indultak, és ő többre vitte, akkor nem jogos a büszkeség? Ha tanult és kidolgozta a belét, míg a másik korán otthagyta a sulit és butaságot butaságra halmozott, akkor le lehet nézni, vagy akkor sem? Egyáltalán mi miatt jogos a lenézés: ha jobb ember vagyok belsőre? Ha okosabb? Becsületesebb? Ha szebb vagyok és nem beképzelt, de a másik előítéletes velem szemben és leribizliz csak a külsőmből ítélve, akkor lenézhetem? Elvileg semmi miatt nem nézhetjük le egymást, gyakorlatilag meg igenis vannak alantas és vannak náluk sokkal különb emberek, nem vagyunk mind egyenlőek. Ez nagyon bonyolult téma, órákig lehetne boncolni.
2016. nov. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4:

Nem tudom, én nem vagyok egy szent ember, de lenézni pont nem szoktam senkit.

2016. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!