Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent pszichológiai...

Mit jelent pszichológiai szempontból a határok? Tehát ha valaki átlépi a másik ember határát?

Figyelt kérdés
Nem tudtam eddig erről hogy lenne ilyen és nem is értem az egészet. Pl az lehetne mondjuk határátlépés ha én beleszólok a másik életébe és ő nem akarja? Tehát hogy mondom neki mit csináljon hogy jobb legyen az élete és tanácsokkal látom el amit nem akar? Vagy mik? Adnátok ilyen példákat?

2016. nov. 3. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok fajta határ van. A személyestértől kezdve a magán jellegű dolgokig.

Átléped a határom, ha túl közel jössz hozzám, ha beleszólsz olyan dolgokba amihez semmi közöd az égadta világon, ha kérés nélkül tanácsot adsz. De szerintem idetartozik az is ha valakit megsértesz, feldühítsz vagy csak egyszerűen mondod a magadét még akkor is ha az a másikat nem érdekli.

Mindig átlépsz egy határt ha valakit kizökkentesz a semlegességéből az úgymond nyugalmi helyzetéből.

2016. nov. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez a határ szerintem minden embernél máshol van és persze az sem mindegy, hogy kitől kapja.

Pl. ha édesanyád leszid, mert későn értél haza és te ezt elfogadod. Viszont ha ezért a szomszéd szid le, már nyugodtan felháborodhatsz, mert semmi köze hozzá, a magánügyed. Átlépte nálad a határt.


Neked kell érezned, hol vannak a határaid, ezt általában a családtagjaid tudják is, hiszen ismernek. Ez nem jelenti azt, hogy bármikor át is léphetik. A vonalakat neked kell meghúzni és közölni velük.

Lehetséges, hogy nem lesz igazad, amikor közlöd, meddig mehetnek el, de ezt akkor is érdemes figyelembe venniük. Más kérdés, ha függsz tőlük, akár azért, mert még gyerek vagy, akár azért, mert nem vagy anyagilag önálló.

Rengeteg aspektusa van ennek a dolognak, egyrészt tanulható, másrészt ahogy éljük az életünket, úgy alakulnak.


Persze vannak olyan emberek is, akik egyszerűen nem érzik a határokat. Na ezzel szokott gond lenni.

2016. nov. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez általánosan az adott helyzetben a tűréshatár, amit tőled, vagy általába véve bárkitől még elfogad. "Túl messzire ment", "kihúzta a gyufát" stb, mind ezt jelenti.
2016. nov. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy könyvet tudok ajánlani az a címe hogy Határaink és Dr. Henry Cloud irta. Mindenkinek kotelezove tennem!
2016. nov. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!