Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki mit gondol egy olyan...

Ki mit gondol egy olyan emberről, aki életvitelszerűen szerencsejátékból él?

Figyelt kérdés

Egy régebbi ismerősről van szó.

Nagyon rossz életkörülmények között élt, segédmunka, közmunka, segély.Változtatni akart ezen, de sehogy nem sikerült neki.

Egészen addig, míg valami változás állt be az életében.

Elsőnek csak apránként, majd egyre feltűnőbb lett.

Mindig volt neki mindene, soha nem panaszkodott, egyre többet vásárolgatott, majd lassan elkezdte felújítani a házát(most már eladta), vett kocsit is, egy olyan ember, aki régebben egy pár cipőt is alig tudott volna megvenni.

Aztán elmondta, hogy több mint egy éve próbálkozik a szerencsejátékokkal, kisebb nagyobb sikerrel.

A nyeremény számokat nézegette egész nap és összefüggéseket keresett.

Ekkor kezdett megváltozni.

Mondta hogy most már nem fog dolgozni, ebből fog élni.

Láttam nála néhány olyan tipp mix szelvényt, amivel ide le sem írom mennyit keresett.

Azt mondta majdnem úgy van, mintha vállalkozóként élne, és csak a számokat kell figyelnie, meg valami változásokat emlegetett.

Aztán egy szép lelépett, állítólag külföldre, de szerintem csak máshol vett házat, senki sem tudja mi van vele.

Lehet manapság szerencsejátékból élni?

Hogy egy másik példát is írjak, volt mikor én is adtam fel szelvényt, és előttem fizettek ki egy srácnak 180 ezret a tipp mixen, nem akartam elhinni, de ezek szerint sokan csinálják ezt.



#felszínalatt
2016. nov. 8. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerencse kell hozzá mint ahogy a nevében is benne van. Másrészt pókerból többen is jól megélnek bár az nem tekinthető klasszikusan szerencsejátéknak.
2016. nov. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pókeres ismerősöm nekem is volt.

Volt neki normál civil állása, mert állítása szerint fura a lapjárás mindig, valami biztos kell, de volt mikor egy mikulás befigyelt neki egy hétvége alatt, rögtön mentek is nyaralni.

Én úgy mondanám inkább ez volt a fő bevétele, dolgozni inkább csak szórakozásból járt.

2016. nov. 8. 14:53
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Ő élete, azt tesz, amit akar. De nem jönnék össze egy ilyennel... a nevében is benne van, hogy SZERENCSEjáték. A párom keressen inkább kevesebbet, de lehetőleg bejelentett munkával, vagy legalábbis fixebbnek tűnővel.
2016. nov. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Sok ész(matematika,megfigyelőképesség), némi szerencse kell ebből élni.

Mit gobdoljak? Ha jól csinálja,okos lehet,de családot nem alapítanék vele,az biztos.

2016. nov. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy a Tippmixből nem lehet megélni.

Lehet az embernek hosszabb nyerési sorozata, lehet egy-két jól elkapott tippje, meg egy-két nagy nyereménye. De mint mondják, a szerencse forgandó, és az ODDS-okat is legalább olyan profik számolják ki, mint amilyenek a "profi" szerencsejátékosok. És természetesen úgy, hogy matematikailag ők jöjjenek ki jobban.

Én is ismerek olyanokat, akik nagy tétben játszanak, és bizony sokszor nagyon nagyot nyernek. De azzal nem büszkélkednek, amikor még nagyobbat buknak. Egyik egyetemista haverom is azt állítja, hogy ebből él meg. Büszkén mutogatja mindig, amikor nagyot nyer, nem egyszer büszkélkedett százezer feletti nyereménnyel. Aztán meg volt, hogy tőlem kért kölcsön vonatra. Most akkor hogy is van ez?

Az egyedüli szerencsejáték, ahol a tudás jobban számít, mint a szerencse, az a póker. Abból tényleg meg lehet élni, ha valaki profi. De tippmixelésből nem.

Ha az idehaza kétes legalitású külföldi fogadóirodáknál is játszik, lehet játszani arbitrázsra, meg hasonló huncutságokra... ameddig a fogadóiroda észre nem veszi, és le nem korlátozza. De ez esetben is brutális összegeket kell forgatni, elenyésző arányú nyereség mellett. (Értsd: milliókat, vagy akár tízmilliókat kell forgatni ahhoz, hogy egy normális havi fizetésnek megfelelő bevétele legyen.) És természetesen a bukás veszélye mindig fennáll.

2016. nov. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet szerencsejátékkal pénzt keresni, mint mondjuk a Pókerarcokban John Torturro által alakított Joeyi Knish karaktere. Csak ennek akkor semmi köze a szerencsejátékhoz. Álltalában ott bukik meg a dolog, hogy ha valaki nem gambler, nem tudja megtanulni a játék minden részletét, hogy nyerő taktikát alakítson ki. Aki viszont igen, az képtelen hosszú távon fegyelmezetten és céltudatosan taktikázva játszani.

Mintha egy alkoholista szeretne borkóstolásból megélni. :-)

2016. nov. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

magas lóról lehet nagyot esni.


Én inkább megelégszem a 0% szerencsén múló vállalkozásom bevételével, még ha nem is járok nyaralni, vagy nem is lehet ferrárim... hosszabb távon én jobban fogok élni mint ő.

2016. nov. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!