Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyiket választanád munka terén?

Melyiket választanád munka terén?

Figyelt kérdés

a) Olyat dolgozni egész életedben ,amit nagyon szeretsz,de csak átlagos fizetést kapsz.

b) Olyat dolgozni egész életedben,amit bár nem szeretsz,de magas fizetést kapsz.



2016. nov. 24. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Ha valamit nem szeretsz csinálni, akkor nem fogsz sosem olyan szintre fejlődni benne, mint aki szereti és netán még szabadidejét is azzal tölti. Szóval magas fizetésed se lesz.
2016. nov. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A.

A felnőtt életem negyedét munkával töltöm. Vagy ha úgy nézzük, az ébren töltött időmnek majdnem a felét. Egyáltalán nem mindegy, hogy élvezem vagy utálom-e.

2016. nov. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem tudom létezik -e olyan munka,amit nagyon szeret az ember...de komolyan.Sokfélét csináltam életemben,jelenleg olyan beosztásban vagyok,ami kényelmes (nem fizikai) egész türhető....de azért nem csinálnám életem végéig.
2016. nov. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A. Ha olyat dolgozok, amit szeretek, annak előbb-utóbb meglesz a jutalma anyagiakban is, profi szintre művelhetem ki magam, bónuszt kaphatok a kiemelkedő munkáért, stb.

Ellenben ha olyat dolgozok, amit utálok, nem is leszek jó benne, így pedig a magas fizetés kizárt, még ha egy darabig kapnám is, elküldenének a munkám minősége és a motivációm hiánya miatt (vállalkozásban meg nem kapnék megbízásokat).

Mellesleg az én szakmaválasztásom kicsit ilyen volt. Tanulhattam volna valamit, ami nem érdekelt eléggé, de könnyű lett volna benne elhelyezkednem és a fizetés miatt sem lett volna gondom, csak semmi kedvem nem volt hozzá, ezzel szemben tanultam valamit, ami érdekel, ugyan nehéz benne elhelyezkednem, érvényesülnöm, mert sok sztereotípiát kell lerombolnom ehhez, de lassacskán beérik, és az eddigi bérem nagyot ugorhat 1-2 éven belül.

2016. nov. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tele van a fogyasztói társadalom értelmesebbnél értelmesebb, hasznosabbnál hasznosabb munkákkal. Mi a kérdés...?
2016. nov. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!