Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket választanád? Egy...

Melyiket választanád? Egy normálisabb munkahelyet Pesten, vagy egy "kulimunkát" Londonban?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, idén júniusban diplomáztam, őszintén bevallva egy nem túl erős vidéki főiskolán szereztem egy nem túl piacképes diplomát. Az egyetlen használható dolog, ami a fősuliról van, az az erős angol nyelvtudás.

Mivel abban a vidéki városban nem sikerült elhelyezkednem, ezért elkezdtem Pestre küldeni az önéletrajzokat, közben pedig megkértem egy 3 éve Londonban dolgozó haveromat, hogy próbáljon meg beszerezni oda, ahol ő melózik.

A hét folyamán óriási szerencsémre mindkettő összejött, lenne egy mosogató+pohárszedő állás egy londoni szálloda bárjában, ahol a haverom recepciós (pohárszedőként kezdte amúgy), december 1-i kezdéssel.

2 hete voltam egy állásinterjún Pesten, onnan pénteken visszaszóltak, hogy jövő hét folyamán kezdhetnék náluk, próbaidő alatt 110 nettó, utána 150 nettó+180 éves cafeteria+fizetik a munkába járást. Ez egy nemzetközi logisztikai cég, ahol export fuvarszervező állást ajánlottak.

London jobban fizetne valamivel, igaz hogy ott első körben 3 laknánk egy szobában, olyan albérlet lenne...

Eddig lelkes voltam a külföldi élettel kapcsolatban, de most gondolkodóba estem egy kicsit...



2014. nov. 9. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a helyzetben Pestet választanám. Ezzel az állással olyan tapasztalatokat tudsz szerezni, amire a későbbiekben építeni tudsz. Pár év múlva akár külföldön is elhelyezkedhetsz egy hasonló cégnél.

Mosogatni nem mennék külföldre, amennyiben nem az az utolsó és egyetlen lehetőség.

2014. nov. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel, én is a pestit választanám.
2014. nov. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mosogatni én sem mennék ki - pláne, ha fizetik a munkába járásod és ezért nem kell albérletbe költözni.
2014. nov. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A BKV bérletet fizetik, a Pesten belüli munkába járást, amúgy albérletbe kell költözni, mert 200 km-re lakom Pesttől. Persze manapság ez sem rossz.
2014. nov. 9. 10:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy viszont már érdekesebb a kérdés. Szvsz 110e-ből nem lehet albérletben megélni Pesten. Vagyis inkább csak szó szerint nyomorogni lehet.


150e-ből sem lesz sokkal fényesebb.


Viszont még 150e-ből sem tudsz majd saját lakást bérelni, maximum megosztani valakivel egy lakást (ergo szoba). vagy valami nagyon-nagyon kicsit egy külső kerületbe.

2014. nov. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

110 tényleg nem sok albérletben, de az csak a 3 hónap próbaidő alatt, utána már 150. Amúgy az első pár hétben tudok lakni rokonnál vagy akár ismerősnél is, ez nem lenne gond a hirtelen kezdés miatt. A 150 is emelkedne idővel, a pár éves tapasztalattal rendelkezők már 200 nettó körül vannak ennél a cégnél.

Amúgy nyilván az első időkben megosztott lakásra gondoltam én is, elnézve az árakat, ez nem lenne gond nekem.

Az angol melón még azért gondolkozom mindig, mert a haverom elmesélte, hogy neki 2 évet kellet kihúzni a 3-ból kuporgatva, addig kb. nem volt magánélete, csak alvásból és melóból állt az élete. De tavaly ősz óta, amióta recepciós, már viszonylag emberi munkaidőben dolgozik, nem tömegszálláson lakik (ezalatt értsd a saját szobát), és egész jó kis pénzeket tud félretenni. Persze garancia ott sincs semmire, ha kimegy az ember.

2014. nov. 9. 10:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is Pestet választanám. A 150 ezerből már tudnál egy garzont bérelni önállóan, viszonylag könnyen elérhető helyen is. Erre a munkára tudsz karriert építeni.
2014. nov. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Neked kell tudnod, hogy igazán mit szeretnél, de hosszútávon mindenképp a pesti meló éri meg, mert arra építhetsz a későbbiekben, míg a londoni munka egy jó kaland és élettapasztalat lehet ugyan, de kieshetsz a szakmai gyakorlatból és utána még nehezebb lesz a szakmádban elhelyezkedni. Hidd el, nagy szerencséd van, hogy pályakezdőként ilyen lehetőséget kaptál és a fizetés se olyan rossz (csak itthon a pályakezdő fiatalok kicsit el vannak szállva, a semmi tapasztalatra havi 400ezres fizetést várnak el.) Valóban az albérlet miatt nem lesz könnyű, próbálj esetleg lakótársat keríteni, vagy csak szobát bérelni.
2014. nov. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!