Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek nagy része miért...

Az emberek nagy része miért utálják az ilyen embereket?

Figyelt kérdés

Az emberek többsége miért utálja a gazdag, tehetős embereket? Miért nem bírják felfogni, hogy az, hogy rossz az anyagi körülményük arról csak is saját maguk tehetnek, nem a gazdagok. Nem a politika, család a felelős a szar életükért, hanem saját maguk. Ahelyett, hogy ezen elgondolkoznának hogy azt az életet élik-e amit szeretnek vagy sem, inkább gyűlölködnek azok iránt akik tehetősek és gazdagok.

Miért nem tudják tovább gondolni ezt a dolgot?



2016. dec. 1. 11:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Ezt a kérdést mennyiszer akarod még kiírni. Szerintem inkább készülgess Karácsonyra, és ne a szegény embereket elemezgesd, ahogy te nevezed "prolikat".
2016. dec. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Ja és neked kéne tovább gondolnod: Adok egy tippet. Kezd el körbenézni a világban,és megbékélni saját magaddal és velük is, ugyanis a szövegedből árad a gyűlölet. Nem minden olyan fekete fehér ahogy te gondolod. És ne skatulyázz, mert lehet ledöbbensz ha egy picit nyitottabb vagy ezen emberek megismerésére, szerintem bizonyos sorsokon elbőgnéd magad, vagy nagyon szégyellnéd magad, hogy egy kalap alá veszed őket. Igen is lehetnek nagyon jók is.
2016. dec. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

Ezt a főnököm fia is előadta.

Aztán úgy belegondol az ember, hogy mennyit spórolnak azon, hogy a 32 alkalmazott 4 órára van bejelentve, ami után az életben nem kapnak nyugdíjat, nem fizet utazási hozzájárulást, nem enged senkit táppénzre, de ha mégis elmegy (pl. mert szívrohammal kórházba került, és egy hét múlva már ott tolja a gépet!!!), akkor levonja azt az egy hetet a fekete bérből, mert hogy nem dolgozott. (Érthetőség kedvéért a táppénz összegét vonja le a bérből.) És így, borítékkal együtt, képes heti 6 napban, 12 órában dolgoztatni az embereit, havi 85 ezerért. Többnyire rokkant, öregségi nyugdíjas, vagy hasonló embereket, akiket ez az összeg tényleg az éhhaláltól ment meg.

Gyors fejszámolást dobjál már ide, ha már ilyen tanult, művelt, és talpraesett ember vagy, hogy 32 alkalmazott esetén mennyit nyer ezen tisztán a főnökasszony, havonta?

Gondolom, a havi kajapénz kijön belőle, ha szűkösen, akkor is.


Tudod, pont ezért utálják sokan a gazdag embereket. Mert más vérén gazdagodnak meg. Családokat tartanak nyomorban a sza.r fizetések mellett.

Azért, mert valaki nem lett plasztikai sebész, politikus, vagy nem született gazdag családba, még megérdemelné, hogy emberhez méltó életet élhessen.

És pont azok miatt nem teheti ezt meg, akik csepegtetik a fizetést, mert ők "gazdagok".


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


Szerinted, pl. aki ezt kérdezte, az miről tehet? Ő miért nem élheti azt az életet, amit szeretne? Szerinted ennyi akarattal mire vinné egy olyan családban, ahol nem a napi betevőért küzdenek, ahol nem egy gyári fizetéssel lesz valaki császár, és ahol tudnák támogatni a tanulmányait?

Tedd a kezed a szívedre, és írd le ide őszintén, hogy te küzdöttél-e valaha fele annyit a vagyonodért, mint ez a szerencsétlen azért, hogy az érettségije meglegyen, és tovább tudjon tanulni! Természetesen munka mellett, mert biztos ezt az életet akarja élni.

2016. dec. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Diákmunkásként a hónapban dolgoztam 30 ezer ftért. Nyáron dolgoztam egy családi vállalkozásnál, napi 4 órában úgy, hogy az ritkán volt 4 óra, általában 6 órát voltam bent, de minden héten 2szer minimum 8 órát voltam, volt h 9 óra volt az a 4 óra munka. Ezért kaptam havi 60 ezret. Úgyhogy én is tudom milyen az amikor jól kihasználnak ezek az emberek.

De nem csak így lehet meggazdagodni, hogy másokat tönkre teszel. Mellesleg, ha vállalkozói szemszögből nézzük, akkor ha te vállalkozó lennél neked sem az lenne a legfontosabb hogy a 30 alkalmazottad dőzsöljön, hanem az hogy neked legyen egy valag pénzed, bármi áron. Szomorú, de ez a világ ilyen. Mindenkinek megvan a lehetősége a választásra, tanulásra, önfejlesztésre.

2016. dec. 1. 11:32
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

"Mindenkinek megvan a lehetősége a választásra, tanulásra, önfejlesztésre."


Valojaban pedig nincs. Aki ezt hangoztatja az egy burokban el.

2016. dec. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
34%
De ugye nem a "családi kapcsolatok" mondvacsinált kérdéseiből szűritek le, hogy kinek mire van lehetősége? Megjegyzem ismerek olyan embert, aki a cigánysoron született a legrosszabb, tanulatlan emberek közé, általános után rögtön dolgozni zavarták, mégis harmincéves korára lediplomázott és egész jó anyagiak között él. Az összes többi testvére és rokona meg csak potyogtatja a pulyákat és jajveszékel, hogy nekik szar sorsuk van. Cigi-pia a kézben, eközben.
2016. dec. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező! Sose felejtsd el, hogy egyszer fenn, egyszer lenn. Alakulhat még úgy az életed, hogy szegény leszel. Elveszíthetsz mindent, amid van. Remélem, vagyis kívánom hogy ez megtörténjen veled. Majd akkor legyél ilyen nagy arc. Én inkább élek szerényen életem végéig, mintsem más kárára gazdagodjak meg. Többet ér a becsület szerintem.Mellesleg bár nem vagyok gazdag, nincs autóm, saját lakásom, iphone-om, meg egyéb nyalánkságok, mégis tudok örülni az élet apró örömeinek. Én úgy hiszem, az élet ha valamit ad, máshonnan elvesz.Én örülök annak, amit kaptam.
2016. dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
3%

Szegények mindig mindent másokra ken, másoktól várja a megoldást, mást hibáztat.Nehogy a szegény megoldja a maga problémáit. Ezért nem tud elérni semmit az életben.

Elvárja, hogy más adjon, de ő maga nem tesz aktívan semmit.

Helyette: sajnáltatja magát, milyen rossz élete van, meg irigykedik gazdagokra.

2016. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, én is így gondoltam! :)

Nem degradálásnak és lenézésnek írtam ki a kérdést. Csupán nem értem, hogy az emberek miért nem bírják felfogni hogy az életükért csak is ők, saját maguk a felelősek senki más!

2016. dec. 1. 12:19
 10/21 anonim ***** válasza:
65%

"Alakulhat még úgy az életed, hogy szegény leszel. Elveszíthetsz mindent, amid van. Remélem, vagyis kívánom hogy ez megtörténjen veled"


Mert? Neked attól nem lesz több. Nekem sem szimpi a kérdező nagy arca, de pont nem érdekel az ő élete. Ne acsarogj, azzal pont ugyanolyan alantas leszel, mint a kérdező a prolizással. Ha jó az életed, mit számít ki mit mond, ki hogyan él?

2016. dec. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!