Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szakmunkások (is) meg...

A szakmunkások (is) meg vannak becsülve?

Figyelt kérdés

Te mit gondolsz róluk?

Gondolok itt a villany-,és gázszerelőkre,ácsokra,pékekre,cukrászokra,asztalosokra,ápolókra,kőművesekre..etc.



2016. dec. 1. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szakma alapján nem ítélek, magát az embert kell ismerni. Ha rendes ember ,akkor becsülöm. Aki azt mondja hogy minden ács, pék ,villanyszerelő stb hülye meg "mééé nem tanult tovább" az csak magát égeti ,akárhány diplomája meg akármennyi pénze is van mellé.
2016. dec. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Miskolcon lakom innen tudok meríteni ami a szakmákat illeti.

Hegesztő a szakmám, suliból kikerülve csak azért dolgoztam benne 3 évet hogy később ne pályakezdőként legyek számon tartva, és legyen tapasztalat nagy melók terén is. Az évek alatt a fizetésem túlóra nélkül átlagosan 120-130e ft között mozgott, és 1-2 túlóra kellett ahhoz hogy mondjuk a 140 nettó meglegyen. Többet soha nem is vállaltam túlórát.

Emellett 8 órában úgy kikentem magamat mindig mint a fene, bujkáltam csövekben és még lehetne sorolni. Tehát nagyon nem azt kaptam a melóért mint amennyit teljesítettem, pedig ment a kis cégnek rendesen.


Lett egy targonca vezetőm, ez mondjuk ingyenesen és 3 gépcsoportot foglal magába, ami multiknál elég hasznos, de ide is fokozottan elvárják a tapasztalatot mert nagy értékű holmikat kell mozgatni.

Ez nettó 130, túlóra nélkül, de most emelték az órabérem, 1 hónapja, Januárban meg ismét emelik, mert mennek elfelé. Bízok legalább egy 150-160 nettóban.


Legtöbb ápoló minimálbéren van 95 körül kapnak, e-mellé elég alantas melót végeznek, amit illene megfizetni.

Multi cégeknél a villanyszerelő, és karbantartók akik közel a 200-hoz keresnek, persze gyerek kedvezmény nélkül, de ott milliós összegű gyártósorokhoz kell érteni, és rövid idő alatt elhárítani a hibát.


Kőműves családtag pedig úgy keres jól, hogy mellette akármilyen házzal kapcsolatos dolgot megbeszélés alapján, kivitelez, ez kiegészítő meló.


Szóval nagyon nem mondható megbecsültnek egyik munka sem, de azt hozzá kell tenni, hogy van amiből egyedül is fenntudja tartani magát az ember(saját lakhatás, autó, nyárára robogó/nagymotor), és nem kell 2 keresetre szorulni.

2016. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
persze! Csak nem idehaza!
2016. dec. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincsenek, de talán a jövőben jobban meg lesznek. A múltkor egy cég br. 300 000-ért keresett szakmunkásokat, de gondolom ez napi 12-14 órát jelent, hétfőtől szombatig.
2016. dec. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Társadalmilag nincsenek, de én nagyon megbecsülök egy olyan szakembert akit ha kihívok megszerelni valamit azt reális időn belül patentra megcsinálja nekem.
2016. dec. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A normális emberek senkit nem néznek le végzettség vagy kor alapján. Viszont a világ 99%-a retardált marhákból áll, szóval nem, nincsenek megbecsülve pont úgy ahogy mások sem. Miért? Mondok egy példát. Mert azok a többek között szakmunkások, akik elvárják a megbecsülést a másik oldalon leugatják mindazt a sok dolgot, amit nem ismernek. Konkrétan egy példa erre, amikor megtalálták a gravitációs hullámokat. Hányan rinyáltak akkor, hogy erre dobják ki a pénzt meg milyen felesleges meg ezt ők is megtudnák csinálni ennyi pénzért és a többi. Végtelen mértékű emberi sötétség. Nem adják, de elvárják a tiszteletet. Mivel majdnem mind ilyenek és a népesség nagyrésze az ő színvonalukon van, akkor mégis ki adná azt a sok tiszteletet feléjük, amit elvárnak? Saját farkukba harapó bírkák. Leszámítva azt a nagyon kicsi kivételt.
2016. dec. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Senki sincs megbecsülve.

Mindenki túl van terhelve és stresszelve, miközben szándékosan túl van bonyolítva minden és mutyizással haveri alapon megy a pénzosztás. Aki szakít az nagyon szakít, aki robotol, sosem fog annyit keresni, hogy megbecsülve érezze magát.

2016. dec. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Társadalmilag nincsenek megbecsülve. Mindenki azt szajkózza hogy tanulj tovább, legyen diplomád, stb.


A fizetést illetően ez kicsit máshogy működik mint pl ha egy hivatalban dolgozol vagy üzletben.

Bejelent valaki 4 vagy jó esetben 6 órába és nincs kifizetett szabadság, táppénzre se jár pénz, munkaruha sincs, egyszóval csak egy órabért kapsz amiben megállapodtatok. Nekem az órabérem eddig mindig nőtt szinte, 4,5 év után most legutóbb már 300ft-al kaptam többet óránként mint a legelső munkahelyemen. Nem hangzik annyira jól viszont vannak munkahelyek ahol évek óta nem volt emelés.


Már egyre több embertől hallom hogy nincs jó szakember. A vállalkozók nem találnak jó munkaerőt, az emberek nem találnak megbízható szakembert, pl festőt, kőművest.


Sejthető volt hogy meg lesz annak a böjtje hogy több száz ezer ember elment külföldre dolgozni és ezek helyére most kellene valaki aki dolgozna. Arról nem is beszélve hogy szakmunkás iskolákban akik végeznek azok nagy része nem is ért semmihez és nem is dolgozik soha a szakmájában.

2016. dec. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valaki annak örül, hogy máshol nem volt emelés, de neki 300al nőtt az órabére 4.5 év alatt... Ez olyan, hogy, jó hogy életben vagyunk, mert Szíriában lövöldözés van.
2016. dec. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!