Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tényleg nincsenek Magyarország...

Tényleg nincsenek Magyarországon normális, megbízható szakemberek, szakmunkások?

Figyelt kérdés
Teljesen betelt nálam a pohár most már. Pár dolgot meg akarok csináltatni a háznál, kőműves, ács munkára lenne elsősorban szükségem, de hetek óta hiába keresek, csak falakba ütközöm. Hiába kérek ismerősöktől referenciákat, mert akiket ajánlanak egy köpést nem érnek azok sem. Vagy el se jönnek a megbeszélt időpontban, ha eljönnek akkor többszöri kérés ellenére sem képesek árajánlatot adni, elérhetetlenek, nem veszik fel a telefont, hazudoznak, ígérgetnek. És akkor még hogy milyen munkát végeznek az ki sem derült. Tényleg nem tudom hova és kihez fordulhatnék, de így semmi nem fog elkészülni mert egyszerűen nincs kivel megcsináltatnom.
2016. júl. 15. 16:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Pedig vannak, csak azok általában el is vannak havazva.
2016. júl. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%

Aki nem teljesen béna, az megcsinálja saját maga!

(Minden fenn van a Youtube-on.)

2016. júl. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Akik jók, azok idén már telve vannak munkával.


Vagy megelégszel rosszabbal, vagy eltolod az egészet jövőre.

2016. júl. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ne legyél már ekkora arcal hogy megnézel egy 5 perces videót és megcsinálod a teljes tetőt a házadon. Hogy a kérdésre is válaszoljak vannak rendes szakemberek én többet is ismerek villany szerelőt ácsot kőművest burkolót víz gáz szerelőt . Ez mind nálunk egy 3000 -es faluban és valóban némelyik el van havazva.
2016. júl. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kedves màsodik! Kismama vagyok, a férjem pedig gerincsérves, nem fogunk nekiesni vakolni és àcsolni. A baba érkezése miatt ősszel muszàj pàr dolgot megcsinàlni, ezért is kellene gyorsan szakembert talàlnunk.
2016. júl. 15. 21:06
 6/17 anonim ***** válasza:

Harmadik válaszoló vagyok (szintén kismama, ráadásul én is októberre várom).


Hidd el, hogy nehezen vagy nem fogsz találni megfelelő embert ilyen rövid idő alatt.

Mi tavaly bővítettük a házat, akkor megcsináltuk a fontosabb dolgokat is (tetőcsere, terasz építése), ami még hátra van, az mind elviselhető a kicsi mellett is. Pl. építettünk egy új fürdőszobát is, de nincs kész, és max tavasszal foglalkozunk vele, mert nincs idegzetem már hozzá, és szerencsére nem hiányzik, hisz a régi is jó. A vállalkozó marad, ő is fejezi be, beütemezte ő is magának.


Nem tudom, hogy milyen feladat lenne, mit szeretnétek csinálni, de októberig már bajosan lesz kész, ha még nincs rá embered.


Ja és mi sem csináljuk magunk (csak amihez nagyon értünk), meg rokonokat sem hívunk hozzá, nekünk így tiszta, így az egyszerűbb

2016. júl. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
14%

Az emberek egyre bénábbak. Csak ülnek a tv előtt, semmit sem tudnak megcsinálni.

Betelik náluk a pohár mert azt hiszik a szakembernek kötelező megcsinálni az ő házukat. Hiszen az a dóga.

2016. júl. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Arért hiszik ezt az emberek mert jól hiszik. Ekkora marhaságot is rég hallottam mint amit írtál.
2016. júl. 16. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%

18:30

"Ne legyél már ekkora arcal hogy megnézel egy 5 perces videót és megcsinálod a teljes tetőt a házadon."


Te főokos!

Elolvastad amiket írt a kérdező az úgynevezett "szakemberekről"??

"akiket ajánlanak egy köpést nem érnek"

"elérhetetlenek, nem veszik fel a telefont, hazudoznak, ígérgetnek."


...és meg fogsz lepődni, mert van több szakmám, és természetesen mindent magam csinálok a házam körül, mert ilyen "mekmesterek" hozzám nem teszik be a lábukat!!

Ráadásul nekem valódi szakmáim vannak!!

(Nem olyan kamu-szakma mint pl. a benzinkutas, hiszen egy gyerek is tud tankolni.)

Na meg pl a bádogozást sem fogom 3 évig(!) tanulni, hogy feltegyek egy előregyártott esőcsatornát!

Ha meg valamit nem tudok -mert tovább fejlődött közben az adott szakma-, akkor igenis megnézem az új fogásokat a Youtube-on! Nem szégyen tovább képezni magunkat.

Hülyének maradni nagyobb szégyen.


...és ezt mindjárt te is elkezdheted egy helyesírási szótárral.

"Ne legyél már ekkora arcal"


(Nekem akkora arcom van, hogy én két c-vel írom!)


Amúgy itt vannak "profi szakemberek" alkotásai:

[link]

[link]

2016. júl. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

9

Így van. Hozzám jön szakember, a kőműves haverom. De nem azért, hogy megcsinálja hanem hogy tanácsot adjon ha szükséges (egyre kevésbé). Cserébe én megcsinálom az autóját ha nem talál szerelőt. Ugyanez a villanyszerelő vagy asztalos haverral.

Tető csere előtt nem youtube videót néztem hanem felmentem a padlásra és ott néztem körül mi merre.

Normális embereknek vannak barátaik, tudnak segíteni egymásnak. A maradék meg sírjon, hogy nincs szakember, nem vállalja, ha vállalja akkor drága, meg a munkája sem ér semmit. Csak nevetni tudok az ilyen nyomorultakon.

2016. júl. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!