Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek (az árat most...

Az emberek (az árat most mellőzve) mi alapján választanak autót a rengeteg márka és típus közül?

Figyelt kérdés
Az én esetemben a BMW/Audi/Merci/Toyota négyesen kívül nem sok márka jönne szóba. Előbbi három a presztízse, utóbbi pedig a megbízhatósága/egyszerűsége miatt. Szóval ha valaha autót fogok venni (egyetemista vagyok, tehát még nincs pénzem), tuti, hogy fentiek közül lesz. Édesapám sem bonyolította túl annak idején az autóvásárlást. Több mint 20 éves f Astra, ami a mai napig szépen üzemel annak ellenére, hogy egy négy keréken guruló életveszélyes, primitív fémdoboz. Na de a kérdésemre visszatérve...Ezzel szemben a hazai utakon ezerféle márkát és típust lehet látni, Renault-tól kezdve a Kia-n át a Seat-ig és ezeknek ezerféle típuskombinációja. Aki német prémiummárkát (tipikusan X5-ös bömös vagy A6-os Audi) vagy Suzukit vezet azt egyértelműen meg lehet indokolni. Előbbi a gazdagok utóbbi pedig a nagyon spórolós, hétköznapi "csak legyen valamilyen autóm, ami olcsó" típusú emberek választása. Érthető is, hogy rengeteg Suzukit, de egyúttal BMW-t/Mercit-t/Audi-t is lehet látni az utakon. Viszont a totál átlagos ember mi alapján dönt egy Peugeot vagy Hyundai vagy mondjuk egy Ford és Volkswagen között? Mennyire befolyásoló tényező a személyiség, a reklám vagy esetleg a színtiszta random választás?

2016. dec. 2. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:

"Viszont a totál átlagos ember mi alapján dönt egy Peugeot vagy Hyundai vagy mondjuk egy Ford és Volkswagen között?"


Az első kettő eleve kiesik. Első azért, mert egy nagy szar, a második azért, mert fiatal még ahhoz, hogy igazi referenciát kapjon róla az ember. A harmadik nálam nem rúg labdába, mert véleményem szerint erősen és indokolatlanul túlárazott vas. Fordom volt már, a feleségem most is azt hajt.

Én egyébként nem annyira márka, vagy típus alapján válogatok, hanem aszerint, hogy mire fogom használni.

2016. dec. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Én egyébként nem annyira márka, vagy típus alapján válogatok, hanem aszerint, hogy mire fogom használni."

---

De a tapasztalatok birtokában azért a márka is fontos szempont számodra, nem? Tehát akkor az összes Peugeot/Hyundai/Ford tulajdonos be van csapva (rengeteg ilyen márkájú autót szoktam látni egyébként az utakon, köztük az állítólag híresen fos Renaultot) és csak idő kérdése, hogy mikor fognak csalódni és áttérni a német vonalra? Illetve egy gyors kérdés: Milyen stílusú/fajta ember az, aki ma egy alig használt Seat Leont/Nissan Juke-t vagy mondjuk egy Kia Seed-et vesz? Tehát nem egy "tankolj már 1000 forintért, mert alig tudom fenntartani" szintű BMW-s majmoló "macskajancsiról" vagy egy "lesz*rom az EuroNCAP töréstesztet, csak vigyen el olcsón A-ból B-be" jellegű Suzukisról beszélek. Hanem arról a rengeteg átlag/szolid emberről, akik nem fognak/tudnak méregdrága autót fenntartani, de az igényüket sem fogják leadni és több tucat különböző márka és típus közül választhatnak.

2016. dec. 2. 17:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy régebbi (3-4-es) Golfhoz viszonylag olcsó az alkatrész, és amúgy se vezetek annyit hogy a luxusszolgáltatások (pl. s*ggfűtés) számottevő különbséget jelentsenek nekem a fogyasztás kárára.
2016. dec. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van pár autómániás ismerősöm. Mindig összevesznek a márkákon. Nekem fogalmam sincs, hogy objektíven melyik márka gyártja a legjobb autókat, de ők érvelnek mindenféle dologgal. Megbízhatóság, alkatrész beszerezhetőség, ár, motorika, elektronika, szerelhetőség, stb.
2016. dec. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Arra próbáltam rávilágítani, hogy én inkább kizárásos alapon és praktikum szerint választok. Ha nem így lenne, nyilván Alfa Rómeóval járnám az utakat, ahogy mindenki más is a neki külsőre tetsző autókat vásárolná. Pözsót is azért vesznek a népek, mert amúgy formás, tetszetős darabok. Persze az én módszerem sem tökéletes, hiszen különböző szempontok figyelembe vételével az összes autótípust ki lehetne zárni. Mert lehet, hogy az egyik kevésbé rozsdásodik, de egy égőcseréhez a légszűrőt is le kell bontani. :-))
2016. dec. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mikeXxX ***** válasza:
Az a baj Magyarországon sok ember a külsőségekre megy ahogy valahol te is ahol azt mondod hogy egy Bmw vagy egy Audi Vagy Merci presztízs autó de könyörgöm minden barom ezzel a három márkával megy ha presztízs autóról akarnánk beszélni vegyen valaki egy Bugáttit abból nem sokkal fog találkozni nyilván az utakon én autókkal kereskedtem és ha ciki ha nem sok suzukival jártam (pedig járhattam volna több millás akármivel ) most azt kérdezed akkor miért mert pont le sz@rom ingatlanokban van inkább a pénzem és bárki bármit mond a suzuki olcsó és rohadt megbízható nem nagyon fogsz látni lerobbanva az utakon !
2016. dec. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!