Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik közepes v. nagy méretű...

Melyik közepes v. nagy méretű új autó márka/típus az, aminek a fenntartása és fogyasztása megéri az árát?

Figyelt kérdés

Autó vásárlás előtt állunk, de már zsong a fejünk a válogatástól. Nehéz a döntés. Olyat márkát és típust szeretnénk, ami négy fős családunknak kényelmet is nyújt, de a fenntartása is rentábilis.

Új vagy maximum 1-2 éves járgányra gondoltunk.

Persze van egy öreg autónk, amit elégedettséggel használtunk sokáig (13 éves, őt cserélnénk le), de nem írok márkát, mert kíváncsi vagyok, ki mire jut.



2016. nov. 12. 18:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
mondeo, octavia kombi dízel.
2016. nov. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
dacia lodgy. tudok is egy hibátlan eladó példányt:)
2016. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Dacia???

Végülis... nem kell kórházi díjat fizetni hanem lehet menni egyből a temetőbe ha balesetezel egy nagyot.

2016. nov. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
legalább 4 db légzsák van benne. minden előírásnak megfelel. Nem tudom mire gondolsz? ezzel mondjuk száguldozni sem lehet, tehát nagy balesetről sem lehet szó. Ez egy nagydarab családi autó. Lényeg a biztonság.
2016. nov. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
24%

Te azt sem tudod mit vezetsz??? :(

Euro NCAP 2,5/5 csillag, magyarul garantált súlyos sérülés vagy halál egy nagyobb balesetnél.

Az egy dolog, hogy Te nem száguldozol de attól még bármikor beléd szállhat egy másik autó és én sosem vennék egy ilyen fostalicskát mint Dacia.... az összes Dacia NCAP tetsztje 2,5 és 3 csillag között van.

Inkább vennék egy 10 éves 4 csillagos kocsit amiben nem kellene félve beülnöm :D

(volt szerencsém látni pár éve frontális ütközést Dacia Logan vs valami VW golf kombi... hát szerintem nem szálltak ki abból a Logan-ből, és annak 3/5 csillagos az eredménye..

aki családos és ilyen kocsit vesz az felelőtlen ember szerintem)


Egyébként, a kérdező elárulhatná mennyi összeget szánna a kocsira.

Egy E-s Mercedes 2002-2009 használtban még nagyon nagyon sok évet kibír és kegyetlen megbízható autók..

5 csillagos NCAP eredménnyel

2016. nov. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem létezik olyan autó(sem), ami bármilyen szemszögből is nézve megéri az árát.


Amúgy egy kisbusz(szerű egyterű) hosszútávon igencsak sok örömet okoz. A praktikusságot kell nézni. Ha nem kényelmes, ha nem lehet alkalomadtán jól pakolni, ha macerás a kéziváltó, undorító színe van, akkor bármilyen előnyös a fogyasztása(olyan nincs is), akkor azt felejteni kell.


Ha most vásárolnék ilyent, biztos, hogy valami kétliteres Fordot, Fócvágent, vagy Rönót vennék automata váltóval kisbusz méretben.


A kényelem mindenek előtt...bár az inkább kétliternél nagyobb motornál kezdődik.


Most sportkocsim van, de marhára megbántam.

2016. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%
Elég pronyó hozzáállás ez a ncap tesztezés. És a sarkon álló felmenőd a felelőtlen, te pedig csak egy barom vagy
2016. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha neked ennyire nem számít a saját és a családod élete akkor rendben, engem hidegen hagy, hogy milyen autóban kívánod bevégezni az életedet :)

Én csak elmondtam a kérdezőnek, hogy ilyen hulladékokat mint Dacia felejtse el.

Ha anyagilag megteheti akkor csak és kizárólag német autót vegyen, és ha már családja van akkor a biztonság legyen fontosabb mint a kényelem.

Én úgy vagyok vele inkább kényelmetlenül túlélni egy balesetet mintsem kényelmesen meghalni egy balesetben :)

Aki vezet és sokat vezet az előbb utóbb balesetezni fog.

2016. nov. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A Dácsiával nem szimpatizálok magam sem. Egyik barátom bevállalta nemrég, meg is bánta, végén ott tart, hogy pereskedik a gyártóval. :-(


Valóban nem írtam összeget, pedig kellett volna. Kb. 5 millióig szeretnénk venni.

Új autóban azért nem szeretek gondolkodni, mert az első két, három évben akár évente egy milliót veszít az árából. (márkától függetlenül)

Természetesen, tisztában vagyunk vele, az autó nem befektetés, hanem használati tárgy. Az értékét az adja, hogy mire és mennyit használjuk, általa pedig mennyi a közvetlen és közvetett hasznossága.

De nem mindegy a fenntartási költsége. Kötelező/javítási költségek/fogyasztás/stb.

2016. nov. 12. 19:29
 10/17 anonim ***** válasza:

Kia/Hyundai

7 év garancia

2016. nov. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!