Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek a star wars vagy a...

Nektek a star wars vagy a star trek jön be jobban? Miért a star wars a híresebb? 25f

Figyelt kérdés

Én nekem mindig a trek jött be. Fiatal gyerekként is a trek jött be, mert érdekesebbnek és elgondolkodtatobbnak, fantázia mozgatónak találtam. A wars egy ideig A jó film kat volt de mostanra teljesen hidegen hagy. Azonban újranézve a treket felnőttként sokban hozzájárult a morális fejlődésemhez... 25f


Bocsi a helyesírásért, telről vagyok.


2016. dec. 5. 22:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne a kettőt igazából összehasonlítani, mert a SW igazából fantasy, csak galaktikus környezetbe bújtatva, egy "űrmese". A Star Trek meg sci-fi, szóval nem egy műfaj...


Szerintem a SW azért híresebb, mert szélesebb célközönséget tud magáénak tudni. Gyakorlatilag a kis gyerekektől elkezdve a felnőttekig szinte bárki, aki fogékony egy könnyed történetre, annak tetszik. Hogy miért? Mert a világ annyira nagyszerűen lett felépítve, hogy nem csak egy fantasy vagy mese, hanem ez a SW... ami egyszerűen magával ragad, és egy egyedi világba kalauzol el. Mindenki érti, mert egyszerű, mint a faék, a jó és a rossz egyetemes harcát mutatja be klasszikus mesei elemeket felvonultatva. Ugyanakkor pont ezért kiragad a hétköznapok rideg valóságából, és garantáltan szórakoztat. Természetesen szakmai szempontból vannak hibái a filmeknek(még a klasszikus trilógiának is), de ezt mindenki készségesen elnézi a mesterien felépített világ miatt.


Ezzel szemben a Star Trek elgondolkodtatóbb, nehezbben emészthető, és műfajánál fogva inkább rétegmű.


Remélem elég kimerítő volt a válaszom! :)

2016. dec. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, kielégítő. :) neken a wars valahogy mindig sablonos és kiszámítható volt... Lehet a 130 as IQ-m miatt. Ki tudja?
2016. dec. 5. 23:17
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudok választaniiii, mindkettőt szeretem. Más a kettő, kicsit más miatt jó mindkettő. A star wars néző barátabb, rövidebb, kevésbé összetett, szerintem ezért híresebb. 19l
2016. dec. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

# 2 Vagy esetleg a szubjektivitás miatt. 130-as IQ mellett ideje lenne ezzel a fogalommal is megismerkedned:D

Star Trek < Star Wars < Mass Effect

2016. dec. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
egyik se. mindegyik rész egyszer nézős volt.
2016. dec. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Nekem 138-as az IQ-m, és a Star Wars tetszik jobban. De abból is csak a IV.-VI.


Jelent ez bármit is? Nem.

2016. dec. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Milyen jó, hogy ti pontosan tudjátok, hogy mennyi az IQ-tok amikor az nem egy állandó érték.

Vagy ennek a tudása már nem jár a nagy IQ-hoz? ;)

2016. dec. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, szerintem ennek semmi köze az IQ szinthez. Filmeket lehet szakmai szempontból vizsgálni(színészi játék, rendezés, forgatókönyv... stb.), ehhez inkább hozzáértés kell, és lehet szimplán egyéni preferencia szerint nézni(van néhány film, ami tudom, hogy jól van összerakva szakmai szempontból, de nekem nem jön be). De, hangsúlyozom, szerintem nem kéne őket összehasonlítani, mert nem egy műfajba tartoznak. Talán durva analógia, de egy romantikus drámát se hasonlítgatunk egy akciófilmhez, nemde?
2016. dec. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem azért híresebb, mert film. Még az én gyerekkoromban is adtunk egymásnak kölcsön filmet VHS-en. És egy filmet könnyebb volt kölcsönadni, mint egy egész sorozatot 80 kazettán.


Na meg akkor ugye azt nézted meg hatszázszor, ami volt, nem úgy mint ma, hogy mihez van kedvem, 5 perc alatt lejön torrenten.


Lehet, hogy ha ma kezdődne el mindkettő, és a Star Trek a Netflix-en menne, híresebb lenne, ki tudja.

29/N

2016. dec. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én trekes vagyok, de nem vettem észre, hogy a wars annyival híresebb lenne, legfeljebb a kisgyerekek körében. Spock, Enterprise űrhajó, Kirk kapitány, ezeket azért mindenki tudja :)
2016. dec. 7. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!