Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselkednek így az emberek?

Miért viselkednek így az emberek?

Figyelt kérdés

Valószínűleg rossz emberekkel vagyok körülvéve...

Mindig is érzékeny típus voltam, odafigyelő, törődő, empatikus, bár túlzásokba sem estem soha. A szeretteimért bármit megtennék. Amilyen helyzetben vagyok most, úgy gondolom életemben csak 1 olyan barátom volt, aki méltó a barát szó viselésre.


Jelenleg nagyon sok minden rossz összejött, az emberek pedig mintha fel sem fognák. Marad a felszín, és ennyi. A hogy vagy, mi újság kérdések csak a szokásos sablonos duma, és az emberek társaságát lassan pont emiatt kezdem kerülni...a közhely miatt: nem érdeklődnek őszintén, egocentrikusak, és csak akkor keresnek, ha kell valami. Létezik a másik kategória, ahová azok tartoznak, akik nem csak akkor keresnek, ha kell valami, viszont segíteni sem tudnak. Szén-monoxid került a lakásba, és hetek teltek el, míg kiderült, hogy gázról van szó. Folyamatosan rosszul voltam, amikor a szobában tartózkodtam. De mintha fel sem fogták volna, leírtam nekik, elmondtam nekik, és "Ó". Ennyi volt a reakció, sőt valaki nem is reagált, hanem más témába kezdett bele. Amikor a tüneteimet meséltem el nekik, akkor sem igazán érdeklődtek, 1x sem kérdezték meg, hogy hogy vagyok.

Lehet én vagyok a hibás, amiért ennyire érzékenyen érint, és el sem kellene várnom az empátiát, de egyszerűen nem tudom kezelni. Nekem például elvből sem merülne fel olyan, ha valaki beszél hozzám, akkor én csak bólogatok, és úgy teszek, mintha érdekelne. Pedig 10 emberből 9 ezt teszi velem. Holott igyekszem nem az agyukra menni, és a kommunikációban is nekik hagyok teret a kibontakozásra.

Zavar, hogy nem tudok elbeszélgetni senkivel sem úgy igazán. Elmélkedő típus vagyok, orvostudományt tanulok, egy kicsit több érdeklődéssel, mint az átlag. Kávé nélkül húzom végig a féléveket (a szívem miatt nem ihatok kávét), szóval furának néznek, amiért kávét sem iszom.


Meg kellene vajon erősödnöm, és elfogadnom, hogy mindig magányos leszek? A paradoxon annyi, hogy ellenben én érdeklődöm irántuk.

Valószínű, hogy én vagyok szerencsétlen, és nem tudok igazi barátokra lelni, mert eddig a sok ismerős közül csak ilyenekkel találkoztam.


2016. dec. 7. 02:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha csupa rossz emberrel vagy körülvéve, vizsgáld meg, mi a hiba veled.

Valszeg túlzottan egocentrikus vagy.

Bólogatnak "Ó"-znak a szén-monoxid miatt.

Mi mást tehetnének, mert kicsi a valószinüsége, hogy az "bekerül" a lakásba, inkább az oda nem figyelésed okozza. Erre mit is mondhatna más?

Elmélkedő tipus vagy - elmondásod szerint. Vedd figyelembe, hogy másokat nem biztos, hogy érdekel elmélkedésed, ha erről beszélsz, unalmas szövegnek tekintik.

.

Ha majd nem másokat hibáztatsz, hogy nincs társaságod, hanem változtatsz magadon, meglátod, előkerülnek azok, akik szivesen lesznek veled.

2016. dec. 7. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!