Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem rohadt állatias...

Csak szerintem rohadt állatias, ahogy az emberek viselkednek Black Friday-on?

Figyelt kérdés
Az eszem megáll, amikor egy seregnyi ember ork módjára megrohamozza a boltokat és egymást legázolva, üvöltve ragadnak magukhoz amit csak tudnak és képesek összeverekedni azon, hogy kié legyen az a leértékelt fos, amit amúgy nagy valószínűséggel nem is használnak majd soha életükben. Erős gyomrú ember vagyok, de a belem kifordul, amikor látom, hogy a fogyasztási vágyaik ilyen szinten képesek uralmi (elvileg) értelmes embereket.
2015. nov. 26. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok ezzel. Jönni fog még pár hsz, miszerint örülj neki kérdező, hogy te megteheted, hogy nem vagy rászorulva ilyen akciókra. Erre azt mondom, hogy aki ezt írja 90%-ban biztos vagyok benne, hogy szintén nincs rászorulva. :D
2015. nov. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Én semmilyen extra akcós napon, semmilyen kupon napon be sem teszem a lában bevásárlóközpontba.
2015. nov. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem szeretem én se ezt, de amúgy én az egész fogyasztói társadalmat. Hogy ma már minden eldobható, jaj de frankó, közben meg a szeméttengerben úszunk lassan. Tényleg próbálom csak azt venni amire szükségem van és nem csak kacat lesz belőle.


Ennek ellenére párom már vagy egy éve szeretne nagyobb memóriát a gépébe (ami amúgy 20.000 Ft lenne) és idén úgy döntött, pénteken készenlétben fog állni az emag.hu-n, hátha akkora leárazás lesz, hogy meg tudja venni. Mert amúgy ennyit nem adna/nem tudna kiadni érte.

Amúgy meg ő is olyan, hogy csak a legszükségesebbre költ, de ő ezt annak érzi :D

2015. nov. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem ismerem ezt a műsort. Én örülök ha valami tényleg olcsobb akcios. Mert van hogy csak rámondják és átverik a vásárlot. Tegnap 3Ft ért azaz három forintért vettem zsemle darabját a Lidlbe zárás előtt fél orával. De ugye ez nem friss stb. Én azt veszem észre azért minden ruha üzletbe vannak vevőcsalogato olcsobb cuccok. De ez is marketing mert ugyis veszel mást is. Itt magyarba nincsenek akkora leárazások mint amerikába. Meg a kuponokat is ésszerűen adják. Ha amcsi lennék ên lennék a legnagyobb kupon őrült. Veszel valamit vagy mindenfélét kuponra és alig fizetsz. Olyan illuzio ez amikor elhiszed hogy mindent megvehetsz mindened megvan igy. Igaz hogy rossz az egézséged kspcsolataid te is meghalsz 80évesen a férjed 3 szor is megcsal a gyereked rád se néz..stb de legalább jol bevásároltál. Yuppi
2015. nov. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Számomra is érthetetlen.
2015. nov. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az USAban elképzelhető, hogy vannak tényleg jó ajánlatok, de itt Mo-n nekem az a tapasztalatom, hogy a beragadt készletek / bemutató darabok vannak kiszórva. Továbbá nem ritka, hogy black friday előtt feláraznak valamit, aztán látványosan olcsóbban berakják készletbe.

Akartam venni egy Samsung tabletet, black fridaykor 30ezer helyett 20 volt, miközben a tescoban 24ezerért meg lehetett venni leárazás nélkül.

Ennyit erről.


Ja, egyébként sokkal jobb ajánlatokat lehet kifogni black friday nélkül is, ha az ember nyitva tartja a szemét. Utólag én pl. örülök, hogy nem sikerült samsung tabletet vennem :D

2015. nov. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek #6-al. Mo-n nincsenek igazán nagy akciók csak trükközés, meg eladhatatlan vackok.


Ha veszek is valamit ilyenkor akkor is csak online shopban. Nem fogok verekedni senkivel a semmiért.

2015. nov. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Más mint USA-ban, ott 70-90% leértékelések vannak, egy százezer forintos monitort megtudsz venni 10-ért, ciki de én is ott nyomorognék.

De Magyarországon kb. 10-20%-al olcsóbban akarják kiszórni az akár több éves beragadt termékeket, ezért nyomorogni és szenvedni nincs értelme.

2015. nov. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem az a gond, hogy olcsón adnak dolgokat, hanem az, ahogy az emberek viselkednek, hogy megkaphassák ezeket. Gyakorlatilag olyanok, mint a kiéhezett disznók, akik rárontanak a vályúra és egymást eltaposva igyekeznek minél többet a pofájukba tömni. A poén az egészben meg az, hogy ez az őrület pont hálaadás után van, egy olyan ünnep után, aminek a lényege az, hogy köszönetet mondjanak azért, amijük van, erre rá egy napra már egymást legázolva tolonganak, hogy még többet kaphassanak, ez olyannyira abszurd, mintha a kutyák világnapja után egy nappal már kutyaviadalokat tartanának.
2015. nov. 26. 13:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tapasztaltam az elmúlt napokban, amit leírsz. Igaz, nagyobb mosta forgalmunk, mint egy "átlag" hétvégén, de mivel amit visznek azt házhozszállítással kérik, ezért nem ölik egymást a vásárlók.
2015. nov. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!