Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Allitolag Magyarorszag nagyon...

Allitolag Magyarorszag nagyon szegeny, en meg sem ezt tapasztalom, mibol telik ezekre az embereknek?

Figyelt kérdés

Egyetemistaknal tapasztaltam, akik 18-23 eves lanykak, vagy akar kozepsulis tinik a buszon, a legujabb iphonenal flangalnak. Latszik rajtuk, h atlag szinvonalon elnek, de megis az Iphone ott virit a kezukben. Oke, nyilvan van aki diakmunkaval szedte ossze ra a penzt de ez elenyeszo, hiszen mast sem latok buszon, vonaton csak apple termekes egyedeket, nyilvan nem mindnek azert van, mert ok lennenek a munka hosei. A plazak tele vannak, kislanykakkal akik rohangalnak halom szatyrokkal. Felreertes ne essek, irigy nem vagyok, csak megerteni szeretnem, nekem is iphoneom van, de kemenyen megdolgoztam erte, hiszen horror aron van, 270 ezer forint volt anno... akarhogyis nezzuk ez egy atlag csalad egy szemelyenek havi fizetese sincs. en a vegzettsegemnek koszonhetoen jol elek, de voltak nehez pillanatok es megdolgoztam mindenemert, no meg mar felnott no vagyok, nem tini es meg csak nem is egyetemista. Nagyon furcsallom, ennyi sok gazdag szulo volna aki a legmenobb cuccokat megtudja venni a gyerekenek? Ja es a kornyek ahol mindezt tapasztalom, Borsod megye, amirol koztudott h a legszegenyebb regio...


27N


2016. dec. 8. 01:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Státusz szimbólúm,inkább döglik éhen de megveszi.
2016. dec. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
de akkor is... hogyan? azert fizetni kell egy csaladnak kozmuszamlakat, az ismeroseim fizetese - diplomaval keresnek ennyit, van aki vezeto beosztasu- netto 180-200 ezer ft. Mindegyiknek csaladja van, meg ok sem tehetik meg, hogy ilyen dolgokat vasaroljanak. En meg atlagos lanyokat, fiatalokat latok meno cuccokban, meno termekekkel, olyanokat akik velhetoen egy napot nem dolgoztak az eletben.
2016. dec. 8. 02:27
 3/20 nemma ***** válasza:
Gondolom, hogy részletre vásárolják, manapság ez elég gyakori...én elvből nem veszek olyat, amit egy összegben nem tudnék megfizetni. Ha nincs pénzem rá, hát nincs pénzem rá, majd amikor lesz, akkor megveszem.
2016. dec. 8. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
59%
Szerintem pont akik mindig a legmenőbb cuccokba járnak a lejújabb ájfonnal azok veszik részletre. Én átlagos srácból lettemm milliomos. Az elején kemény dolgozotam minden forintomért mostmár dől a pénz. Hàla a Jó Istennek! Ha akarok 100 legújabb ájfont veszek, mégis egy régebbi tipussal nyomom. Nem attól gazdag valaki hogy milyen a telefonja. Attol gazdag hogy tudja kezelni a pézt, és a nagyon sok pénzt is. Megváltozik az ember értékrendje.
2016. dec. 8. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Elhiheted, Albániában meg Moldovában is vannak iphone-nal flangálók, mindenhol van gazdag réteg :)

Szerencsére azért nem vagyunk annyira csóró nép, mint ezek, de ny-EUhoz képest bizony csórók vagyunk

2016. dec. 8. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
#4-es vagyok. Még annyit hozzáfűznék hogy számomra nagyobb vagy minimum ugyanakkora örömöt jelent ha segíthetek a pénzemmel pl beteg vagy mély szegénységben élő gyerekeken, mint megvenni egy dolgot amire vágyom. Tavaly kezdtem el adományozni és szeretnék minden évben ezentúl.
2016. dec. 8. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

4-essel tökéletesen egyetértek. Engem se nagyon hajt, hogy mihamarabb új iphoneom legyen, addig fogom használni a mostanit míg el nem romlik. Viszont van ismerősöm aki egyből cserélt, mikor kijött a rózsaszín változat :))) nekem arany van, és 6+, nem is vágyom másra. Vannak nekem is rigolyáim, pl imádom a minőségi táskákat és ruhákat, de én tényleg mindenért megdolgoztam, és gyerekkoromban átlagos gyerekként neveltek a szüleim, akibe beleverték, hogy tanulni kell. Akkor még nem is voltak ilyen luxusdolgok mint ma, nem néztek ki a suliban, ha kínai cipő volt rajtam, nem csúfoltak ki ha nem a legjobb minőségű dolgokban jártunk, nem figyelték a gyerekek egymást. Hálistennek így nőttem fel, hogy se általánosba, se középiskolába sem pedig egyetemen nem volt jellemző ez a kirekesztés, ha épp valaki nem úgy öltözött, és nem volt jellemző a flancolás, és ilyen szinten a külcsínre adás. Bár első éven az egyetemen volt egy lakótársam, aki végigturta a szekrényem mikor nem voltam otthon, h milyen márkájú holmijaim vannak, neki meg akkor a plázamárka volt a luxus, de ő szerintem egyébként is agybeteg volt, mert mindig a pénzes pasikat hajtotta, h legyen aki eltartsa és jólétben éljen.


Hallottam egyébként olyan sztorit, hogy ma már azért kiközösítenek egy 12 évest mert nincsen iphone ... szerintem borzasztó, hogy a kisgyerekek ilyennel foglalkoznak...

Ja, és az h részleten van a teló, hát úgy is baromi drága egy átlag családnak... ha csak két pulya van, mindkettőnek apple cucc, azis havi 50 ezret simán elvisz, úgy h törlesztőrészlet, plusz előfizu, és fizetheti 2 évig a kedves szülő. Van az a mondás hogy addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér, szerintem nagyon sokan nyújtózkodnak tovább. Vagy valóban ennyire gazdagok a tömegközlekedési eszközökön, városban látható tizen-huszonévesek ~ 70%-a :)

2016. dec. 8. 06:25
 8/20 A kérdező kommentje:

5-nek: a gazdag rétegen látszik, hogy gazdag réteg! Van tudod ami nem fér össze, nőként mondom, elnézek az utcán egy huszaséveinek az elején lévő lánykát... látom, kínai táska (minőségből simán leverem, táskamániás vagyok, felismerem a silányságot), mellette mondjuk valamelyik olcsóbb pláza márkás kabát, kínai csizma, éppen száll le egy buszról és kezében a legújabb... iphone! :) szóval a kontraszt...


A gazdag ismerőseimet látom hogyan öltöznek, milyen szokásaik vannak, rájuknézek és látom, hogy öltözékük minőségi, visel pl. egy közép-felsőkategóriás karórát, na egy olyan kezében nem gáz egy Iphone, mert vélhetően megdolgozott érte, és látszik, hogy tehetős. Na ilyen esetben lehet egy apple termék státusz szimbólum.

Nők esetében úgyszint, megjelenéséből látszik egy nőnek, hogy tehetős-e vagy sem. Egy valóban gazdag nő nem a plázában fog ruhát venni.

2016. dec. 8. 06:32
 9/20 A kérdező kommentje:
4-nek :) Én is adományozok, az állatok sorsát viselem nagyon a szívemen, és a fogyatékkal élőkét. A minap pedig azon gondolkodtam, összeszedem így karácsony előtt az óriásplüsseimet és egy kórház gyereksebészetének odaadom, volt szerencsém gyerektraumatológián feküdni, szóval érintett vagyok a témában ...
2016. dec. 8. 06:36
 10/20 anonim ***** válasza:
Csak az felfogáson múlik. Mindenki tudja, hogy az alig huszonévesek még nem gyűjtenek lakásra (sajnos), emiatt vesznek meg minden érdekes és akár drága cuccot.
2016. dec. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!