Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Allitolag Magyarorszag nagyon...

Allitolag Magyarorszag nagyon szegeny, en meg sem ezt tapasztalom, mibol telik ezekre az embereknek?

Figyelt kérdés

Egyetemistaknal tapasztaltam, akik 18-23 eves lanykak, vagy akar kozepsulis tinik a buszon, a legujabb iphonenal flangalnak. Latszik rajtuk, h atlag szinvonalon elnek, de megis az Iphone ott virit a kezukben. Oke, nyilvan van aki diakmunkaval szedte ossze ra a penzt de ez elenyeszo, hiszen mast sem latok buszon, vonaton csak apple termekes egyedeket, nyilvan nem mindnek azert van, mert ok lennenek a munka hosei. A plazak tele vannak, kislanykakkal akik rohangalnak halom szatyrokkal. Felreertes ne essek, irigy nem vagyok, csak megerteni szeretnem, nekem is iphoneom van, de kemenyen megdolgoztam erte, hiszen horror aron van, 270 ezer forint volt anno... akarhogyis nezzuk ez egy atlag csalad egy szemelyenek havi fizetese sincs. en a vegzettsegemnek koszonhetoen jol elek, de voltak nehez pillanatok es megdolgoztam mindenemert, no meg mar felnott no vagyok, nem tini es meg csak nem is egyetemista. Nagyon furcsallom, ennyi sok gazdag szulo volna aki a legmenobb cuccokat megtudja venni a gyerekenek? Ja es a kornyek ahol mindezt tapasztalom, Borsod megye, amirol koztudott h a legszegenyebb regio...


27N


2016. dec. 8. 01:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A többségük ezeknek az embereknek akiket Iphone-val látsz részletre "hűségidővel" veszik. Konkrétan úgy sem fogja bevallani nagy része de ez az igazság. Amit lehet ők, lehet szülők fizetnek de nem kell egyből kifizetni. A legtöbb szülő meg annyira nem költ magára hogy inkább a gyerekének adja a pénzt csak ne nézzenek ki szegénynek.


Elmesélem neked nemrég hogy jártam...egy lánnyal ismerkedtem meg (itt Budapesten). A lány a közösségi oldalán a legjobb életet mutatta, jó étterem, jó lakás, jó ruhák stb. Iphone7 már a megjelenés hetén a kezébe volt...aztán a valóság kicsit sem az volt mint ami a közösségi oldalon. Hazavittem...egy romos dohos bérházban laknak, festés vagy 20 éve nem volt, a konyhában a csempe leesve...és ez volt a valóság. Szegényes élet...amit amúgy ha ránéztél a lányra nem láttál. Mert csak a külsőség és a "menőség". Ez a magyar valóság...

(Amúgy megtudtam hogy a lány sokszor úgy szerez új ruhákat hogy megveszi, másnap felveszi és vigyáz rá majd visszaviszi és visszakéri az árát, ezt több boltban csinálja.)

2016. dec. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én sem értem miért mondják m.o nagyon szegény. "szegény" felnőtteknek napi kávé,cigi,alkoholra mindig van pénzük +drága telefon. "Szegény" fiataloknak napi drága koffeinos ital,cigi,+ alkoholra van pénzük + drága telefon. :)
2016. dec. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:

Sokan tényleg jól állnak anyagilag. Folyton ezeket hallom mindenütt: ,,Megtehetjük." ,,Apám vállalkozó." ,,Ugyan, egy 5000-es nem sok."


Kicsit agyf***t kapok ettől az egésztől. Most a lakóhelyemtől távolabb járok suliba, de itt is ez megy... Meg amiket a lakótársaim is művelnek... Folyton bekapcsolva hagyják azt a qrva fűtést, amíg nincsenek otthon, éjfélig villanyoznak, folyásban lévő víz alatt mosogatnak, stb. A másik ember meg szenved, mert nem tud megélni, most is ki kell költözzek az albérletből, mert nem bírom fizetni, részben miattuk...


Szóval, tényleges választ adva a kérdésre, sokan IGAZÁBÓL IS nagyon jól szituáltak.

2016. dec. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ez a tarsadalom nagyon kis szelete, nem pedig altalanos, masreszt sokan eron felul szerzik be a presztizscuccokat.


Magyarorszag szegeny, ezen nem valtoztat az hogy te mi velsz latni a buszon.

2016. dec. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
mert Magyarországon az a lényeg h legyen olyan embernek is iPhoneja akinek igazából nem telik rá csak tudod ez annyira menő pedig a kis csúcsai nagy része nem is tudja használni és nekik tok mindegy h nem telik kajára vagy az albérletet sem fizettek ki de legyen iPhone.nekem is van sőt nekem a legújabb van az iPhone 7 de nekem a szüleim megtehetik h megvegyek és alapból ezelőtti telom már 5 éves volt viszont azt én se értem meg h a kis 10 éves kislánynak minek kene egy ilyen telefon.
2016. dec. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
*csicskak
2016. dec. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

4es vagyok ismét. Szerintem a gazdagság relatív dolog amit két nézőpontból lehet nézni. Az egyik az hogy magadhoz mérten vagy gazdag, azaz ki tudod elégíteni az értelmes vágyaidat és azért veszel dolgokat és olyan dolgokra költesz ami hasznos számodra és a fejlődésedet garantálja. Magyarul értelmes dolgokra költöd el a pénzt. A másik nézőpont ha összehasonlítgatod magad másokkal. Na ez nem túl jó. Ezen a ponton szoktak elszállni az emberek. Azaz olyan dolgokat vesznek amivel többnek akarnak látszani mint amik.

Kérdés? A tárgyaid vannak érted és azok hozzák neked a hasznot, vagy te vagy a tárgyaidért és csak elviszi a hasznod. Azaz, meggazdagodsz és tudsz élni jobban mint azelőtt de visszafogottabban mint amit megtehetnél. Vagy vagy megveszed a tárgyakat és csak fizeted a törlesztőket és rabja vagy a tárgyaidnak mert azért dolgozol hogy megtartsd őket.

A másokkal való összehasonlítgatás nem jó. Aki gazdagodik elkezdi emelni az életszinvonalát, aminek a fenttartása több pénzt kíván. Azaz ugyan úgy neki is vannak nehézségei pénzügyileg csak egyel magasabb szinten.

Szerintem az a jó ha az ember egy kicsit megajándékozza magát ezzel azzal ha gazdag de nem száll el a pénzel. Nagy önkontrollt igényel a sok pénz.

Én úgy gondolom hogy a gazdagság egy következmény nem maga a folyamat. Maga a folyamat a jó gondolkodásmód ami eljuttat a gazdagsághoz.

Az emberek irigysége pedig azért van mert csak a következményt látják, magát a folyamatot nem hogy mit kellett azért tenni hogy gazdag legyen valaki.

Gazdagnak lenni nagyon jó érzés, egy csomó dolog elérhetővé válik és kitolódnak a korlátaid. Engem mondjuk nem nagyon izgat hogy megvegyem a legújabb telót. Ahogy az előbbiben írtam egy régebbi ájfonnal nyomom. Nem érzem hogy jobb lenne tőle az életem ha vennék egy újat. Pedig bármelyik pillanatban megtehetném, és nem érezném meg. Sokkal jobban érdekelnek azok a dolgok amivel ki tudom fejezni a stílusom, az értékrendem, az izlésem. Pl egy szép ing, egy szép cipő és egy felsőkategóriás svájci óra ami kifejezi a stílusom. Ez boldogabbá tesz minden nap mint egy ájfon. jobban kifejez engem. Szoval a pénz egy nagyon jó dolog és nagyon sokat segít egy ember életén ha jóra használja de azt is tudni kell hogy mindent nem lelet vele megvenni. Szoval a pénzen kívül is vannak értékek, azokat padig máshogy kell megszerezni, pl egy barátnőt...

2016. dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 nemma ***** válasza:

#4 (és egyben #17) kommentelő:

Érdekes, hogy az itt lévő kommentjeid mindegyike arról szól, hogy mennyire pénzes vagy...most vagy van valami önértékelési problémád, hogy ezt hangoztatod folyton, vagy csak azt hiszed, hogy gazdag vagy.

"..egy szép ing, egy szép cipő és egy felsőkategóriás svájci óra ami kifejezi a stílusom"

Például egy Omega, Patek Philippe, Jaeger-LeCoultre, TAG Heuer, Breitling ?

Tudodmit, ha ezeket meg tudod venni, akkor beteljesíteam azon vágyád, miszerint itt kiélheted magad.

Gazdag vagy. Tessék.


És sajnos a mai fiatalok (milyen furcsa, hiszen én is az vagyok a húszas éveimben, de valahogy nem tudok velük azonosulni) hibás értékrenddel rendelkeznek.

2016. dec. 9. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A shoppingolós csajokon amúgy nem kell meglepődni, meg azon sem, hogy rengeteg csajnak telik méregdrága cuccokra, köztük IPhone-ra. És nem azért, mert kiköhögik a törlesztőrészletet, hanem, mert rengeteg fiatal csaj modellkedik. Nagyon sok olyan lányt ismerek, akik a testükből/szépségükből élnek. Modellügynökségeknél rengeteg pénzt kaszálnak, a céltudatosabb/intelligensebb fele pedig ebből a pénzből végzi el az egyetemet, sokszor külföldön. Arról nem is beszélve, hogy csak a környékemen elképesztő sok embernek van jól menő kisvállalkozása (különböző boltok) és ezeknél mindig befigyel egy jó állapotú német prémiumautó. Akkor gondolhatod, hogy a többieknek mennyi pénze lehet. Szóval nem kell meglepődni, mert a városokban az embereknek még mindig elég sok pénze van, és attól, hogy valaki nem sz*r környéken lakik és csak azt látja, hogy az embereknek nincs pénze, az egyáltalán nem a valóságot tükrözi.
2016. dec. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Nézd nemma, én nem menőzésből írtam a dogokat. Olvashattad, hogy a pénz nem minden de a mai világban különösen nagy jelentősége van. Számomra azért fontos a pénz mert egyrészt a nunkám elismeréséül szolgál, másrészt meg szeretném teremteni a biztonságot a jövőbeli családomnak. És természeten és is szeretem a szép dolgokat aniket meg lehet venni rajta.
2016. dec. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!