Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kidobálós v gyűjtögetős vagy?...

Kidobálós v gyűjtögetős vagy? És megőriznéd ezeket a cuccokat?

Figyelt kérdés
Most fogok elköltözni otthonról, és bár anyu, apu meg a nővérem nagy gyűjtögetős, én világéletembe kiszórtam mindent amire már nem volt szükség (valszeg azért mert a házunkban mindig mindenhol majd jó lesz valamire cucc volt,/van, amiktől meg lehet fulladni, én legalábbis mindig így érzem). Egy ideje,azaz már jó pár éve nem az itthoni kukába dobom a lejárt sminkcuccokat, ezeréves divatjamúlt cuccokat, hanem elviszem itthonról, mert anyámék sajnos kikukázzák, és elteszik valahová ez még jó lehet címszó alatt. Azt hittem, hogy most, hogy költözök, már nem lesz olyan cuccom, amire ne lenne szökségem, de régi ékszerek ( bizsuk, főleg sok mindenféle színű műgyöngyös), meg elég sok kozmetikai táska, és öv még van, amik jó állapotban vannak ugyan, de valszeg azon kívül, h csak pakolnám ide oda, más funkciója nem lenne. A tesóm azt mondja, ne dobjam ki, mert majd ha lesz lányom, jó lesz neki...hát, ja van benne valami, de az még odébb lesz, és most azért őrizgessem ezeket a kacatokat...eladni nem sok értelme van, kapnék értük talán 100 forintot,már ha valaki megveszi őket.
2016. dec. 11. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyűjtögetős, de mértékkel. Van, amire évekig nincs szükségem, de utána valamiért mégis, és az idő eddig engem igazolt. Persze ezeknek inkább névleges értékük van, és meglétük legfeljebb praktikus, ha szükség van bármire hirtelen, akkor nem kell kapkodni, csak betúrok az ezt a célt szolgáló szekrénybe, és ott van, amit keresek.
2016. dec. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ajánld fel adományként. Sokan örülnének neki.
2016. dec. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem nagyon tudom hol lehetne felajánlani. egy kisebb városban ( inkább falu) élek. Igazából össz-vissz 10-15 darab cuccról van szó, nem szeretnék emiatt postával bajlódni.
2016. dec. 11. 17:41
 4/10 anonim ***** válasza:

Gyűjtögetős vagyok, sajna, de én is utálom a felesleges cuccokat. Megértem, ha kidobod a fentieket, ha egyszer nam használod őket. Gyereknek? :D Mire odajut, már annyi minden megváltozik, jó eséllyel nem régi cuccokat akar, más lesz az ízlése, más lesz a divat...etc. Ilyen okból nem őrizgetnék.

Ezzel együtt nehezemre esik kidobni nem működő cuccokat, eladni úgyse tudok értékes dolgokat sem (néha azért ráveszem magam és sikerül, de ez extrém nehéz számomra, iszonyú macera), ruhánál szerencsére vöröskeresztes gyűjtőt tudok használni. Amikor veszek valamit, direkt jól átgondolom, hogy biztosan kell-e s addig használom a dolgokat, amíg működnek, nagy általánosságban.

2016. dec. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én gyűjtögetős vagyok, de csak azért, mert szinte mindent fel tudok használni valaminek a megjavítására. Emiatt aztán gyűlnek a holmik. Sajnos az ilye emberek nem számolnak az idő múlásával és azzal, hogy amit gondolatban elterveznek, az a valóságban ritkán teljesedik be.
2016. dec. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kidobálós vagyok. Egy icipici gyűjtögetés bennem is van, de nem sok. Az egész családom es a férjem is gyűjtögetős, és én is sokszor eladományozok ddolgokat, vagy úgy dobom ki, hogy ne tudják már kivenni, ne is lássák. Őrületbe kerget, amit művelnek! Pedig nem is betegek, de engem marhára zavar!
2016. dec. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lemaradt: dobd ki ezeket a kacatokat.
2016. dec. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én gyűjtögetős vagyok, csak azt dobom ki, amire ha ránézek semmi, de tényleg semmi ötlet nem merül fel, hogy mit lehetne belőle csinálni, minek lenne még jó, akkor dobom ki. Szerintem a bizsukat megtartanám, vagy legalábbis a nagy részét, mert nem foglal sok helyet, de te döntesz. Nekem vannak olyan ruháim és kiegészítőim, amiket anyukám kb olyan idősen hordott mint én most, nagyon örülök neki, hogy nem hajigálta ki őket:D Sőt rengeteg olyan dolog van, amit elrakok és tényleg jó lesz évek múlva valamire.
2016. dec. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amiket írtál azokat csípőből dobnám a kukába.

De egyébként is folyamatosan szanálok. Nem tárolok olyat ami talán egyszer még jó lesz valamire.

2016. dec. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Blade Bone ***** válasza:
Ránézésre megmondom bármiről, hogy fogom e még használni a jövőben, így ami hasztalan, azt ki dobom.
2016. dec. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!