Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elment az életkedvem (? )

Elment az életkedvem (? )

Figyelt kérdés

Túl átlagosnak tartom magamat. Úgy érzem bármilyen jól csinálok valamit úgyis lesznek majd, akik jobbak benne. Úgy érzem semmit sem érek, ez biztosan önértékelési probléma, de hozzáteszem, hogy a legtöbb embert szintén haszontalannak tartom. A baj inkább az, hogy én nem járok el szórakozni, nem beszélgetek nagyon emberekkel, ami alapból nem is lenne baj, csak valamiért elkezdtem foglalkozni más emberek véleményével félek, hogy csalódást okozok magamnak és másoknak.


Az igazság az, hogy valójában én az átlagos ellentéte vagyok, de komolyan. Az évfolyamban mindig én voltam a legfurább, mindenki különcnek tart és én is annak tartom magamat(mostanában sokat álmodok és elkezdtem hallucinálni is).


Valami olyat akarok csinálni, amire más nem képes, de az a baj, hogy én se... mert lehetek pl.: orvos, mérnök, jogász vagy tanár, azért ezeket a példákat hoztam fel mert ezeket a szakmákat az emberek különbnek tartják a többinél, de én valahogy úgy érzem, hogy ezek olyan megalázó szakmák(a többi is). Matematikus meg bármilyen tudós meg ne lehetek, mert nem vagyok hozzá elég okos...


Talán értelmetlen a szöveg és tudom, hogy nem tettem fel kérdést, de nagyon el vagyok keseredve és el szerettem volna mondani valakinek. Remélem jönnek majd biztató szavak.


Írjatok minél többen!



2016. dec. 17. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Hány éves vagy? Tanulsz vagy dolgozol? Miért tartod a felsorolt szakmákat megalázónak?

Nekem útkeresésnek és egzisztenciális bizonytalanságnak tűnik, amit leírtál. Sajna sok mindenki küzd vele így vagy úgy. Én 31 vagyok és vannak napok, mikor úgy kelek fel, hogy azt sem tudom, miért csinálom azt, amit csinálok, és miért pont ezt választottam. Mindenben, de mindenben azt érzem, tök rossz úton vagyok. Talán ilyesmi történik veled is.

2016. dec. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

18 éves tanuló vagyok.

Mert túl sok ember képes rá, hogy az adott szakmában dolgozzon.

Amúgy kb 2 hónapig volt valamennyi önbizalmam, az életet ugyanúgy értelmetlennek tartottam, de úgy gondoltam attól még lehetek boldog, hogy nincs értelme. Most valamiért megint kezdek depressziósabb lenni.

Köszönöm a válaszod! (írhattok még)

2016. dec. 17. 10:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Kicsit téli depressziónak tűnik a dolog, hacsak nem ez megy már hosszú ideje. Ezen felül a bezártság, azt írod, nem jársz sehová, így nem sok kapcsolatod van az emberekkel. Ismerem az érzést, és azt tapasztaltam, hogy még ha úgy érezzük is, hogy nincs szükségünk másokra, akkor is hatással van ránk, hogy van-e körülöttünk valaki, vagy sem. Ha csak egy munkahely, iskola, akkor is számít, többet, mint gondolnád.
2016. dec. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Talán a tél is közrejátszik, nem tudom(nem vagyok pszichológus) de ez a depressziós hangulatom már évek óta megvan, néha pár hónapra elmúlik. Csak most valahogy boldogabb voltam és ez a visszaesés nagyon megvisel nem akarom ezt átélni újra.

Amúgy az a vicces, hogy a külvilág felé egyáltalán nem ezt mutatom, amolyan osztálybohóca vagyok.

2016. dec. 17. 11:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig ígérem végig fogm de már csak félsorokból tudom hogy ugy igaz ahogy mondod,de semmit nem tehetsz ellene az életnek nincs alapvető értelme csak az amit adsz neki..És ha továbbra is ezen gondolkodsz a diliházban fogsz kikötni...

19.f

2016. dec. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Néha én is úgy érzem, hogy megfogok őrülni.
2016. dec. 17. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!