Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rosszabb ledagadtozni...

Miért rosszabb ledagadtozni egy husibb lányt, mint girhesnek hívni egy soványat?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni, hogy ezt a kérdést nem bántásnak szánom, és tisztelet a kivételnek! Soha nem csúfoltam senkit sem a teste miatt, nem cikiztem senkit sem, csak nem rég történt ez az eset...

Egyesek szerint túl sovány vagyok. Már egy ideje hallgatom, hogy "girhes", meg "koplalós", "anorexiás", "férges", stb. Alapvetően egyáltalán nem érdekelnek az efféle beszólások, nem veszem bántásnak őket, én normálisan étkezem, egyszerűen ilyen vagyok. Nem tudok 45kg fölé menni, ha akarok sem. De egyszer úgy éreztem, hogy én is vissza kell, hogy szóljak, mert már ráuntam a dologra. Jött a beszólás egy gömbölydedebb lánytól, hogy csak a kutyák játszanak csontokkal,... (Egyébként neki nincs barátja, nekem pedig van.) Én pedig visszaszóltam a lánynak, hogy érdekes, mégiscsak neki nincsen pasija, szóval lehet, hogy félnek, még szétnyomja őket a hátsójával. A középiskola alatt eléggé ráuntam már arra, hogy nem szólok semmit sem. Aztán persze vérig sértődött a lány, és mások is azt mondták, hogy ez azért durva volt, stb... Engem soványként nyugodtan hívhatnak ők girhesnek, meg minden, de ha én hívom a hájasabbat hájasnak, akkor azzal már gond van? (Amúgy nem konkrétan kövér a lány, csak van rajta mit fogni, amivel nincs gond, csak ne szólogatna be másoknak.)



2016. dec. 22. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad pedig, megértelek, hogy rosszul esnek ezek a beszólások.

Szerintem azért van ez, mert az van a köztudatban, hogy vékonynak lenni (akár nagyon vékonynak is), jobb, mint kövérnek. Valahogy elfogadottabb. Egy soványabb embernek inkább féltésből szólnak emiatt, bár nálad pont nem ez a helyzet. És ezért nem gondolják, hogy ugyanolyan bántó ez is, mint ledagadtozni valakit.

A rosszindulattal nem tudsz mit kezdeni, vagy nem figyelsz oda, vagy visszaszólsz. Ha a barátaid piszkálnak néha, velük biztos el lehet beszélgetni róla, hogy neked ez milyen érzés.

Ez a "kutyák játszanak csontokkal" beszólás meg annyira szánalmas. Én is túlsúlyos vagyok, de szerintem is csak saját maga megnyugtatására találta ki valami nagyeszű.

2016. dec. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

mert jelen esetben a dagi szociálisan magasabban van a közösségben mint te.

ezért van az,hogy amikor te vagy kóstolgatva melletted senki nem áll ki,érte pedig kiálltak.

vagyis a bűnöd nem a konkrét kimondott sértés,hanem hogy a ki nem mondott sorrendet nem tisztelted,hozzáteszem helyesen.

2016. dec. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert korunk szépségideálja sovány, tv, filmek, sorozatok, magazinok, reklámok, modellek, énekesek...


Akit csúfolnak a soványsága miatt, az irigykedik rá. Akit a hája miatt csúfolnak, azt lenézik.

2016. dec. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem amúgy nem rosszabb. Nekem is volt egy osztálytársam, ak8 nagyon vékony volt és a tanárok is folyton piszkálták hogy miért nem eszik, pedig evett és nagyon bántotta hogy ezzel piszkálják. Most terhes és most néz ki átlagosnak.


A tesóm meg pl szőke, kékszemű, babaarcú lány és kivan attól, hogy minden filmben a szőke szép lány csak szemét rbanc lehet vagy ostoba.


Én is kövér vagyok, de sosem csúfoltam senkit az adottságai miatt. Szerintem ez a kutyás csontos beszólás különösen undorító.

Szerintem jogos volt, hogy visszavágtál, bár mindkettőtök részéről övön aluli volt

2016. dec. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem rosszabb, teljesen igazad van.

Hasonló történt velem: Én egy vékony fiú vagyok, és szólogattak már be emiatt kövérebb emberek. Egyszer megelégeltem és visszaszóltam, előbb megsértődtek, aztán ahogy egyre többször kövéreztem le az illetőket, abbahagyták a girhesezést, így én is abbahagyhattam a dagadtozást.

Amúgy én is úgy vagyok vele, hogy csak úgy nem dagadtoznék le senkit, de ha ő megjegyzést tesz a testsúlyomra, akkor ne várja, hogy én viszont tekintettel legyek az érzéseire.

2016. dec. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

hús = izom


Tanuljátok már meg...

2016. dec. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!