Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy útálhatja valaki annyira...

Hogy útálhatja valaki annyira a focit, hogy ha kap vmit amin focisták vannak inkább kidobja? Ez normális?

Figyelt kérdés
Azt mondja h a fidesz miatt utálta meg.
2016. dec. 26. 13:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
A Fidesz miatt teheti meg hogy kidobja. Regen ilyenkor eladtak a kerdeses targyat.
2016. dec. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk nem árt olyan ajándékot adni, aminek az ajándékozott örül is.
2016. dec. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Épp ez az, ki az aki nem szereti legalább egy kicsit a focit? Hisz gyerekkorában münden kisfiú játsza, és imádják.... Hogy lehet valamit utálni amihez ilyen szép emlékek fűződnek?
2016. dec. 26. 13:42
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem mindenki szereti a focit. Te pedig figyelj oda az ajándékozottjaidra, ismerd ki őket, minek örülnének igazán. Például öcsém egyszer egy rizsfőző edénynek örült legjobban ajándékba, mert amúgy is szüksége volt egy ilyenre.
2016. dec. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én tudtam h nem szereti, de gondoltam talán ezzel kicsit meg tudom lágyítani... De erre én belém taposott.
2016. dec. 26. 13:50
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, az ajándékoknak az a célja, hogy örömet okozzunk annak, akinek adjuk, és azt jelezzük felé, hogy "odafigyelek rád". Mivel te olyat adtál neki, aminek nem örül, mert nem szereti, ezzel azt éreztetted vele, hogy nem figyelsz oda rá, teljesen érthető a reakciója.

Ha nekem valaki egy tál spenótfőzeléket (aminek a szagától is rosszul vagyok) adna ajándékba, még ha szépen be is csomagolja, hátha egy kicsit jobban megkedvelem a spenótfőzeléket, hát egyből a kukában landolna az is. Csak hogy szemléletes legyen a példa. Ne adj ajándékba olyat, aminek az ajándékozott nem örül.

2016. dec. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis direkt olyat adták neki ajándéknak, amit tudod hogy utál. És még te vagy felháborodva? Grat.
2016. dec. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez miért olyan meglepő? Én is utálom a focit, nincs egy focis cuccom sem. Ha kapnék egy focistás ruhát, abból max melósruha lenne. Ha valami mást kapnék, akkor megpróbálnám leszedni róla a ficistákat, ha nem lehet, akkor én is kibobnám, tovább ajándékoznám.
2016. dec. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"De erre én belém taposott."


Vagy te tapostal bele.

2016. dec. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én tudtam h nem szereti,... De erre én belém taposott."


Tudtad, hogy nem szereti a focit, ennek ellenére mégis olyan ajándékot adtál neki, amiről eleve tudod, hogy nem szereti. Nem Ő taposott beléd, hanem Te belé, azzal, hogy a TE akaratodat ráerőszakoltad. (anyám mindig olyan ruhákat vett ajándékba, ami neki tetszett - az nem érdekelte, hogy nekem nem tetszik)

Figyelj oda a másik emberre, mert igen, jól írta az előző: az ajándékozás célja az, hogy örömöt szerezz a másiknak. (nem pedig magadnak). Ehhez megfigyelni, ismerni kell a másik embert, hogy tudd, mi érdekli, mit szeret, stb. Ezt meg lehet tanulni, de TÉNYLEG a másikra figyelj, ne magadra. Ha valaki nem szereti az epres csokit és tudjuk róla, akkor nem adunk neki epres csokit :-)

2016. dec. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!