Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az ember...

Miért van az, hogy az ember sokkal jobban tudja gyűlölni a közeli ismerőseit, rokonait, mint a távolabbi ismerőseit, illetve az idegeneket?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy mikor idegenek között vagyok vagy távoli ismerősökkel futok össze, akkor még a számomra legellenszenvesebb tulajdonságok is semlegessé válnak, vagy könnyedén elsiklok felettük (pl. kérlek ne fújd rám a füstöt, vagy ha részeg vagy, akkor pihend ki magad, hányd ki magad, hogy ne kerülj a detoxba), de ha közeli ismerősök vagy rokonok csinálják ezt, akkor elhordom őket mindennek és elhatárolódom tőlük és ha sokáig csinálják és nem változnak akkor teljesen meggyűlölöm őket és egy idő után eljutok odáig, hogy már nem tudok emberként nézni rájuk.

2016. dec. 27. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert azokkal kevesebbet találkozik az ember így kevesebb a vita és veszekedési faktor mint egy közeli rokonnal aki az ember agyára tud menni állandóan.
2016. dec. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nemrég jöttem rá, hogy az egyik távolabbi barátnőm ugyanolyan khm léhűtő (már elnézést, mint a tesóm.

De mivel vele és a negatív dolgaival én nem találkoztam olyan gyakran, így elnéztem neki, ellenben tesómmal, akit nagyon utáltam ugyanezen tulajdonságai miatt.

Tehát, ja az elsőnek van igaza.

2016. dec. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Távolról még az elviselhetetlen emberekkel is könnyebb jóban lenni.
2016. dec. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!