Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet-e változtani az egysíkú...

Lehet-e változtani az egysíkú gondolkodáson?

Figyelt kérdés
Időről időre felötlik bennem, túl egyszerű vagyok, nincsenek mély gondolataim. Nem tudom, buta vagyok-e egyszerűen, vagy csak nem használom az agyam. Jó tanuló vagyok, az összefüggéseket is meg szoktam érteni, és pl.az irodalmat is jól értem. Viszont iszonyúan felszínesnek érzem magam, sokszor nincsenek önálló gondolataim, nem tudok egy zökkenőmentes beszélegetést végigvinni, mert bénán reagálok. Ha nagyon megerőltetem magam, vannak jó gondolataim, de sajnos ez nem "ösztönös". Lehet az is a probléma, hogy a sok tanulás miatt mással nem is foglalkozom?

2016. dec. 27. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, itt van az iskola hátránya. Jó agyad van, de a suli szamárt csinál belőled, hogy nehogy tudj magadtól gondolkodni. Tudsz ez ellen tenni, mert én is tudtam, mondjuk onnantól kezdve én nem tudtam tanulni, mert képtelen vagyok magolni. 2-es, 3-as voltam onnantól kezdve, de legalább nagyon sokmindent megértek helyette. :) Ami másnak hit, az nekem például tény. :) Jobban megérte nekem ez. De te lehet jó tanuló maradsz akkor is, ha megtanulsz magadtól gondolkodni. Ez csak nálam volt így, tehát ez nem feltétel.
2016. dec. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ, kicsit megnyugattál.:)
2016. dec. 27. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!