Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan lehet eldönteni, hogy...

Honnan lehet eldönteni, hogy egy előadáson az énekes playback-el-e vagy sem?

Figyelt kérdés

Mik az "ismertető jelei" a playback-nek?

Honnan lehet megállapítani?

Mikről buktatható le az illető, hogy playback-el?


Honnan lehet megmondani, hogy valóban énekel valaki, vagy csak a playback-re tátog/énekel úgy, hogy a mikrofon nincs bekapcsolva?



2016. dec. 28. 17:02
 1/8 TR75 ***** válasza:

Szerintem ez egyszerű: ha az ének úgy hangzik, ahogy az albumon/a rádióban, akkor az playback. Érdemes a jellegzetes részeket megfigyelni, hajlítások, szünetek, lélegzetvétel stb.

Ha általában a dalok úgy hangzanak, mint a stúdióalbumon/a rádióban, akkor 99,9% hogy playback (még az elektronikusoknál is, egy Kraftwerk is máshogy hangzik élő előadásban, mint az albumon. Erre lehet élőben keverni az éneket, ez esetben az első bekezdésben írtak ismét csak igazak.

2016. dec. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TR75 ***** válasza:
Ráadásul gyakran van olyan, hogy az adott énekes a stúdióban felvett anyagon egyszerre több szólamot is énekel, ami, ugye, élőben kivitelezhetetlen (hacsak nem használnak loopert, de, úgy tudom, énekhez nem szokás), ilyenkor a váltásokat érdemes figyelni, hogy mit énekel épp.
2016. dec. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Látod hogy nincs teljesen szinkronban a tatogas meg az ének.
2016. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TR75 ***** válasza:
Igen, ez is előfordul, vagy amikor nincs a mikrofonnál, de az ének ugyanúgy hallatszik (bár ezek már a bakik közé tartoznak).
2016. dec. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én úgy jöttem erre rá, hogy a studió verziót /klip verziót is meghallgattam.

Ha az előadáson ugyanúgy megy az ének, mint a klipbe, ugyanolyan "tökéletesen", stb, az biztos, hogy playback.

Ugyanúgy akkor is ki lehet szúrni, ha az énekes éppen hogy csak alig tátog, de persze az éneklés megy rendesen, mintha teli torokból énekelne.


Láttam egyszer egy olyat, hogy zenei válogatás, sok számból valamennyi részlet egy huzamban, ez volt kb 6 perc. Voltak azért benne megerőltető számok, főleg a levegővételnél. És a végén a 2 énekes mintha mi sem történt volna. Egyáltalán nem fáradtak el, meg sem látszott rajtuk semmi, pedig nem voltak profik. Miért? Mert az egész playback volt.


Mellesleg én a playbacket elfogadhatatlannak tartom. Max akkor engedném, ha tényleg extra nehéz a dal, és picit rásegítésnek a nehéz részeknél. De aki képes egy koncertet is végig playbackelni, az tehetségtelen a szememben. Egy igazi énekesnek nincs szüksége playbackre.

2016. dec. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 veterán vas ***** válasza:
Ó hát milyen "hangulatos", amikor egy énekes képes önmagával duettet énekelni, amikor van egy szintetizátor a színpadon és közben a teljes nagyzenekart hallod, vagy amikor kísér az öttagú női vokál, de közben csak az izzadó dobos és a félrészeg basszgitáros tátog. :)
2016. dec. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TR75 ***** válasza:
:-DDD
2016. dec. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2016. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!