Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a baj azzal, ha valaki...

Mi a baj azzal, ha valaki segíteni akar a másiknak?

Figyelt kérdés

Miért kell rögtön a viszonzáson agyalni, hogy "mivel fogom ezt meghálálni?" meg ilyenek. Főleg ellentétes nemek esetében van így. Egy bizonyos szempontból megértem, nyilván nem sokan fektetnék meg magukat egy kisebb szívesség miatt, mert hát messziről jött ember azt mond, amit akar; ki tudja mit fújt össze a szél...

Viszont még kb családon belül is ez megy. Miért nem lehet önzetlenül segíteni a másikon?

Jó persze lehet, csak nem fogadják el, vagy nem jó szívvel fogadják.

Ekkora problémát jelent mindenféle mögöttes dolog nélkül segítséget nyújtani? Tök lehangoló... :/


2017. jan. 4. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem baj, csak tolakodónak sem kell lenni.
2017. jan. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj, csak egyszerűen rosszul/kellemetlenül érzi magát az ember, ha nem tudja viszonozni. Igazságérzet.
2017. jan. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!

#1, nem így értettem, csak egy szimpla felajánlásra gondoltam, ha tudod, hogy a másiknak szüksége van valamire és tudnál rajta segíteni.

Az erőltetett dolgokkal én sem értek egyet.

2017. jan. 4. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!