Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Introvertáltságot hogy lehet...

Introvertáltságot hogy lehet állásinterjun előadni?

Figyelt kérdés
kommunikációs gondjaim vannak, ebből kifolyólag nem igazán szeretek emberek közt sem lenni. Egy interjun meg persze nem előnyös negativ dolgokról beszélni, csak is a tökéletességről.. Kérdem én akkor egy introvertált vagy átlagtól eltérő ember ne dolgozzon?
2017. jan. 6. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Lehet dolgozni introvertáltkent is. Azt azért nem hiszem el, hogy valaki annyira befordult legyen, hogy képtelen legyen együtt dolgozni másokkal. Azért egy munkahelyi munkával kapcsolatos beszélgetés más mintha a magánéletedről kéne beszélni.


Ha valaki már munkáról sem képes mással kommunikálni akkor ott nagy bajok vannak. Egészséges embernek nem kéne ekkora problémát okoznia ennek.

2017. jan. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha negatív tulajdonságot kérdeznek, akkor mondhatod, hogy nehezen nyílsz meg mások előtt. De pozitívumként említheted, hogy pont ezért megtanultál önállóan dolgozni és nem nehéz veled kijönni, mert nem vagy egy harsány személyiség. Ha csapatmunkára keresnek embert, akkor nem a legelőnyösebb tulajdonság ez, de gondolom arra nem is vágysz. Ha nem kérdeznek rá külön negatívumokra, akkor egyszerűen ne hozd fel.
2017. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Beszélj arról ami az introvertáltság előnye. Mondjuk, hogy fontosabb számodra, hogy meghallgasd mások véleményét, mint az, hogy kifejezd a sajátodat. Azt, hogy nem ártasz senkinek verbálisan (sem). Azt, hogy csendes megfigyelőként jobban átlátsz dolgokat mint aki belebonyolódik mindenbe. Hogy képes vagy hosszú ideig jelen lenni abban amit csinálsz. Vagy azt, hogy magasszintű önismerettel rendelkezel, mivel sok időt töltesz magaddal. Tudod, hogy mik a korlátaid, stb.
2017. jan. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez az elso munkahelyed lenne?

Csatlakozom az elottem pozitivan szolokhoz, miszerint a pozitiv oldalad tartsd leginkabb szem elott es ne csak az allasinterjun, hanem magad elott is:)

[link]

2017. jan. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

az introvertáltságot sokan befelé fordulásnak nevezik. Én azonban teljesen alacsony önértékelésnek! Ha helyreteszed a lelkedben a dolgokat megszilárdítod a jellemed akkor nem leszel ilyen szorongó, befelé forduló naplopó hanem el tudod majd magad adni. Na de nem annyira mint akiben ez ösztönösen benne van de nem fogsz szorongani!


Na így lehet előadni állásinterjún csak előtte dolgozz kőkeményen az önérzeted javításán szívem! :)

2017. jan. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is introvertált vagyok, nem igazán szeretek idegen emberekkel kommunikálni ha nem muszáj, de nem is görcsölök rajta ha erre kerül a sor. Tőlem kérdezték első munkahelyen, hogy milyen negatív tulajdonságaim vannak. Mondtam nekik, hogy inkább csendesebb természetű vagyok, és ezáltal több időbe telik míg beilleszkedek egy ismeretlen közösségbe. De ennek ellenére nagyszerű megfigyelő vagyok, és ezáltal könnyebben tudok csapatban is dolgozni, bár ott nem én leszek az szószóló. Felvettek és beosztottak egy szintén introvertált ember mellé. Tök jól tudtunk együtt dolgozni.

Munkahelye válogatja, hogy milyen típusú emberek valóak oda. Például introvertált létemre soha nem mennék értékesítőnek meg hasonlónak mert azt nem bírnám. De sima irodai munkára szerintem a visszahúzódóbb csendesebb ember jobb munkaerő, mert nem csacsog feleslegesen, és munkaidő alatt inkább a munkájára koncentrál.

2017. jan. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az introvertáltságot előadni nem kell, hiszen egyrészt azt kb. azonnal csekkolják egy állásinterjún.

Inkább kiemelni kell a pozitív oldalát, hiszen van bőven.

Pl.: Nem vagyok bőbeszédű, szeretek egyedül és koncentráltan dolgozni, jó megfigyelő vagyok...

Gondolom azért olyan állásra jelentkezel ami fekszik neked és nem kell más mutatnod mint ami/aki vagy. Kreatív, művészi, IT területek sztem jók, kereskedelem üzlet nem annyira vagy háttérmunkásként ok.

Az introvertáltságot tévesen gondolják önbizalomhiánynak!

Inkább úgy jellemezhető, hogy egy introvertáltnak nincs szüksége “közönségre” - ellenben az extrovertáltakkal. Többnyire belülről szerzi az energiát, az extro kívülről a környezetből.

Minden tipológiánál inkább arányokról mintsem kizárólagos halmazba tartozásról beszélünk. Sok introvertált a saját családjában vagy közelálló személlyel sokkal nyíltabb mint idegen emberekkel/közegben.

2020. szept. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!