Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kiket hívnak fehér cigányoknak?

Kiket hívnak fehér cigányoknak?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom hogy akik félig magyarok,félig cigányok.De egy Baranya megyei ismerősöm azt mondta hogy a svábokat szokták így hívni,mert szerintük gazemberek és árulók.Ezt a történelmi múltra alapozta,mármint a volksbundos időszakra.Szóval ezt a jelzőt kikre használják ?
2017. jan. 6. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
A feherboru ciganyokra. Olah ciganyoknal (barmilyen hihetetlen is) gyakran elofordul feher bor, szoke/voros haj, kek szem.
2017. jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem szabad általánosítani. Mármint a svábokkal szemben.
2017. jan. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
2017. jan. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

neeem, nem a félcigányokat hívják úgy, ők csak...félcigányok

mi általában azokra az emberekre mondjuk hogy fehércigány, aki fehér (mily meglepő), de az erőteljes cigány sztereotípiáknak megfelel... az a jellegű akcentus, erőteljes, hangos beszéd (még ha nem is ordít), temperamentum, stb

nekem pl nagynéném ilyen, aki 100%ban magyar, de ugy visít-ordít-nyivákol, mint a legutolsó cigányasszony (minden pejoratív dolog nélkül), nagyon erőteljesen, hangosan beszél (jó mondjuk ő buta is :DD de az más tészta)

2017. jan. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, a cigányosan viselkedő fehér emberekre mondják. Volt olyan osztálytársam iskolában, aki nagyon sokat lógott cigányokkal, és egy idő után a beszéde, a mozdulatai, az öltözködése, és úgy általában a viselkedése teljesen olyan volt, mintha született cigány lett volna.

Szóval ők amolyan elcigányosodott fehérek.

2017. jan. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Így hívják a magyar "white trash"-t. Nincs köze a származáshoz, viselkedni nem tudó, jellemzően alacsony iskolázottsággal rendelkező, általában szegényebb fehér emberek.
2017. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én baranyai vagyok, de sosem hallottam senkit, aki a svábokra mondaná azt, hogy fehér cigányok. Inkább a tipikus "white trash" embereket szokták annak hívni, ahogy az előző is írta.
2017. jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
14%
Akik büdösek, arra mondják. Akik nem fürdenek, koszosak, tehát olyan, mint egy cigány.
2017. jan. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!