Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek milyen ember...

Szerintetek milyen ember vagyok, ha az alábbi okok miatt nem szeretnék soha gyereket?

Figyelt kérdés

Nem mintha lenne esélyem rá, de soha nem szeretnék gyereket, mert:

- Még azt sem tudom, hogy nekem milyen életem lesz, elég valószínű, hogy nem sikerül diplomát szereznem és akkor majd, robotolhatok százakárhányezer forintért egy alja helyen. Ilyen esetben meg egyértelmű, hogy felesleges gyerek.

- Nem szeretném ha örökölné a problémáimat. Rengeteg olyan kínom van nekem is - az alacsonyságomtól a lúzerségemen át a lustaságommal bezárólag - amivel nem szeretnék feleslegesen terhelni egy születendő életet. Hogy majd ő is azt hajtogassa nap mint nap és panaszkodjon, mint én anyámnak.

- Meg szerezném kímélni a gyermekemet a iskolában/mindennapi életben tapasztalható diszkriminációtól, ami egyben a fenti két pontból is adódik.

- Nem bírnám elviselni, ha esetleg fogyatékosan/torzan jönne a világra és csak egy plusz teher lenne számomra, arról nem is beszélve, hogy ki tudja a jövőben a gyerek anyjával milyen kapcsolatban leszek és akkor jöhet az olyankor szokásos probléma lavina (válóper, gyerektartás, ingatlan stb.).

Alapból azt sem értem manapság mi értelme van gyereket szülni. Kik azok akik bevállalnak egy gyereket? Emellett csajoktól is kérdezném, hogy ti terveztek-e szülni? Írjátok le a korotokat és, hogy jelenleg mit tanultok/mit dolgoztok/van-e ill. lesz-e diplomátok?

Válaszaitokat előre is köszi.



2017. jan. 9. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
"Nem mintha lenne esélyem rá" nyafnyafnyaf no meg gondolom magányos és boldogtalan is vagy
2017. jan. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
fejben dől el minden, felfogás kérdése. persze van aki jól él és megengedheti magának a gyereket van aki nem. Nyilván erről szól az élet hogy megteremteni egy olyan környezetet, olyan felnőttet csinálj magadból amire lehet épiteni családot, és minél többet hozz ki. Sajna sokan már az elején megtorpannak a dolgokon és feladják.. az még hagyján hol iskoláztatod a gyereket, meg lehet találni arra is a helyet, az meg hogy fogyin jönne.. csak hinni kell pozitivan felfogni hogy nem lesz fogyi, inkább egészséges életerős.
2017. jan. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
A valami szinte mindig jobb mint a semmi ha olyan szar lesz az elete hat akkor majd ongyilkos lesz (te is lehetnel az ha ennyire szar az eleted...). Ha meg nem lesz akkor az azt jelenti h megis orul vmennyire az eletenek (akar csak te hisz meg mindig elsz).
2017. jan. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
68%

Szerintem ne legyen gyereked, mert már így is túlnépesedett a Föld. :)


1. Gondolom hallottál már olyat, hogy diplomája van az embernek, mégis a Burger King-be dolgozik? Az én anyámnak is van vagy 3 diplomája mégis olyan munkahelye van, amihez nem kell és elég jól keres, hogy 4 gyereket eltartson. Menj el mondjuk vámosnak, alig kell hozzá tanulni, alapfizetés 120e és egyre több, tanulni se kell hozzá sokat.

2. Nem hiszem, hogy a lúzerség meg a lustaság örökletes, nyugi. :) Ha nem törpe vagy, akkor ne nyafogj a magasságod miatt, szánalmas.

3. A gyereked nem a te életedet fogja leélni újra. Lehet még boldog is lesz, nem úgy, mint az örök pesszimista, folyton nyafogós, tipikus magyar, emós apja.

4. Micsoda jövőképeid vannak neked, ember! Gyereket olyan nővel csinálj, akit szeretsz meg ő is téged, ne pedig egyből válni akarj már. :D Manapság ki lehet szűrni a foyatékos és "torz" magzatokat, ha nem akarod, nem lesz plusz teher a szomorú és nehéz életedbe.

5. Lesz diplomám. Munkahelyem nem biztos, de gyerekem igen. Az utódnemzés minden élőlénybe bele van programozva genetikailag, ezért akarsz gyereket, ha már megérsz rá.

20/L

2017. jan. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen szeretnék, de nem egy feladatként tekintek a szaporodásra. Ha úgy hozza az élet lesz gyerekem, ha nem, akkor nem. Ennyi...

20l

2017. jan. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem akarsz gyereket ó, még jó ember lehetsz.

Mennyi selejtes ember vállal gyereket, akiket aztán leszrnak, vagy vernek, erőszakolnak.

Mi sem szeretnénk gyereket. Ne tudd meg, milyen mocskolódást szoktunk kapni. Az emberek jobban elítélnek, mintha egy erőszakoló lennél.


34/F 34/N

2017. jan. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"- Nem szeretném ha örökölné a problémáimat."

Kérdező, neked tökéletesen igazad van.


Köszönöm, Természetes Szelekció!!

:D

2017. jan. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!