Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan aki fél a...

Van köztetek olyan aki fél a hajléktalanságtól? Mit tudnák annak érdekében tenni, hogy ne kerüljek közéjük?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom nagyon félek. :'(

Amikor ilyeneket olvasok ( [link] ) és az emberek véleményét hallom a hajléktalanokról, miközben azt kell konstatálnom, hogy az egyetemen megint fogok csúszni egy évet egy sikertelen vizsga miatt és fogalmam sincs mikor lesz végre diplomám (talán sose). Csak egy semmit sem érő okj-s végzettségem van, amiben nulla szakmai tapasztalatom van. Ha beütne a krach (szülők meghalnak), akkor nem is tudnék munkát találni, amiből meg tudnék menekülni a hajléktalanság rémétől. Azt sem tudom, hogy egy minimálbéres munkára mennyi eséllyel és mennyi idő múlva vesznek fel egy tök átlag embert, mert szerintem ott is telítettség van. A csekket/kaját/bérletet meg ugye fizetni kell és azt lehetetlen megoldani néhány tízezer forintból, amit a közmunkáért kap az ember. A munkanélküli segélyről meg jobb ha nem is beszélek semmit, mert annál még egy alkalmi diákmunkás is többet keres, akinek csak a hétvégi bulira kell a pénz. Ti baj esetben mihez kezdenétek és van-e köztetek olyan aki fél tőle és akár minimális mértékben is fenyegeti a hajléktalanság réme.



2017. jan. 9. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Én nem félek. Néha elgondolokodom, hogy mihez kezdenék, ha hajléktalan lennék, de félni nem félek tőle egyáltalán. Úgy élek, úgy viselkedek a családdal, hogy erre lehetőleg ne kerüljün sor. Takarékoskodok is, hogy ha átmenetileg nem lesz bevételem, akkor se kelljen aggódni a számlák miatt.

Mást nagyon nem lehet tenni, hiszen 30-40 évre előre nem lát senki, és az emberek döntő többsége nem lesz hajléktalan.

2017. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rossz munkahelyet viszonylag egyszerű találni. Vészhelyzet esetén elmennél olyanra, evickélnél közben keresnél jobbat.

Kb ennyi.

2017. jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Ha beütne a krach (szülők meghalnak), akkor nem is tudnék munkát találni, amiből meg tudnék menekülni a hajléktalanság rémétől."

Én nem félek. Lenne egy kis idő mire elvennék a házat, stb... És ha úgy látnám, hogy a hajléktalanság felé veszi az utat az életem, egyszerűen nem innék/ennék többet, 10 napon belül meg lehet halni így MAXIMUM. De ha tegyük fel nem is adódna ez a lehetőség, egyszerűen lecsukatom magam mielőtt hajléktalan lennék.

Tök mindegy mivan, csak akkor válhatsz hajléktalanná ha tényleg nem érdekel a helyzeted s inkább szenvedsz az utcán. Mert lehetőség mindig van, még ha illegális is (pl. bűnt követsz el, hogy böribe kerülj s eltartsanak az adófizetők).

2017. jan. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

Ráadásul - (utsó vagyok) - ha most az utcára kerülnék véletlen, másnapra halott lennék mint sokan mások (fagyhalál) szóval, még így is "megúsznám" viszonylag :D

Mondom, tényleg csak az fetreng ott az utcán, aki leszarja, hogy odakerült :D

2017. jan. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3/4:

Akkor jobban jársz, ha leugrassz valahonnan. Ha nekiállnál koplalni vagy megfagyni, beindulnának az életösztöneid, ha mégsem, ezek kimondottan szenvedős halálnemek.

2017. jan. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

Na hallottad nem?

Csak az hajléktalan aki az akar lenni!

Egyébként meg bűnőzz és akkor eltartanak.

Hajrá bűnözők fúj hajléktalanok.

Magyar (szerencsére nem átlag) morál 2017.


A családi kapcsolatokról egy külön fejezetem lenne, hogy mit ápolsz meg viselkedsz, akkor hogy meg mint stb.


"Ha beütne a krach (szülők meghalnak), akkor nem is tudnék munkát találni, "


Én még csak nem is gondolok ilyesmire, nálad ez meg egy "krach", ok...


"az emberek döntő többsége nem lesz hajléktalan."


Nana...

2017. jan. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A mai viszonylatban már nem lehet rögtön a süllyesztőbe kerülni, ha van valamennyi tartalék.

Ma 120-130 ezer ft-ból könnyen meglehet élni egyedüliként, persze saját lakhatással, nem albérlettel.



"Azt sem tudom, hogy egy minimálbéres munkára mennyi eséllyel és mennyi idő múlva vesznek fel egy tök átlag embert, mert szerintem ott is telítettség van"


Megsúgok neked valamit, ahol én dolgozom multi révén oda már csak kistérségből jönnek dolgozni, illetve 40-50 év felettiek akiket előző helyükről küldtek el. Én mondjuk szakmámban tevékenykedek így más szemszögből látom ezt az állapotot.


Tehát koránt sincs túltelítettség, csak egy minimális szint követelmény.



Családból 5 év leforgása alatt 7en mentek ki friss dolgozóként, az idősebb évtizede kint lévő családtagokhoz. Jelen állás szerint, ha nagyon szorulna a hurok, Torontoba tudnának elhelyezni, és alkalmazni betanítottként, persze klasszisokkal jobb az is az itthoni létnél, de nem tudok itt hagyni mindent jelenleg, de hangsúlyozom ha kicsúszna alólam a talaj, nem várnám meg míg kitesznek a lakásból, annál azért van tovább is élet.

24F

2017. jan. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem félek mert soha az életben nem fogok az utcára kerülni.
2017. febr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!