Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti képesek lennétek kannibaliz...

Ti képesek lennétek kannibalizmusra a túlélés érdekében?

Figyelt kérdés

Azért ebbe a kategóriába írtam, mert ez etikai kérdés, hogy képesek lennétek-e rá, nem pedig fizikai.


A helyzet lényegtelen, de ez az utolsó lehetőséget. Tehát eltévedtek, éhhalál szélén álltok, amikor meghal a(z egyik ) társatok, más lehetőség nincs. De akár posztapokaliptikus helyzet is lehet ( aki nézi a walking dead-et, egyből beugrik neki "a helyzet" ), a lényeg hogy már nincs más lehetőség.

Képesek lennétek rá?


2016. nov. 1. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne kedvem tovább élni, akkor persze, simán, úgysem szeretem az embereket.
2016. nov. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki tudja? De az is csak hús, a túlélési ösztön pedig sokakban igen erős.

A tapasztalatok azt mutatják, hogy sok ember megteszi, egyesek pedig nem, de az első csoport is szenved tőle. Ezt nem teljesen értem, nálam az ilyen-olyan egyéb állat és az ember evése között olyan oltári nagy szakadék nincs, de ugye sosem szorultam rá, lehet, hogy élesben más lenne.


Most itt jóllakottan ülve tényleg nem tudhatom, mi lenne konkrétan. Ésszel felfogom, hogy az is egy állati tetem, mint a többi, bár a többi is ritkán vonz, de ha élni akar az ember, ne válogasson.

Elméletben kukacokat is ennék, de lehet, hogy élőben nem ízlene és kiköpném, ha éhenhalok is.

2016. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én puszta kíváncsiságból is megkóstolnám az emberhúst, csak sajnos illegális


Egyébként ha a TWD-ből terminus-ra gondolsz akkor ott nem szükségből ettek embert, simán termeszthettek volna kaját mint Rick-ék

2016. nov. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#1: Milyen igazad van, nekünk, mizantrópoknak mennyivel könnyebb :D (Bár biztos ez sem ilyen egyszerűen működik. S van ember, akit szeretek, csak a többséget nem.)
2016. nov. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ kit kell megenni. Ha valami finomnak tűnő, izmos/húsos, ápoltabb személyt akkor megenném, de ha valami dagadt szőrös férfi akkor semmiképp sem.
2016. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"A tapasztalatok azt mutatják, hogy sok ember megteszi, egyesek pedig nem, de az első csoport is szenved tőle. "


Ha Biológiai szenvedésre gondolsz akkor az azért van mert hosszútávon megettek egész embereket. Állatoknak sem szokás mindenét megenni.


Ha pszichológia szenvedésre gondolsz akkor az meg azért van mert gondolom ők ölték meg a saját kezükkel. Viszonylag kevesen ölnek állatokat, a legtöbb embernek ahhoz sincs gyomra, és mély nyomot hagy benne

2016. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan emberről van szó, akit szeretek, azt nem tudnám megenni. Ha tényleg minden más lehetőséget átgondoltam és megpróbáltam, de nem marad választásom, akkor igen, ráfanyalodnék. Viszont feldolgozni nem tudnám lelkileg, hiába utálom az embereket. :D

És jól írta a nemtudomhanyas válaszoló, a Terminusiak nem voltak rákényszerülve, csak így "egyszerűbb" volt a számukra.

2016. nov. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát érdekes. Tudván mit okoz ha ember emberhúst eszik (a Kuru elég szr betegség), de a másik meg ugye amit sokan mondtak, hogy a túlélési ösztön. Ilyenkor az ember agya konkrétan átveszi az irányítást, mert az élni akarás baromi sok mindenre rá tudja venni az embert.


Itt az a gond, hogy nem filmekből kell kiindulni. Mert az akárhogy is van ábrázolva, ott egy illúziót látsz. Tehát szerintem ahhoz hogy valaki emberhúst egyen (ha csak nem teljesen ostoba elmebeteg, mert ilyenre volt már példa pl az az orosz kannibál, aki az áldozatát a szomszédaival etette meg tudtukon kívül és azt mondta nekik hogy kenguruhús, amit Ausztráliából hozott, mert hát ugye Oroszországban nem sűrűn lát kenguruhúst az ember, így el is hitték neki) ahhoz nagyon el kell vadulni az éhségtől. Állatias szintre, vagy még az alá.


Remélem sose kerülök oda, hogy ilyesmire kényszerüljek. :)

2016. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szélsőséges helyzetben, mikor már nincs választási lehetőség, és már egy ideje tart az agónia, bárki képes emberhúst enni. Amikor az életösztön lenyomja a tudatot, akkor előbújik az emberből is az állat. Olyankor egyetlen cél van: életben maradni. Ennek az ára nem szempont, bármi megengedett.
2016. nov. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy nem esszük meg a másikat csak kultúra...ha más lenne a kultúra,akkor úgy ennénk meg a másikat mint a csirkét.


Kutyát se ennék,pedig valaki szereti.


Nehéz kérdés,a túlélés nagy úr..ha idegen ember megenném,de ha a szerettem az,akkor nem tudnám elviselni,hogy úgy éljek tovább szóval megölném magam.

2016. nov. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!