Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság már senki sem olvas...

Manapság már senki sem olvas blogokat?

Figyelt kérdés

Régen (kb 9 éve) vezettem egy blogot a "fiatalságomról" gondolataimról, tehát csak magamról. Sokan olvasták, kb 4-6 komment volt minden bejegyzésem alatt.

Most csináltam egy másik blogot bár nem számítok rá hogy olvasnák. (könyv kritikák önfejlesztés céllal) Ahogy néztem más blogokat máshol se látok soha egy hozzászólást sem, de még olyan blogokat sem találok amit valaki a mindennapjairól ír -ahogy régen én tettem-



2017. jan. 11. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyi ilyen sz*r van, már bocsánat, hogy kutyát nem érdekli. 10 éve divat lett ez, azóta boldog-boldogtalan irkál mindenfélét. Ugyan ez a youtube videózással. Borzalmasan felhígult már ez az egész senki nem tud újat mutatni, mert ugyan az a sablonos haul, unboxing vagy sminkes videó van.
2017. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyetlen emberét olvasom, de ő extrém érdekes helyzetben van: a felesége munkája miatt két gyerekkel Indiába költöztek, és ő harmincas férfiként "háziférfi" lett, míg az asszony rengeteget keres. Már az érdekes, hogy magyarként hogyan látja Indiát, de hozzá még a családi mizériák... más blogokat nem olvasok, mindenki okoskodik, vagy depizik, untatnak.
2017. jan. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Ültesd át az egészet youtubera. Olvasni már nem menő. Még a mások unalmas életéről írt blogot se. Nézni ahogy mások néznek dolgokat igen.


Halaggy a kórral!!4


Amúgy értelmes könyvkritikákra még kíváncsi is lennék. Mindegy, hogy videó vagy blogformátum.

2017. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én olvasgattam blogot de már totál nem.


Inkább gyakorikérdések.hu

2017. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A youtubon már gondolkodtam, bár kicsit szégyenlős vagyok és a vidi felvételnél komoly gondot okozna hogy nincs egy üres kis helyem (ahol akár hülyét is csinálhatok magamból mert nem lát senki)

De ha már lesz úgy 30-40 kritikám lehet elkezdem átimportálni egy csatornára. De egyenlőre ott tartok, hogy nem rég olvastam el az éhezők viadalát meg még emlékeztem a számomra legszörnyűbb könyv részleteire :D

Egyébként én szívesen olvasnék napló szerű blogot de vagy hülyeségekről írnak az emberek (kapcsolati tanácsok, cuki dolgok) vagy havonta- több havonta egy bejegyzést csinálnak. Persze az is lehet hogy rossz helyen keresgélek

2017. jan. 11. 18:15
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Jaa, ha ilyen medoicore bullshitről akarsz kritikát írni az kevésbé érdekel, mint a kutyám holléte.
2017. jan. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem is az volt a kérdés hogy kit érdekelne a blogom. A kutyádat meg sajnálom
2017. jan. 11. 18:39
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

Tudom, a kommentedre reagáltam nem a kérdésre.


Én nem sajnálom, ha szeretsz valakit megtanulod elengedni.

2017. jan. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a blogokat mindig lenéztem. Kit érdekel, mit írogat egy senki? Ma meg ugyanez a youtube. Senkicskék és a 15 percecskéjük.
2017. jan. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

No mi van, erre járt a lepontozó manó? Pedig 63%-osnak is van igazsága.


- Alapvetően Dunát lehet rekeszteni a bloggerekkel mostanában, boldog-boldogtalan írja a blogregényt, a könyvkritikákat, a filmkritikákat, a sminkes-műkörmös blogokat, termékajánlókat... így hajlamos az is elsikkadni, ami kiemelkedően jó.

- Telített a piac. Az embereknek megvannak a megszokott weblapjai, emberei, akiknek ad a véleményére és újakat már nem nagyon keres. Az emberek alapvetően rettentő lusták. (Pl. ha nekem könyvről kell vélemény, elolvasom az ekultura-t és a molyt, esetleg a goodreads-t és kapok egy viszonylag korrekt képet a könyvről.)

- Sokan átnyergeltek a vlogokra. Ami valamilyen szinten tök érthető: látványosabb, személyesebb, illetve, ha az ember csak hallgatja és néha néz oda, akkor nem kell külön időt szánni rá.)

- "Nem is az volt a kérdés hogy kit érdekelne a blogom." Hát... nyilván abból, hogy nem rég olvastál Éhezők viadalát még nem lehet meghatározni a blogod milyenségét (ki tudja, lehet hogy Shakespeare-t olvastál előtte, vagy Tömörkény elbeszéléseket), de az a cucc annyira felkapott, hogy egy milliomodik kritikával tényleg nem lehet bevonzani embereket (egy ilyen számomra maximum akkor érdekes, ha egy általam kedvelt blogger véleményére vagyok kíváncsi), ráadásul az internet hemzseg a young adult könyvkritikáktól.


Nyilván ez csak egy ember véleménye a sok millió közül, de én olvasok blogokat. 3 kategóriába tudnám sorolni őket:

- szubkultúra (egy helyen megtalálok mindent, ami érdekel: zene, film, könyv, öltözködés, smink)

- hobbi

- személyes blogok (barátok, illetve olyan emberek, akikre eleve felnézek)

2017. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!