Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek a dolgok betudhatóak a...

Ezek a dolgok betudhatóak a kamaszkori változásoknak?

Figyelt kérdés

A történetem rendkívül prózaian kezdődik... Közel másfél éve beleszerettem egy csodálatos lányba, ezt most nem részletezem, a lényeg, hogy nem jött össze a dolog. Barátok voltunk, de egy pár hete egyáltalán nem beszélünk. Én most 15 éves vagyok, és egyszerűen kezdem úgy érezni, hogy megölnek a gondolataim... Egészen szélsőséges hangulatingadozásaim vannak, volt egy-két kisebb depressziós korszakom is... Sajnos olyan vagyok, hogy mindenben képes vagyok meglátni a rosszat, és ezt az egészet azért kezdtem a szerelemmel, mert úgy gondolom, ha ezt nem éltem volna át, nem tartanék most itt, hanem naivan élhetném a kis boldog életem. Továbblépni sem igazán tudtam, pedig kéne... De valami miatt mégis úgy érzem, hogy mégsem. És egyébként is: szeretnék barátnőt, de ha jobban belegondolok, ha lenne, akkor néha még ő is zavarna. (még nem volt barátnőm... bár állítólag..."helyes" srác vagyok, vagy mi...) Önbizalomhiányos vagyok, de néha magamban elfojtva kifejezetten egoista is. Szóval mindenben ez a kétoldalúság kínoz, nem tudok dönteni semmiben. Voltak gondolataim öngyilkossággal kapcsolatban, de nem tudnám megtenni, és végülis nem mondanám, hogy szuicid hajlamaim lennének... Még annyi, hogy sokszor olyan káoszt érzek a fejemben, hogy úgy érzem, egyszer majd csak agyvérzést kapok, vagy valami... Újonnan szeretem versbe foglalni gondjaimat, valamint a zongorámnak "elregélni" azt. Ez végülis jót tesz...

Végül: Nem együttérzést szeretnék kiváltani ezzel belőletek, vannak barátaim, akik megértenek, nem is panaszkodni óhajtok, csupán kíváncsi lennék több ember véleményére, esetleg tapasztalataitokra.



2017. jan. 16. 22:27
 1/6 anonim válasza:

Heló!

Természetesen betudhatók annak.Az én fejemben is hasonló gondolatok keringenek, mardossák egymást.

Mindenkiben van ilyen "hajlam" csak a kisebb intelligenciával rendelkező embereken nem válik ennyire méllyé.

De igen, ilyen túlgondolás, beleveszés a gondolatok tengerébe ez van.Létezik, és nem betegség.

L/l

2017. jan. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Az az igazság, hogy nem szeretném annak betudni, hogy én "intelligensebb vagyok"... Nem, csak szomorúbb vagyok a boldog embereknél. Utálom magam, amikor egoista vagyok. De azért jól esik, hogy más is érez hasonlóan :D

2017. jan. 18. 17:47
 3/6 KakashiSensei válasza:

Szerintem is abszolút betudható a változásoknak, velem 12-13 éves koromban voltak hasonlók, most meg rengeteg barátom van így vele, fiúk is és lányok is. De az öngyilkosságot verd ki a fejedből, mert biztos vannak barátaid is, akiknek hiányoznál és gondolj bele, hogy később biztos minden jobbra fordul, és akkor pont azokról maradnál le, amik széppé teszik az életet.

14/L

2017. jan. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszi...

Csak én meg azt tapasztalom magam körül, hogy mindenki életvidám, és boldog...

2017. jan. 19. 16:18
 5/6 anonim válasza:

Az gáz ha ugyan ez van velem is? Szóról szóra ugyan ez...

14/f

2017. jan. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát... Remélem, hogy nem gáz :D
2017. jan. 23. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!