Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A férfi eladók sokkal toleráns...

A férfi eladók sokkal toleránsabbak mint a nők?

Figyelt kérdés
Én ezt vettem észre, h egy nő egy ilyen helyen bele viszi a saját érzelmi világát és aszerint dönt, hogy neki mi tetszik és mi nem, nézheti az ember küllemét, hogy közelitenek felé, pl ha pénzről van szó, vagy valami komolyabb dologról, egy nő nem enged át, egy férfivel meg baráti szinten meglehet oldani. Lehet azért mert férfi vagyok? Nem azért hogy mutogassak, de némelyik nőt alkalmatlannak tartok ilyen helyeken. Mert nem a munkát tartja elsődlegesen, vagy a partnert fontosnak, hanem saját izlése szerint itéli meg a helyzetet.
2017. jan. 17. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem vettem ezt észre, az eladónak is érdeke hogy vásároljon az ember, nem beszélt még le egy női eladó sem egy termékről mert az érzelmi világa másik márkához húz.
2017. jan. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Nem feltétlenül értem a kérdésedet egyébként. :D

A férfiak racionális, a nők érzelmi alapon döntők. Ilyen az emberi természet. Ha ezt érted tolerancia alatt, bár tényleg nem teljesen tiszta a kérdés.

2017. jan. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
Hogy lehet érzelmekkel dönteni, nincs itt biològus?
2017. jan. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Én meg azt vettem észre, hogy a férfi eladók kiskutya módjára laholnak, és random engedményeket adnak, ha szép, szexi nő a vevő. Volt akit azért rúgtak ki tőlünk, mert úgy akart csajozni, hogy "a cég ajándéka" felkiáltással adott dolgokat, amihez nem lett volna joga. Elhiszem neked készsègesen, hogy te férfiként inkább férfiaktól szeretsz vásárolni, de te is hidd el nekem, hogy amit ugyanazok a férfi eladók a nőkkel művelnek, az maga a szánalom.
2017. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Aztán megint jön majd a kérdés, hogy miért van annyi radikális feminista. Akárhányszor feljövök erre az oldalra, kb. minden negyedik kérdés a nőket ekézi, általánosítja. Tényleg unalmas már.


Dolgoztam több helyen eladóként, sok link férfi kollégám volt, akik késtek, piáltak, vagy a csajokat nézegették munkaidőben a papírmunka helyett, mégsem irkálok ki ilyen kérdéseket.

2017. jan. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen értem a kérdést. Mire érted azt, hogy nem enged át? Női eladó nem hajlandó téged kiszolgálni, mert nem szimpi neki az arcod, vagy mi? Bocsi, de tényleg nem értem.

Én amúgy a másik oldalról ezt nem így látom. Voltam már eladó is, most recepciós vagyok. Tapasztalatom szerint a férfiak lekezelőbbek az ilyen munkakörben dolgozó nőkkel. Lehet, hogy azért, mert elég fiatal is vagyok, meg még fiatalabbnak nézek ki, de a férfiak pl. rendszerint kapásból letegeznek(ami amúgy engem nem zavar, de azért sokat elárul), a nők magáznak inkább. Többször bunkóak velem, mintha fitogtatni akarnák a saját fensőbbségüket, nagyon éreztetik, hogy én most itt azért vagyok, hogy őket kiszolgáljam. Ami persze így van, de kiszolgálnám őket anélkül is, hogy keménykednének. Általában a legpicsäsabb kinézetű nő sem áll le velem kivagyiskodni, ha én kedvesen állok hozzá. Ellenben sok férfi ettől rögtön vérszemet kap, és lekezelő stílusban beszél, mintha hülye lennék pusztán attól, hogy ilyen "alantas" munkát dolgozom. Ettől függetlenül ugyanúgy kiszolgálom őket is, mint a normálisakat, de meg van róluk a véleményem. Szerintem ők ezzel valamilyen szinten imponálni akarnak, hogy felnézzek rájuk, mert ők a fontos és menő férfiak, én meg csak egy kis senki recepciós vagyok. Olyan ez, mint mikor a kocsmában kedélyesen belecsippenetnek a szőke pultos csak fenekébe mikor az elmegy mellettük. Persze tiszelet a kivételnek, találkoztam már melóban sok lekezelő nővel és sok jófej férfival is, de összességében a fordítottja az általános tapasztalataim szerint.

Ha mellettem ül a pultban a férfi technikus, akkor hiába vagyok én a pult közepén, hiába keresek szemkontaktust a belépőkkel, hogy tőlem kérdezzenek, szinte mind kapásból a technikus felé fordulnak, mert ő az idősebb férfi, ő biztos jobban tud mindent. Ez amúgy nőkre is ugyanúgy jellemző, mint a férfiakra, hogy inkább tőle kérdeznek.

Fordított helyzetben nem figyletem meg ilyet, hogy velem bunkóznának a férfi eladók, alkalmazottak. Nyilván ott, abban a helyzetben "alattam" vannak, nincs okuk keménykedni. Szóval nem tapasztaltam, hogy a férfi eladók bunkóbbak lennének, de fordítva olyat sem, hogy a női eladók lennének azok. Van bunkó és nem bunkó eladó, de ahogy én látom, ez nemtől független.

2017. jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!