Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi beképzelt tini?

Miért van ennyi beképzelt tini?

Figyelt kérdés

Folytonos felvágásuk és a kiközösítgetések.

Miért kell lenézni azt akinek nem telik márkás ruhákra/készülékekre?!


Na meg a divat majmok!



2017. jan. 20. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Mert a szüleik nem nevelték meg őket normálisat. (Sőt, többnyire sehogyan.)
2017. jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
A szüleiktől minden pénzen megvehető dolgot megkaptak, de emberi értékrendet már képtelenek voltak nekik átadni. (talán mert nekik sincs)
2017. jan. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

Valamelyik nap ott vagyunk a focipályán (19-éves vagyok), odajön egy csapat kisgyerek, s az egyik így csinál hogy bzik, takarodjatok le a pájáról a pcsába.


Mi csak néztünk meredt szemekkel, hogy mi a franc van? Aztán én egy kicsit elbeszélgettem vele, s másik megmondta nekem hogy nehogy már leálljak egy 10 évessel.



Mikor én voltam 10 éves 2 dolog volt másképp. Én arra emlékszek, hogy mi még az 1 évvel nagyobbaktól és "féltünk", minden esetre tiszteltük őket. Ha mi csináltuk volna ezt amit azok a gyerekek, 2 akkora pofot kapunk, hogy nem kelünk fel, nem hogy még a felszólítás is "agressziónak" jöjjön ki.


Miért volt így? Én egyrészt politikai hátteret is látok benne, jött ez Eu, sok "jogvédő" szervezet, és ekkor jött el hozzánk is a modernizáció (Erdélybe) hogy a tanár nem ütheti meg a gyereket merd börtönbe kerül stb. Addig 2 nagy pofot lekent a tanár is. Sőt, mikor én voltam 6-7. es, a matektanár még osztotta a pofokat, de aztán leállt vele, szóval az volt az a pont mikor ide is beállt ez az egész. Aminek vannak jó oldalai is, persze. Mert közel se tudja mindenki felmérni hogy na, ez olyan pillanat-e mikor a kölyök meg kell kapja az "élettől a nagy pofont". Mindenesetre addig minden más volt. Azért is gondolom hogy ezt a folyamatot jobban átlátom, mert úgy érzem hogy a kisvárosomban az én "generációm" volt a választó a beképzelt pofátlan kölykök és a régi rendszer között. Ekkor változott meg minden, mikor 3.-4.-es voltam akkor jött be a számítógépes játék (interneten nagyon nem böngésztünk) Metin2, Muonline volt a divat. S aztán olyan 5.-6. os koromban jött divatba az okos telefon, s a facebook is. És ekkor tájt kezdődött el az is hogy a 14 éves fiú cigivel a kezében részegen lődörög éjjel 2-kor.



Mostanában 1-2 lány szokott hintázni a játszótereken, mikor gyerek voltam ott nagy menetek voltak, építettük a bunkert kartonokból, a homokvárakat, bújócskáztunk, minden tele volt velünk arra emlékszek.


Sőt, akkor még annyira nem volt divat a márkás ruha se erre felé, mivel nem volt még itt akkor márkás üzlet se.



Ezeknek a dolgoknak lett a mellékhatása a beképzelt tinik is.

2017. jan. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Ez mindig is így volt. 30 éve voltam tini de pontosan ugyanez ment.
2017. jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs új a nap alatt, régen is így volt, most is ilyen.
2017. jan. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!