Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz szülők vagy rossz gyerek?

Rossz szülők vagy rossz gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem akarom annyira hosszítani a kérdést igazából csak épp, hogy dióhéjban.Ismerek egy családot amiben 2 gyerek él egy 14 éves és egy 7 hónapos baba mindkettő lány. Egy Édesanyával és Mostoha apával. Először is a szülők úgy nevelik a kisbabát, hogy abszolút mindent megadnak neki mert kisírja és ha valami bajt csinál akkor nem szólnak rá, de ha a 14 éves lány rá akar szólni akkor meg őt leszidják, hogy- hogy beszél vele.. stb. A 14 éves lányt folyamatosan ugráltatják és azért szólnak be neki, hogy miért nem rakja ki a cicijét meg stb. meg, hogy sose csinál semmit nem segít semmit és egész nap gépezik pedig egész nap segít meg kb 3 naponta gépezik egy 1-át ami max. És folyamatosan keresnek benne valami beléköthetőt, hogy csesztethessék meg szivathassák.

Hát így ennyi dióhéjban, véleményeket kérnék erről.

Én az anyámmal élek egyébként és nincs vele semmi bajom én is szoktam neki segíteni meg jó embert nevelt belőlem mert soha nem volt gond velem, kis koromban sem nyavajogtam semmiért. 16/F



2017. jan. 22. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát egy 7 hónapos kicsit ne szidjon senki szerintem. A cigit én is kidobatnám, emellett el tudom képzelni, hogy a szülők örülnének valamivel több segítségnek. Amit leírtál egyébként rendkívül egyoldalú volt, nyilván mert a barátnőd, de javaslom, hogy vedd figyelembe a szülők szemszögét is. Kizártnak tartom, hogy szerető szülők "folyamatosan keresnek benne valami beléköthetőt, hogy csesztethessék meg szivathassák". Én azt ajánlom, gyorsan szedje össze magát a kislány.
2017. jan. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én cigit nem olvastam a leíràsban kedves első!

Igenis rà kell szólni egy ekkora gyerekre, hogy később ne legyen hisztis.

Mi az,hogy örülnének több segítségnek?!?! Kinek csinàltàk azt a gyereket?? Ha maguknak akkor làssàk csak el ők, ne a nagynak legyen rá gondja.

Véleményem szerint annyi gyereket kell vàllalni, hogy mellette mindent meg tudjon csinàlni az ember. Mosàs,főzés,takarítàs,kert...

2017. jan. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs, cici helyett cigit olvastam. Nyilván a szidásnak vannak különböző szintjei, én valószínűleg durvábbra gondoltam, mint te #2. Azt gondolom, ez a leírás túl egyoldalú ahhoz, hogy rendesen meg lehessen ítélni a helyzetet. Én azon az oldalon vagyok, hogy a kislány mindenképp változtathatna egy-két dolgon, de mondom, sok részletet nem tudunk, amit meg igen, azt nem objektív szemszögből. Egyébként a 14 évesen cigizésen akadtam ki nagyon, ami így újraolvasva és felismerve a hibám elég nevetséges, még egyszer bocs.
2017. jan. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hisztis kamasz, aki hirtelen nem egyke, és képtelen uralkodni a testvérféltékenységen.


Egy 7 hónapos gyereket nem lehet elkényeztetni, és nyugodj bele, hogy nem is tud követelőzni. Sőt, olyat se tudok elképzelni, amikor olyat csinál, amiért le "kell" szídni.

Ellenben egy 14 évest igenis fegyelmezni kell, és nyugodtan besegíthet a házimunkában is.


Gondolom, az lenne a korrekt, egyenlő bánásmód, ha a 14 éves barátnőd is kapna pelenkát, pépes bébiételt, és nem kell suliba járnia, DE azért netezni és pasizni természetesen már szabad, mert ő ahhoz már elég nagy.


Hagyjuk ezt, lapozzunk.

2017. jan. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!