Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy bír némelyik ember 35...

Hogy bír némelyik ember 35 éves koráig tanulni, vagy arra feltenni egy életet hogy teljes jogú agy/szívsebészként praktizálhasson?

Figyelt kérdés

Én tudom magamról hogy csak szenvedés lenne egy ilyen utat kijárni, lemondva nagyon sok mindenről, csak hogy a tanulás legyen szem előtt.

Másrészt ezek az emberek nem is jönnek ki mindenkivel, mert eléggé elvont személyek.


2017. jan. 25. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Én például úgy, hogy ezt választottam. Vállaltam azt, hogy semmi pénzért szinte, de az iskolapadban ülök, mert az, amivel foglalkozni szeretnék ezt kívánja meg tőlem. Én ebben vagyok jó, a kutatásban, a tanulásban. A doktori képzés azért nem ugyanaz, mint egy főiskolai szak a posztdoknak pedig szinte már köze sincs az iskolához, attól, hogy képzésnek hívják. Nekünk ez a munkánk. Szeretem a környeztet, a közösséget, a feladataimat, én erre tettem fel az életem.
2017. jan. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező.A kérdésedben benne van az,hogy te ezt nem csinálnád.De nem is te csinálod,hanem ők.Egyébkén ez eltökéltség,és akarat kérdése.Ő eldöntötte hogy az akar lenni ! Az említett két szakmára szükség van ! Sosem tudni,hogy neked,nekem,vagy bárkinek mikor lesz szüksége az ilyen orvosokra.Tudnod kell elfogadni mások döntését.Nekem is megkellett tanulnom elfogadni mások döntését.
2017. jan. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert nem mindenki egyforma. Ők erre vágynak, ez az életcéljuk, ez teszi őket boldoggá.

Nem mindenki olyan, mint te.

2017. jan. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én se bírnám, de örülök hogy van aki vállalja, mert ha senki nem vállalná akkor egy szívbeteg ember se kaphatna új szívet.
2017. jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem is eltökéltségnek nevezném (mert annak az én olvasatomban egyfajta "kötelező rossz" kicsengése van), inkább egyfajta életstílus. Értelmiségi generáció tagja, aki szó szerint élvezi a tanulást, a nyugodt önfejlesztést és a tudást úgy szívja magába, mint a szivacs. Ezek egyértelműen születésbeli jellegzetességek, amelyek generációról generációra öröklődtek, ebben a neveltetésben részesültek és teljesen természetes számukra. Mint amikor az ízig-vérig földműves család fiatal tagja is az életét teszi fel a gazdálkodásra, mert már 8 évesen a kukoricamezőkön mezítláb rohangált. Na ugyanez a helyzet az orvosoknál csak más közegben és felfogással. Lehet valaki bármilyen motivált, ha nincsenek meg a tökéletes szellemi képességei és nem tartozik abba a "körbe", akkor csak gürcölni fog és elhasal az útja során.
2017. jan. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!