Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért tegeződik...

Magyarországon miért tegeződik mindenki?

Figyelt kérdés
Szlovákiából származom, és szinte minden éven járunk Magyarországra, és ha például beülsz egy étterembe, kávézóba vagy bemész egy üzletbe, mindenki automatikusan letegez. Nem azt mondom, hogy rossz, csak én erre nem vagyok megszokva. Ez az egész országban így van?

2017. jan. 26. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A fiatalok a világon mindenütt tegeződnek, ... már ahol ez a két forma (magázódás-tegeződés) létezik, tehát nem kizárólagos magyar sajátosság.

Egyébként Magyarországon sem tegeződik mindenki, 25 évtől felfelé már inkább magázódnak akik nem ismerik egymást, vagy a munkájuk megköveteli.

2017. jan. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tegeződik mindenki, csak te olyan helyeken jártál, ahol ezt lazábban kezelik.
2017. jan. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pl sosem tegeződöm idegenekkel. Úgyhogy nem mondhatod, hogy Magyarországon mindenki tegeződik.
2017. jan. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem igaz, hogy mindenki tegeződik. Viszont ha 25 éves bemész egy kávézóba ahol van egy 26 éves felszolgálló, akkor ne csodálkozz, hogy tegeznek. Azért annyira már ne legyünk karót nyelt nép :)
2017. jan. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
34%
Nekem még az a magázódás is sok ami itt van. Pl nagyon utálom ha egy tanár magázódik nekem. Diák vagyok fiatalabb, ő tegezzen én magázódok. Ha valaki ettől eltér az nagyon "szúrja a szemem". Nem tudom ez hogyan alakult így nálam. Nekem az is fura, hogy idősebb korban először mindenkit magázni kell, aztán megbeszélik hogy akkor tegeződjenek. Persze nem rég nőttem csak fel, nekem az a természetes, ha engem tegeznek, én meg magázódok (ha idősebb vagy "feljebb való" -pl tanár- a másik)
2017. jan. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5: Én pedig a csendőrpertut nem szeretem.

Középiskolában dolgozok, igaz, nem tanárként, de én meg pont azt érezném visszásnak, ha valaki magáz, én meg letegezem.


Kérdező: ez az adott helytől és a kultúrától függ. Van, ahol a tegezés az elterjedtebb, van, ahol meg a magázás. Ha elmész Japánba, ott azt fogod tapasztalni, hogy már szinte kínos mértékű az udvariaskodás. Máshol pedig - talán Vietnamban? De ebben nem vagyok biztos - a tegezés a teljesen általános és megszokott. De az se mindegy, hogy milyen helyre mész. Ha egy vidéki kiskocsmába mész be, ott minden bizonnyal tegezni fognak, míg egy előkelő étteremben meg magázni.

2017. jan. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!