Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Huszonévesek mennyire spórolna...

Huszonévesek mennyire spórolnak Magyarországon? Mennyi spórolt pénzük van nagy átlagban?

Figyelt kérdés

Mennyire jellemző a huszonéves korosztályra,hogy havonta félretesznek egy bizonyos összeget,mondjuk lakásra vagy esetleg autóra?

Vagy a többség elszórja a pénzt bulikra,száz-kétszázezer forintos okostelefonokra,stb..??


2016. nov. 26. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Spórolós fajta vagyok, de olyan csórók vagyunk, hogy örülünk annak is, ha nullára kijövünk...
2016. nov. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
bár nem látok senki pénztárcájába, de ahogy a környezetemen látom semennyire.
2016. nov. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megválaszolni. Van, aki spórolós, van aki meg nem. Százalékos arányokat csak egy nagy szintű felmérésből tudnál kapni.
2016. nov. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Max0007 ***** válasza:
26 éves vagyok jelenleg nincs munkám de szeretnék targoncásként elhelyezkedni. Buliba nem járok nem is szeretem. Az okostelefont meg a világ legnagyobb hülyeségének tartom. Ha lesz munkám gondolkodtam rajta hogy teszek félre öregebb éveimre.
2016. nov. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért tartod butaságnak az okostelefont? Általában azok az emberek mondják ezt, akik nem elég okosak hozzá és azt hiszik csak facebookozni és selfizni lehet vele.


Pár dolog amire használható:


- nyelvet tanulni(mindig ezzel tanulom a szavakat, napközben bármikor elővehetem és tanulhatok az AnkiDroidal)

-GPS sokszor kell a munkához

-költségnyilvántartó program amivel ellenőrzöm havonta mire mennyit költök

-online menetrend

-trafi hunter

-névnapok

-emlékeztetők

-időjárás


A kérdésre válaszolva: 130-140k fizetéssel havi 20k lakástakarék, emellett van még 400k félretéve, lakástakarékban kb. 500k van. Három éve dolgozok, most jutottam el arra a szintre, hogy itt nem lehet előrehaladni és inkább kimegyek Ausztriába dolgozni, mint hogy egy életen át nyögjem a lakáshitelt és kiidegeljen a folytonos filléreskedés.

2016. nov. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Volt egy felmérés, ami kihozta, hogy a felnőttek közt is kevesen tudnak spórolni, nemhogy a fiatalok közt.

Én spórolnék, ha lenne miből. De egyetemistaként, nincs. A kevés ösztöndíj megy az albérlet egy részére és ennyi. Ha félre tudok tenni időnként pénzt, az elmegy az épp aktuális költségekre. Pl. ha elromlik a monitorom vagy bármi hasonló.

De érdekes téma az is, hogy mire érdemes spórolni és mire szórja el az ember a pénzét. Tegyük fel, hogy lakást szeretnék venni, egy olcsót. Legyen 5 millió forint. Kikerülök egyetemről 24 évesen. 100.000 forintot kéne félreraknom havonta, hogy kb. 5 év alatt tudjak venni egy kis lyukat. Vaaagy bulizok, élem az életem kényelemben. Relatív, hogy melyik a szórás és melyik nem. Ugyan nem fesztiválozok, csak a haverokkal sörözök és nem kell több százezres telefon, csak egy egyszerű Nokia, de teljes mértékben megértem azt, aki fiatalon inkább élni akar.

2016. nov. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most jó helyre kerültem fél év alatt 600ezret sporoltam,eladtam a régi kocsim,plusz vettem fel egy kis hitelt 600ezret és vettem egy Mazda6-ost,jövő hónapba veszek másik számítógépet 270 körül,legtöbb korombeli csak tengodik megse probalnak itthon érvényesülni ,inkább azt szokták hogy "há kimegyek mosogatni Londonba most mivan abba"....tisztelet a kivételnek!
2016. nov. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem azért, de mit értesz az alatt, hogy érvényesülni? Nem mindenki lehet szuperjólmenő vállalkozó. Diplomával még még el lehet boldogulni, de a szakmunkásoknak sokszor csak a kő kemény szopóroller marad. Persze a krémje még egész jól el tud boldogulni, de a többi az már nem igazán. De még azok is akik igazán értenek a dolgukhoz a környezetemben, mindig hangoztatják, hogy húzzak innen a fenébe, mit keresek még ebben az országban? És igazuk van. Sokan csinálják azt, hogy meló és utána megy a maszek, sokszor még szombaton is. Szóval, ha kő keményen gürizel, akkor átlagos szakmunkásként hazavihetsz kb. fantasztikus 200-250k forintot. De inkább 200k-t. Páran csinálják ezt a környezetemben és sokszor tiszta idegek a sok hajtástól. Ezzel szemben külföldön ennek a kétszerese megy alaphangon 8 órában. Mosogatóként, még nem is sima szakmunkásként, bár hogy ne verjenek át azért kell a nyelv. Ha már jól tudod a nyelvet és van normális szakmád akkor ennél csak feljebb van. A politikusaink csak hazudni, lopni és ígérgetni tudnak(párttól függetlenül), az egészségügy még mindig sz@r, és az oktatás is. Mindenhol korrupció, adócsalás és stb. Na meg az egykulcsos adórendszerről ne is beszéljünk. Szinte minden környező fejlett országban többkulcsos van, de nálunk nem, mert a milliárdosoknak az nem kedvez. És még sorolhatnák nagyon sok sok dolgot, de már nincs hozzá türelmem. Ezek után miért maradjon itt az ember?
2016. nov. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!