Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem lehet neki segítő...

Miért nem lehet neki segítő szándékú kritikát mondani? Miért kezd el flegmázni miatta?

Figyelt kérdés

Rögtön rátérek a lényegre:

Nem voltam vele soha sem bunkó vagy lekezelő,de ennek ellenére ő mégis mindig flegmázik ha építő jellegű kritikát mondok neki. Pl. Tesiórán fociztunk és kihagyta a ziccert. A meccs után tök jó indulattal odamentem hozzá és csak annyit mondtam neki,hogy: Lehet jobb lett volna ha csak meghelyezed a labdát nem kellett volna ilyen erősset lőnni hogy gól legyen.

Erre ő lekezelően csak annyit válaszol: Nem kérdeztem a vélemyényed.(+poén szerintem a dologban hogy ő a lekezelő velem szemben,pedig én nb1-ben játszottam ő meg az nb3-ban is csere volt mindig)

De nem értem,hogy miért kell flegmán reagálnia valakinek,ha a másik normálisan szól hozzá?


2017. jan. 28. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kell lekezelő stílusban mondani, hogy úgy értékelje. Valószínű nagyon zavarta, és csak emlékeztetted a hibájára, meg vannak emberek, akik egyszerűen nem tudják fogadni a kritikát.
2017. jan. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert fejlődésképtelen. Nem kell neki segítő szándékú kritikát mondani, ennyi...:D
2017. jan. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőm ilyen. Ha valaki sima, normális kritikát mond neki (lehet, hogy halkabban kéne beszélni az étteremben), puffogni kezd, hogy irigyek vagyunk rá. :D


Sok ember képtelen kezelni, elfogadni a kritikát, ilyenkor támadnak, főleg, ha betalálja őket. Hagyd rá, felesleges az ilyenekkel vitázni, úgysem fogja fel, mit akarsz.

2017. jan. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"odamentem hozzá és csak annyit mondtam neki,hogy: Lehet jobb lett volna ha csak meghelyezed a labdát nem kellett volna ilyen erősset lőnni hogy gól legyen."


Lehet, hogy te jóindulatúan gondoltad, de a barátod helyében így, ebben a megfogalmazásban én is azt gondoltam volna, hogy utólag okoskodsz és kritizálsz engem.


Minden kritikánál (különösen barátok, családtagok között) oda kell figyelni a megfelelő fogalmazásra és hangnemre, mert tényleg könnyen félreértik és óriási sértődések lehetnek belőle. Még akkor is, ha tényleg segítő szándékú a kritika.


"Király volt a mai meccs, csak az az egy gól nem jött össze basszus. Szerintem, ha legközelebb csak meghelyezed azt a labdát, és gyengébben rúgod, akkor kövi órán megverjük azokat az amatőröket!" :D


Mit szólsz ehhez a diplomatikusabb verzióhoz?

2017. jan. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Magyar mentalitás.

[link]

2017. jan. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!